ژیوارنامه

حقایق جالبی از اروپا که نمی دانید!

حقایق-جالب-

واقعیت هایی از اروپا که نمیدانید!

در این نوشته 44 کشور اروپا را از لحاظ جمعیت و حقایقی جالب درباره هر کشور برای شما معرفی میکنیم. این برگه برای آشنایی کاربران با کشور های اروپایی و بالا بردن اطلاعات عمومی شما کاربر گرامی تنظیم شده است. ما در این برگه شما را با مللی که کمتر از 1 میلیون نفر ساکن دارند و پیدا کردن آنها بر روی نقشه دشوار است، به شما معرفی میکنیم. برای اینکه قاره اروپا را کمی قابل دسترس تر و سرگرم کننده تر کنیم ، ما می خواهیم یک واقعیت جالب ، را در مورد هر کشور اروپایی ، ازکم جمعیت ترین تا پر جمعیت ترین کشور بیان کنیم.

تمام سوالات خود را در مورد ویزای شنگن و تور ارزان اروپا  را در پایان برگه از ما بپرسید. ژیوار در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ تمام سوالات شما را با دقت پاسخ میدهیم.

جالب-اروپا
گرینلند

45- گرینلند جمعیت:56.653 نفر

 گرینلند بزرگترین جزیره اروپا و در جهان است.

44- واتیکان جمعیت: 799 نفر

کوچکترین کشور مستقل شناخته شده جهان میباشد از یورو به عنوان ارز خود استفاده می کند و تمبرهای خاص خود را صادر می کند.

 

 

جالب-اروپا
جالب-ترین-اروپا

43- سن مارینو جمعیت: 33860 نفر

سان مارینو که در ایتالیا واقع شده است ، کشوری باستانی و کوچک با یک شهروند افتخاری بسیار مشهور آبراهام لینکلن میباشد. در سال 1861 ، لینکلن به عنوان شانزدهمین رئیس جمهور ایالات متحده سوگند یاد کرده بود و از سراسر جهان نامه های تبریک می گرفت. اما او آرزو می کرد ایالات متحده و همچنین جنگ داخلی از بین بروند و لینکلن سعی کرد صلح را حفظ کند.

42- لیختن اشتاین جمعیت: 38،019 نفر

این کشور بین اتریش و سوئیس قرار گرفته است و بهترین تولید کننده دندان های مصنوعی جهان است. سالانه 60 میلیون دندان مصنوعی تولید می کند که 20 درصد از کل دندان های ساخته شده در سراسر جهان است.

جالب-ترین-اروپا
جالب-ترین-اروپا

41- موناکو جمعیت: 38.964 نفر

بیشترین شهرتش مربوط به کازینویی در مونت کارلو است ، اما ساکنان محلی این کشور از ورود به آن ممنوع هستند مگر اینکه در آنجا کار کنند. این قوانین در اواسط دهه 1800 میلادی برای معرفی قمار در کشور برای نجات ملت از ورشکستگی وضع شد. موناکو از این کار برای کسب پول خارجی تلاش میکرد ، اما نمی خواست که شهروندان خود از اعتیاد به قمار رنج ببرند.

40- آندورا جمعیت: 77,142 نفر

در تاریخ هزار ساله خود هرگز درگیر جنگ نبوده است. با این حال ، در طول جنگ جهانی اول ، جز نخستین کشورهایی بود که علیرغم داشتن ارتش ، جنگ با آلمان را اعلام کرد. و از آنجا که خواسته های آن در پیمان ورسای نادیده گرفته شد ، تا زمان وقوع جنگ جهانی دوم در سال 1939 ، با آلمان “در جنگ” ماند.

جالب-ترین-اروپا
جالبترین-اروپا

39- ایسلند جمعیت: 339،031 نفر

این کشور جزیره ای به دلیل صدرنشینی در مصرف نوشابه شناخته شده است. ایسلندی ها از سرانه مصرفی جهان در زمینه نوشابه بیشترین رکورد را دارند.

38- مالت جمعیت: 440372نفر

یکی از جزایر مالت ، گوزو ، غاری دارد که در “ادیسه” هومر نشان داده شده است. گوزو به عنوان جزیره اوگیگیا در شعر حماسه به آن اشاره شده است و غار مورد نظر جایی است که کالفیس ، ادیسه را به مدت هفت سال به عنوان عشق خود زندانی نگه داشته است.

جالبترین-اروپا
ویزای-اروپا

37- لوکزامبورگ جمعیت: 615،729 نفر

در این کشور کوچک یک مراسم رقص برگزار می شود که بسیار قدیمی و آنقدر محبوب است که در سال 2010 در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفت.

36- مونته نگرو جمعیت: 627،987 نفر

عضو سابق یوگسلاوی در جنوب شرقی اروپا ، خانه قدیمی ترین زیتون جهان” استارا ماسلینا ”  است. بیش از 2000 سال قدمت دارد و در بین چندین درخت زیتون دیگر که 500 تا 700 سال قدمت دارند زندگی می کند.

عجیب-ترین-اروپا
عجیب-اروپا

35- استونی جمعیت : 1.3 میلیون نفر

 

به عنوان دیجیتالی ترین دولت در جهان در نظر گرفته شده و اولین دولتی بود که به شهروندان خود رأی گیری آنلاین را در سال 2005 ارائه کرد.

34- لتونی جمعیت: 1.9 میلیون نفر

اولین مخروط برای درخت کریسمس به روشی که امروزه می شناسیم تزئین شده است ، در سال 1510 در ریگا ، لتونی بود.

جالب-اروپا-بهترین
اروپا-جذاب

33- اسلوونی جمعیت: 2.1 میلیون نفر

 از بین 2 میلیون ساکن اسلوونی ، حدود 90،000 زنبوردار هستند – از هر 20 نفر 1 نفر است!

32- مقدونیه شمالی جمعیت: 2.1 میلیون نفر

جمهوری دیگر یوگسلاوی سابق ، مقدونیه شمالی زادگاه الفبای سیریلی است که در بیش از 50 زبان مورد استفاده قرار می گیرد.

جالبترین-اروپا
جالب-زیبا-اروپا

31- جمعیت لیتوانی: 2.8 میلیون نفر

بزرگترین کشور اروپا در قرن پانزدهم بود.

30- آلبانی جمعیت: 2.9میلیون نفر

 

مادر ترزا از نظر قومی آلبانیایی بود و تنها فرد از این کشور بود که موفق به دریافت جایزه نوبل شد.

جالب-اروپا-ترین
جالب-اروپا-ترین

29- بوسنی و هرزگوین جمعیت: 3.3 میلیون نفر

با تشکر از کار یک باستان شناس آماتور در اوایل دهه 2000 ، ساکنان و مقامات دولتی در اینجا بر این باورند که شبکه ای از اهرام 12000 ساله در داخل کشور وجود دارد. که آنها از هرم های مصر قدیمی تر هستند ، و بوسنی مهد تمدن اروپا خواهد بود.

28- مولدووا جمعیت: 4 میلیون نفر

بزرگترین انبار شراب جهان در مولداوی دفن شده است. انبار شراب Milestii Mici تقریباً 2 میلیون بطری دارد و سیستم تونلی که در آن قرار دارد 75 مایل طول دارد. اتومبیل و دوچرخه برای عبور از آن لازم است ، و همان قوانین جاده در زیر زمین نیز اعمال می شود.

جالب-اروپا
جالب-اروپا

27- کرواسی جمعیت: 4.1 میلیون نفر

با اختراع گردنبند شناخته شده است. در طول جنگ 30 ساله فرانسه در قرن هفدهم ، پادشاه لوئیس XIII مزدوران کرواتی را استخدام کرد که یک تکه پارچه را در گردن خود می پوشیدند که پادشاه به آن علاقه زیادی داشت. او آن را لا Cravate نامید که هنوز اصطلاح فرانسوی برای یک گردنبند است.

26- ایرلندجمعیت: 4.9 میلیون نفر

 

مطمئناً گینس شناخته شده ترین نوشیدنی این کشور است. هنگامی که آرتور گینس در سال 1759 اجاره ملک سنت جیمز گیت را در آبجو امضا کرد ، برای 9000 سال با 45 پوند در ماه وضع شد این شرایط هنوز هم امروز رعایت می شود.

ایرلند-جالترین
اروپا-نروژ

25- نروژ جمعیت: 5.4 میلیون نفر

در دهه 1980 ، نروژ فروش ماهی قزل آلا ، یکی از صادرات عمده آن به ژاپن را آغاز کرد زیرا این کشور جزیره با کمبود غذاهای دریایی روبرو بود. نروژی ها حتی پیشنهاد کردند که از آن در سوشی و ساشیمی استفاده کنند.

24- اسلواکی جمعیت: 5.5 میلیون نفر

 

براتیسلاوا ، پایتخت اسلواکی ، تنها پایتخت در جهان است که با دو کشور دیگر یعنی اتریش و مجارستان هم مرز است.

اسلوواکی-بهترین
فنلاند-زیبا

23- فنلاند جمعیت: 5.5 میلیون نفر

صندوق کودک از دهه 1930 ، زمانی که میزان مرگ و میر نوزادان این کشور زیاد بود ، یک موسسه فنلاندی این پیشنهاد را ارائه داد. از سال 1949 ، دولت فنلاند به همه مادرهای باردار یک جعبه مقوایی داد که کودک آنها بتواند در آن بخوابد ، پر از وسایل اساسی مانند لباس ، پوشکو اسباب بازی.

22- جمعیت دانمارک: 5.8 میلیون نفر

دوچرخه در اینجا بسیار شایع تر از اتومبیل های شخصی است. از 10نفر دانمارکی فقط 4 نفرشان صاحب یک وسیله نقلیه هستند ، در حالی که 9 نفر از آنها 10 دوچرخه دارند.

دانمارک-زیبا-ترین-عجیب
ماست-اروپا

21- بلغارستان جمعیت: 7 میلیون نفر

این کشور باستانی ادعا می کند حدود 4000 سال پیش ماست را بطور تصادفی ایجاد کرده است. در هر صورت ، باکتریهای اصلی تخمیر موجود در فرآورده های لبنی خامه ای به نام بلغارستان ، lactobacillus bulgaricus نامگذاری شده و برای اولین بار در این منطقه کشف شد.

20- سوییس جمعیت: 8.6 میلیون نفر

همه این ملت را با شکلات پیوند می دهند. بسیاری از شکلات ها همانطور که می دانیم امروزه در سوئیس ایجاد شده است ، از جمله شکلات شیر ​​، شکلات با فندق و شکلات ذوب شده.

سوئیس-زیبا
صربستان-اروپا-ویزا

19- صربستان جمعیت: 8.8 میلیون نفر

 

زمانی مرکز امپراتوری روم بود و 18 امپراطور وجود داشتند که در صربستان امروزی متولد شده اند. مشهورترین این کنستانتین اول بود که قسطنطنیه (استانبول) را تأسیس کرد و مسیحیت را به یک آیین در سطح کشور ارتقا داد.

18- اتریش جمعیت: 9 میلیون نفر

اولین باغ وحش جهان که در سال 1752 تأسیس شده است ، هنوز در اینجا فعالیت دارد.

اتریش-جالب
بلاروس-جالبترین

17- بلاروس جمعیت: 9.5 میلیون نفر

دوران شوروی هرگز در این کشور به پایان نرسید و بلاروس اغلب آخرین دیکتاتوری اروپا نامیده می شود. از پلیس مخفی به عنوان KGB یاد می شود و هنوز هم کشاورزی عمومی انجام می شود. الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور از زمان ایجاد این پست در سال 1994 ، مسئولیت این كار را برعهده داشته و او به طور قاطع احساس اتحاد جماهیر شوروی را حفظ كرده است.

16- جمعیت مجارستان: 9.7 میلیون نفر

مکعب روبیک توسط یک معمار در مجارستان اختراع شد که نام خود را به آن داد. ارنو روبیک هرگز هدف خود را برای ایجاد یک اسباب بازی قرار نداد بلکه بلکه وسیله ای برای کمک به درک هندسه سه بعدی بود.

روبیک-اولین
اروپا-جذاب

15- سوئد جمعیت: 10 میلیون نفر

 

این کشور اسکاندیناوی بیش از 200 سال در جنگ نجنگیده است. این جنگ در هر دو جنگ جهانی قرار داشت و آخرین درگیری آن در سال 1814 با همسایه نروژ بود که استقلال خود را اعلام کرده بود

14- پرتغال جمعیت: 10.2 میلیون نفر

یک دهکده ماهیگیری کوچک به نام نازار در شمال لیسبون وجود دارد که بزرگترین امواج قابل حمل در جهان در آن رخ می دهد. اعتقاد بر این است که بزرگترین موج تا 100 متر ارتفاع داشته است.

پرتغال-جالب
یونان-جالب

13- یونان جمعیت: 10.5 میلیون نفر

این کشور باستانی برای جلوگیری از فرسودگی بیش از حد بناهای تاریخی خود ، پاشنه بلند را در اماکن باستان شناسی ممنوع اعلام کرد.

12- جمهوری چک جمعیت: 10.7 میلیون نفر

 قدیمی ترین ساعت نجومی جهان ساخته شده در سال 1410  هنوز هم در پراگ ، پایتخت این کشور است.

چک-جالب-ترین
شکلات-بلژیک

11- بلژیک جمعیت: 11.5 میلیون نفر

صنعت شکلات در بلژیک بسیار عظیم است که می تواند 600000 تن از آن را در هر سال در بیش از 2000 شرکت و مغازه مخصوص شیرینی سازی خود تولید کند. شکلات بیشتری در فرودگاه بروکسل نسبت به هر جای دیگر در بلژیک فروخته می شود

10- هلند جمعیت : 17.1 میلیون نفر

هلندی ها در حال حاضر قد بلند ترین مردم هستند. مردان به طور متوسط ​​بیش از 6 فوت دارند در حالی که زنان به طور متوسط ​​5 فوت 6 اینچ دارند.

اروپا-جالب
رومانی-جالب

9- رومانی جمعیت: 19.4 میلیون نفر

مردی که دستگاه اسپرسو بخار را اختراع کرده در سال 1892 در رومانی متولد شد.

8- لهستان جمعیت: 37.9 میلیون نفر

شیرینی ساده اما خوشمزه در این کشور اختراع شد. دقیقاً مشخص نیست ، اما به نظر می رسد که حداقل به سال 1610 و احتمالاً تا دهه 1300 باز می گردد. (ممنون ، لهستان!)

لهستان-جالب
اوکراین-جالب

7- اوکراین جمعیت: 44 میلیون نفر

این جمهوری شوروی سابق یکی از تنها 26 کشور جهان است که میزان سواد 100 درصد در بین بزرگسالان را دارد.

6- اسپانیا جمعیت: 46.7 میلیون نفر

این کشور زادگاه میگل دو سروانتس است که نماد “دن کیشوت” اولین رمان مدرن محسوب می شود. قسمت اول در سال 1605 منتشر شد و قسمت دوم 10 سال بعد.

او چندین اثر دیگر منتشر کرد اما تقریباً هیچ پولی از هیچ یک از آنها درآمد ندارد.

اسپانیا-زیبا
ایتالیا-پیتزا

5- ایتالیاجمعیت: 60.6 میلیون نفر

یکی از نمادی ترین غذاهای این کشور گوجه فرنگی است. اما ایتالیایی ها از دهه 1500 میلادی فقط این میوه را می خورند ، زمانی که فاتحان اسپانیایی آن را از پرو به ناپل آوردند ، که در آن زمان تحت کنترل اسپانیا بود.

البته ناپل همچنین زادگاه پیتزا است.

4- فرانسه جمعیت: 65.1 میلیون نفر

فرانسه با 89 میلیون گردشگر سالانه پربازدیدترین کشور جهان است.

فرانسه-جالب
انگلیس

3- انگلستان جمعیت: 67.5 میلیون نفر

چای در انگلیس قوی است – به گفته محلی ها انگلیسی ها روزانه 165 میلیون فنجان  چایی می نوشند. این زن Portugeuse بود که ابتدا این نوشیدنی را به جزایر آورد

2- آلمان جمعیت: 83.5 میلیون نفر

هر کس که در این کشور اروپایی زندگی می کند ، حتی خارجی ها ، می توانند بدون دریافت شهریه در کالج تحصیل کنند.

1- روسیه جمعیت: 145.9 میلیون نفر

در سال 2012 ، دانشمندان روسی توانستند گیاه را از بذر موجود در پرافرما سیبری که بیش از 30،000 سال قدمت داشت ، بازسازی کنند. این قدیمی ترین گیاه برای تولید مثل است.

یک فکر در مورد “حقایق جالبی از اروپا که نمی دانید!

  1. […] حقایق جالبی از اروپا که نمی‌دانید […]

  2. dehnavi گفت:

    سلام اطلاعات این برگه واقعا دقیق بود.من به کل اروپا سفر کردم و جایی نیست که نرفته باشم. این اطلاعات کاملا درسته.ممنون از شما خانم رشیدی

    1. شیما رشیدی گفت:

      سلام وقت بخیر. بله ممنون از توجه شما کاربر عزیز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.