ژیوارنامه

10 میدان معروف در جهان | ماجراهای جالب این میادین

۱۰ میدان معروف در جهان

تقریباً هر شهر یک فضای باز بزرگ دارد که برای جمع‌آوری افراد برای انجام برخی فعالیت‌ها ساخته‌شده است. بیشتر میادین توسط ساختمان‌های مهمی مانند تالار شهر، بنای یادبود یا فواره احاطه‌شده‌اند؛ به همین دلیل میدان را به جاذبه گردشگری تبدیل می‌کنند. علاوه بر این، برخی از میدان‌ها ممکن است از بسیاری از وقایع تاریخی عبور کنند. در ادامه به معرفی ده میدان معروف جهان می‌پردازیم.

عجایب هفتگانه جهان تغییر کرده است؟؟؟

۱۰ میدان معروف در جهان
  • میدان سرخ مسکو

در قلب مسکو واقع شده و بدون شک یکی از اصلی‌ترین ده میدان معروف جهان می‌باشد. میدان سرخ مسکو توسط کلیسای جامع سنت باسیل، موزه تاریخ دولت، مقبره لنین و یکی از دیوارهای آجری طولانی کاخ کرملین احاطه شده است. نام میدان به کلمه روسی krasnaya برمی‌گردد که به معنی “قرمز” یا “زیبا” است. این کلمه در اصل به کلیسای جامع سنت باسیل اعمال شد و متعاقباً به میدان منتقل گردید.

۱۰ میدان معروف در جهان
  • میدان Djemaa El-Fna مراکش

یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری مراکش است که روزانه مملو از مارگیران و افراد دارای میمون و همچنین برخی از غرفه‌های رایج آن‌هاست. در پایان روز مارگیران مکان را ترک می‌کنند و بعدازظهر و عصر میدان با قصه‌گویان، شعبده‌بازها و دست‌فروشان داروهای سنتی شلوغ‌تر می‌شود. با پایین آمدن تاریکی میدان با ده‌ها غرفه مواد غذایی پر می‌شود و جمعیت آن در اوج است. 

برای رفتن به کشورهای مختلف جهان به ویزای شنگن نیاز دارید.

۱۰ میدان معروف در جهان
  • میدان پیه‌زا دل کمپو سیه‌نا

یکی از بزرگ‌ترین میادین شهر قرون وسطایی اروپا که فضای عمومی اصلی مرکز تاریخی سیه‌نا در ایتالیا بوده و به دلیل زیبایی و یکپارچگی معماری در سراسر جهان مشهور است. Palazzo Pubblico و برج معروف آن و همچنین بناهای مختلف palazzi signorili متعلق به ثروتمندترین خانواده‌های سیه‌نا، بدنه این میدان را احاطه کرده‌اند.

آیا از بهترین تورهای ایتالیا اطلاعی دارید؟

۱۰ میدان معروف در جهان
  • میدان سنت پیتر رم

درست در مقابل کلیسای سنت پیتر در شهر واتیکان رم واقع‌شده است. در مرکز بیضی این میدان یک ابلیسک مصری ایستاده که در زمان امپراطور آگوستوس از مصر به روم منتقل‌شده است. در قرون وسطی، اعتقاد بر این بود که توپ طلای بالای ابلیسک حاوی خاکستر جولیوس سزار است اما هنگامی که توپ فلزی باستانی برداشته شد، فقط گرد و غبار پیدا شد.

ویزای توریستی شنگن چه شرایطی دارد؟

۱۰ میدان معروف در جهان
  • میدان تایمز نیویورک

این میدان معروف نیویورک در تقاطع خیابان برادوی و خیابان هفتم واقع‌شده است و از خیابان 42 غربی تا خیابان 47 ام امتداد دارد که در سراسر دنیا به عنوان یکی از ده میدان معروف جهان شناخته می‌شود. مکانی پر از صفحه نمایش فیلم، علائم LED و چراغ چشمک‌زن. جذاب‌ترین تجربه هنگامی است که در شب از میدان بازدید می‌کنید، زیرا تمام علائم و صفحه نمایش‌ها از شدت رنگ درخشان هستند.

۱۰ میدان معروف در جهان
  • میدان اصلی بازار کراکوف

میدان اصلی گردشگری در لهستان در شهر قدیمی کراکوف که بزرگ‌ترین میدان شهر قرون‌وسطایی در اروپا است و قدمت آن به قرن سیزدهم می‌رسد. این میدان توسط خانه‌های تاریخی شهر، بناهای تاریخی، کاخ‌ها و کلیساها احاطه‌شده است. مرکز میدان تحت سلطه تالار پارچه است که در سال 1555 به سبک رنسانس بازسازی شد و در بالای آن یک اتاق زیرشیروانی زیبا قرار دارد.

۱۰ میدان معروف در جهان
  • میدان تیان آن من پکن

این میدان در پکن بزرگ‌ترین میدان شهری در جهان است به همین علت یکی از ده میدان معروف جهان است که توسط بناهای یادبود به سبک شوروی و ساختمان‌های دولتی احاطه‌شده است. در مقابل دروازه تیان آن من 4 شیر مرمر وجود دارد، شیری که در شمال غربی قرار دارد یک جای گلوله بر روی شکم خود دارد که از قتل‌عام میدان تیان آن من 1989 میلادی برجای‌مانده است.

۱۰ میدان معروف در جهان
  • میدان سن مارکو ونیز

میدان اصلی ونیز است که یکی از میادین بزرگ شهری در اروپاست و صدای انسان بر صدای ترافیک موتوری غالب است. کلیسای سن مارکو، یکی از نقاط مهم ونیز در انتهای شرقی میدان واقع‌شده است.

  • میدان شهر قدیم پراگ

میدان قدیمی شهر پراگ که بین میدان ونسلاس و پل چارلز واقع‌شده است، اغلب در تابستان مملو از گردشگران و مردم محلی است. این میدان با داشتن سبک‌های مختلف معماری از جمله کلیسای جامع گوتیک تاین و کلیسای باروک سنت نیکلاس، واحه‌ای برای مسافرانی است که در خیابان‌های باریک پراگ خسته شده‌اند.

۱۰ میدان معروف در جهان
  • میدان گرند پلیس بروکسل

میدان مرکزی شهر بروکسل در بلژیک است که مهم‌ترین مقصد گردشگری در بروکسل می‌باشد و هر دو سال یک‌بار در ماه آگوست، یک “فرش گل” عظیم برای چند روز در آن برپا می‌شود. یک‌میلیون گل “بگونیا” رنگارنگ با الگوهای مختلف قسمت بزرگی از میدان را پوشش می‌دهند.

۱۰ میدان معروف در جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.