ژیوارنامه

چگونه در سفر خارجی نزدیک ترین ATM بیت کوین را پیدا کنیم؟

برای هر فردی که به یک سفر فکر می‌کند، تنظیمات سفر می‌تواند دشوار باشد. پرداخت‌های کریپتو کارنسی می‌توانند زندگی شما را در این زمینه آسان کنند، به‌ویژه با بیت‌کوین که راهی سریع و ارزان برای پرداخت هر چیز است.

از روزهای آغازین بیت‌کوین تغییرات زیادی ایجادشده است و اکنون مکان‌ها و روش‌های بیشتری برای صرف پول نقد الکترونیکی وجود دارد. ارزهای دیجیتال هنوز در بسیاری از بخش‌های اصلی ورود نکرده‌اند، اما صنعت مسافرت قبلاً اثبات کرده است که نسبت به دارندگان کریپتو کارنسی کاملاً مهمان‌نواز است.

کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری شده در صنعت گردشگری چیست؟

یکی از مسائل مهم در این زمینه دسترسی به نزدیک ترین ATM بیت کوین در سفرهاست.

بیت کوین

ATM بیت کوین

دستگاه خودپرداز بیت کوین (BATM) کیوسکی است که به شخص اجازه می‌دهد با استفاده از دستگاه سخنگو فروش اتوماتیک، بیت‌کوین بخرد، برخی از این دستگاه‌ها هم خرید و هم فروش بیت کوین را به‌صورت نقدی امکان‌پذیر می‌کنند.

کیوسک‌های خودپرداز بیت‌کوین دقیقاً همان دستگاه‌های خودپرداز سنتی نیستند اما به روشی مشابه کار می‌کنند، آن‌ها دستگاه‌هایی هستند که به اینترنت متصل هستند و امکان قراردادن پول نقد یا کارت اعتباری در ازای معاوضه با بیت‌کوین را دارند.

برخلاف خودپردازها، این دستگاه ها به یک حساب بانکی متصل نمی‌شوند و در عوض، مشتری را مستقیماً به صرافی بیت‌کوین متصل می‌کنند تا یک روش محلی و راحت برای خرید حضوری بیت‌کوین داشته باشد. مکانهای معمول برای خودپردازهای بیت‌کوین در داخل فروشگاه، رستوران، مرکز خرید یا فرودگاه است.

دریافت و پرداخت پول در سیستم ارز دیجیتال چگونه است؟

بیت کوین

نزدیک ترین ATM بیت کوین

ساده‌ترین راه برای یافتن نزدیک‌ترین دستگاه خودپرداز بیت‌کوین استفاده از وب‌سایت ردیابی است که در ادامه به معرفی سایت‌های معتبر می‌پردازیم:

  •  Coinatmradar: محبوب‌ترین گزینه است که امروزه پایگاه داده آن تقریباً 7000 دستگاه گویای کریپتو کارنسی را در سراسر جهان لیست کرده است. این پلت فرم دارای ویژگی‌های مفید بسیاری است.

به‌عنوان مثال شما می‌توانید با استفاده از ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده یا در دسترس بودن گزینه‌های خریدوفروش، جستجوی خود را محدود کنید و بر روی یک مقصد خاص از جمله کشور، شهر و مکان تمرکز کنید.

مستقیم‌ترین راه برای انجام این کار استفاده از نقشه تعاملی این سایت است اما همچنین یک ویژگی اختصاصی “یافتن خودپرداز بیت‌کوین در نزدیکی من” وجود دارد که گزینه‌های بیشتری را نیز فراهم می‌کند و به شما امکان می‌دهد بین هشت ارز دیجیتال معروف، ازجمله هسته بیت‌کوین و بیت‌کوین نقد را انتخاب کنید

و مکان‌های خودپرداز را با توجه به ویژگی‌های خرید یا فروش آن‌ها انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از این صفحه برای جستجوی خودپردازها با استفاده از آدرس استفاده کنید یا به ردیاب اجازه دهید از مکان فعلی شما برای درخواست پیشنهاد‌ها در منطقه شما، استفاده کند.

این سایت از جستجو توسط کشورها و تولیدکنندگان پشتیبانی می‌کند و جزئیات مربوط به هر دستگاه خودپرداز ذکرشده، مانند آدرس دقیق دستگاه، مسیرهای رسیدن به آن، ساعت کار و اطلاعات تماس اپراتور آن را ارائه می‌دهد.

خودپردازهای بیت‌کوین به دلیل دسترسی و هزینه‌های جاری‌شان، معمولاً هزینه‌های معامله را نسبتاً زیاد می‌گیرند که با این سایت می‌توانید این اطلاعات را نیز به‌دست آورید. همچنین ارزهای فیات (پول رایج کشورها) نیز در این سایت پشتیبانی شده و جفت ارزها نیز لیست شده است.

بیت کوین

وبسایت های دیگر ردیابی بیت کوین

  • Findbitcoinatmcom.au : سایر سایت‌های یابنده خودپرداز بیت‌کوین اغلب دستگاه‌های گویای کریپتو را در یک منطقه خاص ردیابی می‌کنند. Findbitcoinatm.com.au یکی از این پلتفرم‌ها بود که در استرالیا کار می‌کند اما وب‌سایت آن در حال حاضر آفلاین است.
  • Cryptocoinmap.ru: روسی است و ازنظر طراحی مشابه است، اگرچه بسیار ساده‌تر از Coinatmradar است و به شما امکان می‌دهد ATM های بیت‌کوین را روی نقشه Yandex پیدا کنید و آن‌ها را با مکان‌ها، تصاویر و سایر جزئیات ازجمله ساعات کار، معاملات پشتیبانی شده و ارزهای دیجیتال موجود در آن‌ها لیست کنید.
  • بازدید از وب‌سایت یک اپراتور گزینه دیگری است. به‌عنوان‌مثال Coinflip که یک ارائه‌دهنده پیشرو در ایالات‌متحده است، به شما امکان می‌دهد مکان‌های خودپرداز آن را به‌صورت آنلاین جستجو کنید.

استفاده از نقشه‌های گوگل یا سرویس‌های فهرست راهنمای جاری مانند Yelp می‌تواند نتیجه‌ای به همراه داشته باشد اما Coinatmradar همچنان بهترین منبع جهانی در حال حاضر است.

بنابراین در هنگام سفر به هرکجای دنیا با خیالی آسوده می‌توانید نزدیک ترین ATM بیت کوین را با استفاده از سایت‌های معتبر، همراه با مشخصات آن‌ها، پیدا کنید و از سفر خود لذت ببرید.

بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.