ژیوارنامه

عادات رفتاری اسپانیایی ها که شما را سوپرایز می کند!

wine

3. آبجو و شراب

اگر در سفر خود به اسپانیا به یک بار رفتید، تعجب نکنید اگر فقط یک یا دو گزینه برای انتخاب آبجو داشتید. برخلاف سایر نقاط جهان، بسیاری از رستوران ها و بارها در اسپانیا تنوع آبجو بسیار کمی دارند.

اغلب اوقات، مراجعه کنندگان بدون مشخص کردن مارک یا نوع آبجو، به سادگی از پیشخدمت una caña، که یک لیوان کوچک آبجو است یا una doble که یک لیوان بزرگتر است، سفارش میدهند.

شراب اسپانیایی نیز همین طور است. حتی اگر اسپانیا به داشتن شراب های معروف باشد.

در بسیاری از بارها و رستوران های اسپانیا معمولاً سفارش وینو تینتو vino tinto (شراب قرمز) یا وینو بلانکو (شراب سفید) بدون مشخص کردن توضیحات بیشتر معمول است.

resaurent

4. Bar litter

در بعضی از بارها انداختن دستمال و خلال دندان استفاده شده روی زمین اشکالی ندارد. به خصوص در بارهایی که همه افراد در آن ایستاده اند، انداختن این دو مورد روی زمین ایرادی ندارد. کارکنان به اطراف می آیند تا آنها را مرتب جارو کنند و از زمین بردارند.

5. زمان صرف ناهار و شام

زمان ناهار و شام اسپانیایی دیرتر از بسیاری از کشورهای دیگر است. ناهار به طور معمول دو یا سه بعد از ظهر و شام حدود ساعت ده شب میل می شود. ناهار به طور معمول یک وعده غذایی اصلی به همراه پیش غذا و دسر است. شام در حالت عادی بسیار سبک است.

1. بوسیدن دو گونه

در اسپانیا مردم به یکدیگر سلام می کنند و با بوسیدن روی هر گونه خداحافظی می کنند.

مردم هر روز صبح که وارد محل کار می شوند این کار را انجام نمی دهند، اما اگر با دوستی برای نوشیدن ملاقات کنند یا به شخص جدیدی معرفی شوند، از بوسه دو گونه برای سلام و خداحافظی استفاده میکنند.

زنان همیشه اینگونه مورد استقبال قرار می گیرند، اما دو مرد با هم دست می دهند مگر اینکه باهم فامیل باشند.

2. نوشیدن قهوه

اسپانیا فرهنگ قهوه قوی دارد و نوشیدن چهار یا پنج فنجان قهوه در روز در تمام ساعات روز غیر عادی نیست.

Café con leche که نیمی از قهوه سیاه و نیمی از شیر است، محبوب ترین نوع نوشیدن قهوه در اسپانیا است. ممکن است از شما بپرسند که شیر خود را چگونه می خواهید؟ caliente (داغ)، templada (گرم) یا fría (سرد).

قهوه

6. زندگی شبانه

زندگی شبانه در اسپانیا همانطور که احتمالا شنیده اید جریان دارد. بارها و کلوپ ها تمام شب باز هستند و بسیاری از افراد تا ساعت شش صبح در مهمانی ها هستند و گاهی تنها قبل از رفتن به رخت خواب و طلوع آفتاب خوردن چورووس به همراه شکلات داغ را متوقف می کنند!

7. سیستا Siesta یا غیلوله ظهر

سیستا یکی از شناخته شده ترین سنت های این کشور است. امروزه تعداد کمی از اسپانیایی ها می توانند برای چرت نیمروز به خونه برند و دوباره به محل کارشون برگردند، اما بسیاری از مغازه ها هنوز در ساعت ناهار بسته می شوند. معمولاً از ساعت 2 بعد از ظهر تا 5 – 4 بعد از ظهر. با این حال فروشگاه های زنجیره ای به طور معمول تمام روز و بدون وقفه باز هستند.

ژیوار سفیر نوین

spaiin

8. روز بدشانسی

در اسپانیا سه شنبه سیزدهم  و نه جمعه سیزدهم، یک روز بدشانسی به حساب می آید. معمولا اعتقاد دارند که کارهای مهم را در این روز نباید انجام داد. اسپانیایی ها معتقد اند در این روز نباید ازدواج کرد یا با هواپیما یا کشتی به سفر رفت!

9. حریم شخصی

افراد در اسپانیا در هنگام مکالمه تماس فیزیکی بیشتری برقرار می کنند، بنابراین اگر کسی شانه شما را لمس کرد یا هنگام گفتگو بسیار نزدیک ایستاد، نگران نباشید. مفهوم حریم شخصی به اندازه سایر کشورها قوی نیست.

10. نام خانوادگی

هر کس دو نام خانوادگی دارد که آنها را از پدر (نام خانوادگی اول) و مادر (نام خانوادگی دوم) می گیرد. زن در اسپانیا هنگام ازدواج به جای اینکه نام خانوادگی همسر خود را بپذیرد نام خانوادگی خود را حفظ می کند.

spain wed

اسپانیایی ها مردم خوش گذرون به معنای واقعی کلمه هستند، شما اینطور فکر نمی کنید؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.