ژیوارنامه

بهترین پارک‌های آبی دنیا | 10 مورد از بهترین پارک‌های آبی جهان

10 مورد از بهترین پارک ‌های آبی جهان

امروزه پارک‌های آبی، یکی از پرطرفدارترین مکان‌های تفریحی در جهان هستند. سالانه تعداد زیادی از افراد هزینه می‌کنند تا در این مکان‌های تفریحی، وقت بگذرانند. کشورهای بسیاری در رقابت هستند تا بهترین پارک آبی در جهان را به نام خود ثبت کنند، از افراد بیشتری در این مکان‌ها استقبال نمایند و سطح درآمدزایی خود را از این طریق به طرز چشمگیری افزایش دهند. مقاله قصد داریم ۱۰ مورد از بهترین پارک های آبی جهان را معرفی کنیم.

1.آکواتیکا

مجموعه آکواتیکا در لیست ۱۰ مورد از بهترین پارک‌های آبی جهان قرار دارد. امروزه این مجموعه دومین مرکز تفریحی خود را در کنار مرکز اول بنا کرده است. آکواتیکا در اورلاندو واقع در فلوریدا قرار دارد. این مجموعه ساحلی را که از طرفداران بسیاری برخوردار است، با ۱۳۶۰ تن ماسه سفید شبیه‌سازی کرده‌اند. تونل‌های دلفینی شکل این مجموعه برای رفت‌وآمد آبی بسیار جذاب هستند. ورودی مجموعه آکواتیکا ۴۰ دلار می‌باشد.

10 مورد از بهترین پارک ‌های آبی جهان

2.پارک آبی آکواونچر

پارک آبی آکواونچر در شهر دبی قرار دارد. این مجموعه در سال ۲۰۱۳ تأسیس شد و بلندترین مسیر رودخانه‌ای را درون خود جای‌داده است. بلیت‌های این مجموعه که در لیست در ۱۰ مورد از بهترین پارک های آبی  قرار دارد، از ۷۰ دلار آغاز می‌شود. ساحلی که این مجموعه شبیه‌سازی کرده است و حالتی خصوصی دارد، ۷۰۰ متر طول دارد که یکی از جاذبه‌های این پارک می‌باشد.

10 مورد از بهترین پارک ‌های آبی جهان

3.پارک آبی منطقه ۴۷

در لیست ۱۰ مورد از بهترین پارک های آبی جهان پارک آبی منطقه ۴۷ نیز قرار دارد که واقع در شهر اینسبروک اتریش می‌باشد. البته این پارک آبی فقط ۶ ماه از سال بر روی عموم باز است. سرسره‌های آبی، برج دایو و سطوح شیب‌دار هیدرو اسپید آن از طرفداران بسیاری برخوردار هستند و محبوب‌ترین وسایل این پارک می‌باشند. ورودی این پارک از ۹ یورو الی ۲۰۰ یورو متغیر است.

10 مورد از بهترین پارک ‌های آبی جهان

4.بیچ پارک

بیچ پارک نام نوعی پارک آبی در فورتالزا برزیل است. این پارک آبی دارای بلندترین و طولانی‌ترین سطح شیب‌دار آبی در جهان می‌باشد که باعث‌شده است نام آن در لیست ۱۰ مورد از بهترین پارک های آبی جهان قرار بگیرد. جت‌های آبی و قسمت کودکان این پارک نیز به طرز بسیار جذابی طراحی‌شده‌اند. ورودی این پارک از ۵۰ یورو شروع‌ می‌شود و تا مبالغ بالاتری نیز ادامه دارد.

10 مورد از بهترین پارک ‌های آبی جهان

5.پارک آبی کارائیب

پارک آبی کارائیب برخلاف اسمش، در گیونگی دو، واقع در کشور کره جنوبی قرار دارد. ۴ سطح شیب‌دار آبی که به هم متصل هستند و یک استخر موجی بسیار بزرگ، باعث شده‌اند تا این مکان جزء ۱۰ مورد از بهترین پارک های آبی جهان معرفی گردد. در این پارک مکانی برای خوابیدن نیز طراحی‌شده است تا افرادی که خسته شده‌اند در فضایی آرام، کمی استراحت کنند. ورودی این پارک از ۳۰ الی ۳۵ یورو متغیر است.

10 مورد از بهترین پارک ‌های آبی جهان

6.سیام پارک

سیام پارک بی‌شک در لیست ۱۰ مورد از بهترین پارک های آبی جهان قرار دارد. این مکان تفریحی در شهر تنریف اسپانیا قرار گرفته است. طراحی کلی این پارک آبی به سبک تایلندی می‌باشد. برج پرتاب ۲۷ متری این پارک به یکی از محبوب‌ترین مکان‌های آن تبدیل‌شده است که هیجان بسیاری را به شما القا می‌کند. مکان‌هایی برای ریلکس کردن در این پارک نیز مشاهده می‌شود. ورودی این پارک نیز از ۳۸ الی ۶۶ یورو متغیر است.

10 مورد از بهترین پارک ‌های آبی جهان

7.پارک آبی جزایر استوایی

پارک آبی جزایر استوایی در کروسنیک آلمان قرار دارد. این پارک آبی روزانه میزبان ۶۰۰۰ نفر می‌باشد. سالن اصلی آن در میان پارک‌های آبی جهان، از ابعاد بیشتری برخوردار است. استخر آن نیز یکی از بزرگ‌ترین استخرها در دنیا می‌باشد و طولی نزدیک به ۲۰۰ متر دارد. این مجموعه دارای یک هتل و جنگل مصنوعی نیز می‌باشد که باعث‌شده است پارک آبی جزایر استوایی در لیست ۱۰ مورد از بهترین پارک های آبی جهان جای داشته باشد. هزینه ورودی آن ۴۷ یورو می‌باشد.

10 مورد از بهترین پارک ‌های آبی جهان

8.پارک آبی واترکیوب

پارک آبی واترکیوب یکی دیگر از بهترین پارک‌های آبی جهان می‌باشد که در شهر پکن چین قرار دارد. تمامی قطعات این مجموعه خارج از چین ساخته‌شده و به این کشور انتقال داده‌شده است. این پارک آبی از بخش‌های جذاب و متفاوتی تشکیل‌شده که چشم بینندگان را به خود جذب می‌کند. معروف‌ترین بخش این پارک، چاله فضایی آن می‌باشد. تمامی این مشخصات باعث شده‌اند تا این پارک جزء ۱۰ مورد از بهترین پارک های آبی جهان باشد. هزینه ورودی آن نیز ۳۰ ین است.

10 مورد از بهترین پارک ‌های آبی جهان

9.پارک آبی واتر ورلد

پارک آبی واتر ورلد در آییا ناپا واقع در کشور قبرس قرار دارد. این پارک آبی به شکل یونان باستان طراحی‌شده است و در آن اسب‌های تروژانی و ستون‌های یونان باستان دیده می‌شود که جلوه‌ای دیدنی به آن بخشیده‌اند. درون این پارک آبی، کشتی‌های شکسته و رودخانه‌ای زیبا وجود دارد که فضایی باستانی را به آن القا کرده و آن را در لیست ۱۰ مورد از بهترین پارک های آبی جهان قرار داده است. هزینه ورودی آن ۴۶ دلار می‌باشد.

10 مورد از بهترین پارک ‌های آبی جهان

10.پارک آبی وت اند وایلد

پارک آبی وت اند وایلد نیز همانند آکواتیکا در اورلاندو فلوریدا واقع‌شده است. این پارک آبی دارای منطقه وسیعی برای بازی کودکان می‌باشد و همین باعث‌شده است سالانه افراد زیادی از آن دیدن کنند. تیوب سواری ۴ نفره آن نیز از جذابیت‌های خاص این مجموعه می‌باشد. همین موارد باعث شده‌اند تا وت اند وایلد در لیست ۱۰ مورد از بهترین پارک های آبی جهان قرار داشته باشد. هزینه ورودی آن نیز ۳۰ دلار است.

10 مورد از بهترین پارک ‌های آبی جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.