ژیوارنامه

10 قانون عجیب در برزیل!

۱۰ قانون عجیب در برزیل

مانند هر کشور دیگری روی زمین، برزیل نیز دارای قوانین و مقررات و هم‌چنین آداب و رسوم منحصر به فرد خود است. برزیل حدود ۱۸۱۰۰۰ قانون دارد. حتی قوانینی که روزانه در حین گذران وقت باید از آنها پیروی کنند. پس اگر در برزیل هستید و میخواهید با اخم و تخم افراد محلی مواجه نشوید بهتر است از این قوانین آگاه باشید. ممکن است برخی از این قوانین برای شما عجیب باشند. اما برای داشتن یک سفر خوب و بی‌دغدغه لازم است نسبت به آنها آگاه باشید و از آنها پیروی کنید. با ما همراه شوید تا از 10 قانون عجیب برزیل آگاه شوید. برای شرکت در تور برزیل با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

1. کشیدن سیگار در مکان‌های سرپوشیده، مانند رستوران‌ها و بارها غیر قانونی است. اما در مکان‌های خصوصی مانند خانه‌ها و پارک‌ها و خیابان‌ها کشیدن سیگار مشکلی ندارد.

2. قمار در کشور برزیل ممنوع است. البته قمار آنلاین و اینترنتی مشکلی ندارد، زیرا اینترنت به عنوان بخشی از قلمرو برزیل تنظیم نشده است. اما در کل قمار، به دلیل عدم امکان نظارت دولت بر برنده شدن در این بازی‌ها ممنوع است.

۱۰ قانون عجیب در برزیل

3. شکار در برزیل ممنوع است. تنها شکاری که مجوز دارد، شکاری است که به منظور حفظ سبک زندگی قبایل بومی برزیل انجام می‌شود. قوانین شکار ورزشی هم از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. پس بهتر است قبل از شکار با قوانین آن، در ایالتی که هستید، آگاه باشید. از سال ۲۰۱۳، شکار گراز وحشی اروپایی به منظور کنترل جمعیت مجاز شده است.

۱۰ قانون عجیب در برزیل

4. تبلیغ و واردات سیگار الکترونیکی ممنوع است. در برزیل دستگاه‌های سیگار‌های الکترونیکی ممنوع است، زیرا هیچ منبع علمی و قابل اعتمادی وجود ندارد که بر بی‌خطر بودن این دستگاه تاکید کرده باشد.

۵. استفاده از کلاه ایمنی در داخل ساختمان‌ها ممنوع است. پوشیدن هرگونه پارچه، کلاه و … که بر روی صورت را بپوشاند به طوری که فرد شناخته نشود ممنوع است. این قانون به منظور کاهش تعداد تعداد تلاش برای سرقت توسط دوچرخه سواران تصویب شد. با برداشتن کلاه ایمنی یا تکه پارچه، فرد به راحتی توسط نوارهای امنیتی شناسایی می‌شود.

۱۰ قانون عجیب در برزیل

۶. استفاده از تلفن همراه در بانک‌ها ممنوع است. دلیل اصلی این منع استفاده از موبایل در بانک‌ها، قانون حفظ امنیت کاربران آژانس بانکی از سرقت در هنگام خروج از سایت است. جریمه زیر پاگذاشتن این قانون، جریمه بانکی است.

۷. برهنه بودن زنان در ساحل یک جرم قانونی است. بر اساس قانون مجازات، هر عمل منافی عفت، جرم محسوب می‌شود. برهنه بودن را می‌توان منافی عفت عمومی در نظر گرفت و در صورت مشاهده، با آن به طور جدی برخورد می‌شود.

۸. فوتبال زنان در برزیل ممنوع است. در سال ۱۹۴۰ م(۱۳۱۸ ش) رئیس جمهور آن زمان، طبق ماده ۵۴ قانون کشور، فوتبال زنان و هر ورزشی که با زنانگی آنها تداخل داشته باشد را ممنوع اعلام کرد.

۱۰ قانون عجیب در برزیل

۹. تابلوهای تبلیغاتی در سائوپائولو ممنوع است. شهرداری هر گونه تابلو تبلیغاتی را ممنوع اعلام کرده است. زیرا از نظر آنها، تابلوها حواس رانندگان را پرت میکنند. البته تبلیغ در حومه شهر و فراتر از آن قانونی است و مشکلی ندارد.

۱۰. سالن‌های برنزه در برزیل ممنوع است. برزیل تنها کشوری است که از سال ۲۰۱۱ م (۱۳۸۹ ش) این سالن‌ها را ممنوع اعلام کرده است. البته ممنوعیت فقط برای زیبایی است اما هنوز هم برای درمان‌های پزشکی مانند تسکین علائم پسوریازیس می‌توان از آن استفاده کرد.

۱۰ قانون عجیب در برزیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.