مجله ترکیه

۱۰ اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد | یک سفر لذت‎‌بخش به ترکیه

۱۰ اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد

افرادی که به ترکیه سفر یا مهاجرت می‌کنند، باید از فرهنگ این کشور اطلاعات کافی داشته باشند و 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد را کاملاً بشناسند. فهمیدن این موضوع، سبب می‌شود که بهتر بتوانند در این کشور زندگی و با مردم تعامل کنند. ترکیه دارای یک فرهنگ غنی است و در گذشته، امپراتوری‌های زیادی بر آن حکومت کرده‌اند. قبل از سفر به ترکیه، 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد را خوب در نظر داشته باشید. مطالعه این مقاله قبل از خرید تور ترکیه به شما توصیه می‌شود.

به یاد داشته باشید که در حال لذت از سفر، 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد را شناخته و از انجام آن‌ها اجتناب کنید، زیرا ترکیه هم مانند هر کشور دیگری، هم نکات مثبت و هم نکات منفی دارد. شما باید همه این موارد را به‌خوبی درک کنید. در ادامه این مقاله، این موارد را برای شما بررسی می‌کنیم.

۱۰ اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد

هنگام ورود به محل عبادت، کفش نپوشید

پوشیدن کفش، یکی از بزرگ‌ترین و 10 اشتباهی که باید در ترکیه انجام داد می‌باشد. کشور ترکیه، به‌دلیل داشتن مساجد فوق‌العاده و طراحی‌های منحصربه‌فرد خود، بسیار مشهور است. اگر برای اولین‌بار است که به این کشور سفر می‌کنید، باید از رسم‌ورسوم آنجا هم آگاهی داشته باشید. یکی از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد این است که هنگام ورود به مساجد، کفش بپوشید.

شاید به این موضوع توجه کرده باشید که افراد ترک، حتی در خانه خود هم کفش نمی‌پوشند. بنابراین، هنگامی که در ترکیه هستید، هنگام ورود به مسجد کفش‌های خود را درآورید. اگر چنین کاری نکنید، مطمئناً مردم محلی از شما آزرده‌خاطر خواهند شد. زیرا آن‌ها این رفتار را به‌عنوان تمسخر یا توهین به آداب، رسوم و عقاید آن‌ها تعبیر می‌کنند. حتی امکان دارد از شما بخواهند که آن مکان مقدس را ترک کنید و پس از درآوردن کفش وارد شوید. پس پوشیدن کفش در مساجد، شامل یکی از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد می‌شود. بهترین زمان سفر به ترکیه | بررسی فصل‌ها برای خرید تور ترکیه را به طور کامل مطالعه نمایید.

۱۰ اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد

آداب‌ و رسوم سفره را فراموش نکنید

یکی از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد این است که رسم‌ و رسوم سفره را رعایت نکنید. غذا را می‌توان یکی از بهترین شیوه‌ها برای درک فرهنگ یک مکان دانست. غذاهای ترکیه، یکی از خوش‌طعم‌ترین غذاهای جهان است. با این حال، وقتی صحبت از غذا می‌شود، گردشگران به‌هیچ‌وجه نباید آداب‌ورسوم مربوط به سفره را در ترکیه فراموش کنند. برای مثال، هنگام استفاده از خلال دندان، با دست‌هایتان دهان خود را بپوشانید. یکی از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد این است که هنگام استفاده از خلال دندان، دهان خود را نپوشانید.

۱۰ اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد

از سوار شدن به تاکسی‌های بدون لوگو خودداری کنید

اغلب اوقاتی که رانندگان ترک، مسافران خارجی را سوار می‎کنند، او را به‌عنوان فرصتی برای کسب درآمد اضافی می‌بینند. مسافرانی که اولین‌بار است به ترکیه سفر می‌کنند، احتمالاً از قیمت کرایه تاکسی آگاهی ندارند. راننده‌ها هم معمولاً از این فرصت سوءاستفاده کرده و کریه چندبرابر از آن‌ها می‌گیرند. آن‌ها برای رسیدن به مقصد موردنظر، از راه‌های طولانی‌تری رفته و هزینه بسیار بیشتری از این مسافران می‌گیرند. پس، فراموش نکنید که یکی دیگر از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد این است که سوار تاکسی‌های بدون لوگو شوید.

۱۰ اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد

لباس مناسب بپوشید

یکی دیگر از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد این است که لباس مناسبی نپوشید. حتی اگر اعتقاد هم ندارید، بهتر است با آداب‌ورسوم کشور ترکیه هماهنگ شده و لباس مناسبی به تن کنید. با انجام این کار، از عواقبی که سفر را برای شما تلخ می‌کند، دوری می‌کنید. کلاً بهتر است در پوشیدن لباس خود، نهایت احتیاط را به کار ببرید. از پوشیدن لباس‌های خیلی باز خودداری کنید. هنگام بازدید از اماکن مذهبی هم بهتر است خانم‌ها روسری بپوشند. یکی از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد این است که مراقب پوشش خود نباشید.

۱۰ اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد

از باقی گذاشتن غذا در بشقاب خود، اجتناب کنید

یکی دیگر از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد این است که باقی‌مانده غذای خود را در بشقاب رها کنید. اگر در یک خانواده ترک مهمان باشید و تمام غذای بشقاب خود را نخورید، توهین محسوب می‌شود. زیرا اگر باقی‌مانده غذای خود را در بشقاب رها کنید، میزبانان فکر می‌کنند که شما غذای آن‌ها را دوست نداشته‌اید. بنابراین، برای احترام به خانواده‌های ترک، تمام غذای بشقاب خود را میل کرده و از انجام 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد پرهیز کنید.

۱۰ اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد

در استانبول خودرو اجاره نکنید

اگرچه اجاره کردن خودروهای جذاب خیلی خارق‌العاده به نظر می‌رسد، اما یکی از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد هم همین مورد است. استانبول شهر بسیار بزرگ و شلوغی است. 15 میلیون نفر در این شهر زندگی می‌کنند و میزان ترافیک دیوانه‌کننده است. با این حجم از ترافیک، اگر شما خودرویی اجاره کنید حدوداً 2 ساعت از وقت خود را در ترافیک می‌گذرانید. بنابراین، به‌جای اجاره کردن خودرو، از وسایل حمل‌ونقل عمومی مثل اتوبوس یا مترو استفاده کنید. با انجام این کار، لذت بسیار بیشتری از سفر خود خواهید برد. تور استانبول برای مسافران ژیوار به صورت ویژه برگزار خواهد شد.

۱۰ اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد

در یک سفر، از همه مکان‌ها دیدن نکنید

این یک موضوع انکارناپذیر می‌باشد که استانبول، مملو از مکان‌های دیدنی است و شما را به بازدید کردن فرامی‌خواند. اما بزرگ‌ترین و یکی از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد این است که بخواهید در طول چند روز، از همه مکان‌های دیدنی آنجا بازدید کنید. قبل از اینکه سفر خود را شروع کنید، لیستی از مناطق دیدنی استانبول تهیه کنید. سپس مناطقی که قصد دارید از آن‌ها بازدید کنید را بنویسید. درباره زمان‌بندی خود واقع‌بین باشید. وقت خود را تنظیم کنید تا از همه مناطق لذت ببرید و لازم نباشد باعجله کارهای خود را انجام دهید.

بدون چانه زدن خرید نکنید

یکی از جالب‌ترین 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد این است که بدون چانه زدن خرید کنید. فروشندگان ترک، مخصوصاً فروشندگان محلی، دوست دارند که مشتری آن‌ها هنگام خرید محصول کمی چانه بزنند. با چانه زدن، شما هم به‌عنوان یک مسافر، مطمئن می‌شوید که اجناس را با قیمت مناسب خریداری می‌کنید؛ زیرا همه فروشندگان قیمت‌های خیلی بالایی به توریست‌ها ارائه می‌دهند. پس یکی از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد این است که چانه نزنید؛ چون در این صورت خود شما ضرر خواهید کرد!

۱۰ اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد

به آتاتورک احترام بگذارید

یکی از مهم‌ترین 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد این است که به آتاتورک بی‌احترامی کنید. مردم ترکیه، روی این شخصیت بسیار حساس هستند. پس اگر در جمعی در مورد آتاتورک بحث شد، نه اظهارنظر کنید و نه درمورد او جوک بسازید. در کل، به آتاتورک احترام بگذارید. بی‌احترامی یا توهین به آتاتورک، یکی از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد را شامل می‌شود.

۱۰ اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد

مواظب اموال و وسایل خود باشید

یکی دیگر از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد عدم مراقبت از اجناس گران‌قیمت خود است. مثل همه شهرهای بزرگ و پرجمعیت، در استانبول هم سرقت و جیب‌بری بسیار رایج است. این دزدی‌ها، معمولاً در مناطقی که توریست‌های زیادی از آن دیدن می‌کنند، بیشتر اتفاق می‌افتد. برای اینکه از شما دزدی نکنند، مطمئن باشید که از وسایل گران‌قیمت خود به‌خوبی مواظبت می‌کنید. کار دیگری که می‌توانید انجام دهید، این است که پول خود را در چند جیب متفاوت بگذارید. با این کار، حتی اگر کسی از شما دزدی کرد، باز هم کمی پول دارید.

۱۰ اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد

جمع‌بندی

شما برای سفر به ترکیه و لذت بردن از سفر خود، باید از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد آگاه شوید. این آگاهی باعث می‌شود که سفر لذت‌بخشی داشته باشید و مردم ترکیه هم از شما به گرمی استقبال کنند. اگر حتی یکی از 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد را مرتکب شوید، خاطره بدی از ترکیه در ذهن شما خواهد ماند. پس اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، از نکات این مقاله و 10 اشتباهی که نباید در ترکیه انجام داد نهایت استفاده را ببرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.