ژیوارنامه

10 مورد از زیباترین و معروفترین کاخ‌های ریاست جمهوری دنیا

10 کاخ ریاست جمهوری مشهور جهان

قیام برای رئیس جمهور شدن یک ملت مسلماً متمایزترین و بهترین افتخاری است که می‌توان تصور کرد. با این حال، مزایای بسیاری نیز برای چنین موقعیت قدرتمندی وجود دارد. این بزرگان نه تنها با هواپیماهای برجسته‌ای مانند ایر فورس وان به سراسر جهان سفر می‌کنند، بلکه هر جا که پا بگذارند به عنوان مهمان افتخاری با آنها رفتار می‌شود. هیچ یک از مزیت‌های رئیس جمهور بودن، شاید به اندازه عمارت‌های باشکوهی که در دوران تصدی خود در آن زندگی می‌کنند، ارزشمند نباشد. و ملت‌ها اغلب از این بناهای شگفت انگیز به عنوان وسیله‌ای برای نشان دادن هویت فرهنگی خود به جهان استفاده می‌کنند. در اینجا ما به بررسی 10 مورد از زیباترین کاخ‌های ریاست جمهوری می‌پردازیم.

برای شرکت در تور اروپا با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

1.کاخ الیزه، پاریس، فرانسه

کاخ الیزه پاریس که در سال 1722 افتتاح شد، از سال 1848 اقامتگاه رسمی رئیس جمهور فرانسه بوده است. این ساختمان که توسط آرمان کلود موله ساخته شده است، نمونه‌ای خیره کننده از معماری کلاسیک است. با شرکت در تورهای فرانسه از این کاخ دیدن کنید.

10 کاخ ریاست جمهوری مشهور جهان

2.کاخ کرملین، مسکو، روسیه

کرملین مسکو یک مجتمع مستحکم به مساحت 68 هکتار است که در قلب شهر ساخته شده است. کرملین که در پایان قرن پانزدهم ساخته شد، دوره‌های مختلفی از نوسازی را دید، زیرا حاکمان مختلفی قدرت را در کشور به دست گرفتند. امروزه این مجموعه محل زندگی رئیس جمهور روسیه است.

10 کاخ ریاست جمهوری مشهور جهان

3.کاخ رئیس جمهور ترکیه، آنکارا، ترکیه

کاخ رئیس جمهور ترکیه که در پایتخت آنکارا واقع شده است، به سبک سلجوقیان طراحی شده است (سلجوقیان بین قرن‌های 11 و 13 بر بخش‌هایی از خاورمیانه حکومت می‌کردند). مساحت این مجموعه در مجموع 3.2 میلیون فوت مربع است.

10 کاخ ریاست جمهوری مشهور جهان

4.کاخ سفید، واشنگتن دی سی، ایالات متحده آمریکا

پس از اینکه آتش سوزی سال 1814 کاخ اصلی را نابود کرد، کاخ سفید جدید در سال 1817 به پایان رسید. کاخ سفید به عنوان خانه رئیس جمهور مستقر ایالات متحده، شامل 132 اتاق، 35 حمام و شش سطح است. برای پوشاندن نمای تمام سفید 570 گالن رنگ لازم است.

10 کاخ ریاست جمهوری مشهور جهان

5.کاخ بلوو، برلین، آلمان

کاخ Bellevue برلین در کشور آلمان که در سال 1786 تکمیل شد، توسط معمار آلمانی میشل فیلیپ دنیل بومان به سبک نئوکلاسیک ساخته شد. اگرچه این ساختمان همیشه در اختیار دولت بوده است، اما تنها در سال 1994 به اقامتگاه رسمی ریاست جمهوری تبدیل شد.

10 کاخ ریاست جمهوری مشهور جهان

6.کاخ هافبورگ، وین، اتریش

کاخ هافبورگ در وین که در سال 1279 به پایان رسید، نمونه‌ای شگفت انگیز از معماری باروک است. این ساختمان که توسط Johann Bernhard Fischer von Erlach طراحی شده بود، زمانی مقر پادشاهان امپراتوری روم مقدس ملت آلمان و همچنین اقامتگاه امپراتور اتریش تا سال 1918 بود. امروز، این ساختمان خانه رئیس جمهور اتریش است.

10 کاخ ریاست جمهوری مشهور جهان

7.کاخ ریاست جمهوری، هانوی، ویتنام

کاخ ریاست جمهوری در هانوی خانه رسمی رئیس جمهور ویتنام است. ساختمان Beaux Arts که در سال 1906 توسط معمار فرانسوی آگوست هانری ویلدیو تکمیل شد، با رنگ زرد روشن رنگ آمیزی شده است.

10 کاخ ریاست جمهوری مشهور جهان

8.قلعه پراگ، پراگ، جمهوری چک

قلعه پراگ اقامتگاه رسمی رئیس جمهور جمهوری چک است. این ساختمان که ترکیبی از معماری رنسانس و گوتیک است، متعلق به قرن نهم است. قلعه پراگ با مساحتی حدود 754000 فوت مربع، بزرگترین مجموعه قلعه در جهان است.

10 کاخ ریاست جمهوری مشهور جهان

9.کاخ ریاست جمهوری سورینام، پاراماریبو، سورینام

کاخ ریاست جمهوری سورینام که در سال 1730 ساخته شد، به سبک استعماری هلندی ساخته شد. این کشور آمریکای جنوبی تا دهه 1970 مستعمره هلند بود.

10 کاخ ریاست جمهوری مشهور جهان

10.کاخ باکینگهام، لندن، بریتانیا

این کاخ که در سال 1705 به‌عنوان خانه شهری برای دوک باکینگهام ساخته شد (از این رو به این نام خوانده می‌شود)، تقریباً یک موزه زنده است. آنقدر پر از سلطنت است که وقتی وارد آنجا می‌شوید احساس می‌کنید یک پادشاه/ملکه هستید.

10 کاخ ریاست جمهوری مشهور جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.