ژیوارنامه

15 دلیل ردی ویزای کانادا | بررسی ریجکت شدن ویزای کانادا

نویسنده : سرکار خانم زهره موذنی

راهنمای حرفه‌ای ویزای ژیوار

10 سال سابقه در زمینه مشاوره ویزای شنگن و  ویزای کانادا

آیا تا به حال در مورد ویزای مولتی کانادا مطالبی شنیده‌اید؟

این ویزا به دلیل طولانی مدت بودن آن برای همه افراد جذاب است ولی باید بدانید دریافت این ویزا چندان هم ساده نیست.

افراد بسیاری که طی سال‎های اخیر برای دریافت ویزای مولتی کانادا اقدام فرموده‌اند متاسفانه با جواب منفی مواجه شده‌اند و اما چرا؟

تروال هیستوری و نقش آن در ویزای کانادا

۱- شاید شنیده باشید یا حتی برای خودتان اتفاق افتاده باشد، که دلیل ردی ویزای کانادا تراول هیستوری بوده است و اما تراول هیستوری به چه معناست؟

تراول هیستوری به معنای سابقه سفر است، در فرم سفارت کانادا بخشی وجود دارد که شما باید تاریخ سفرها و اسم کشورهایی که به آن جا سفر فرموده اید را یادداشت بفرمایید.

خیلی از اوقات داشتن ویزای شنگن قبلی یا سفر به آمریکا، استرالیا و انگلستان نقش بسزایی در اخذ ویزای کانادا دارد ولی داشتن یا عدم داشتن این ویزاها به تنهایی نمی‌تواند تضمینی برای صدور ویزای کانادا باشد، تا جایی که برخی از افراد حتی با داشتن این ویزاها هم متاسفانه از سفارت کانادا رد شده‌اند.

بله درست است سفرهای شما به کشورهای دیگر هم‌ برای ویزای کانادا موثر است و صدالبته افرادی که سفرهای بیشتری دارند شانس بیشتری جهت اخذ ویزای مولتی کانادا را خواهند داشت.

دلایل مهم برای رد شدن ویزای کانادا

2- یکی دیگر از دلایل معمول ردی ویزای کانادا عدم وابستگی عاطفی شما به کشورتان می‌باشد.

به این معنی که آیا  همسر،فرزند و یا پدر و مادرتان در کشورتان سکونت دارند و شما به خاطر خانواده به وطن خود باز می‌گردید.

۳-اگر افرادی از خانواده شما به صورت غیرقانونی در کشور کانادا سکنی گزیده اند احتمال رد شدن ویزای شما وجود دارد.

۴-اگر با دعوتنامه افرادی غیر از فامیل درجه یک جهت دریافت ویزای کانادا اقدام فرموده باشید، امکان ردی ویزای شما وجود دارد.

۵-اگر با دعوتنامه تجاری اقدام می‌فرمایید حتماً در مورد معتبر بودن مدارک شرکت دعوت کننده و ارتباط آن با شغل خودتان مطمئن شوید، همچنین گاهی اوقات برخی از آژانس‌ها و موسسات دعوتنامه‌هایی یکسان را برای همه متقاضیان استفاده می‌نمایند، که به دلیل استفاده بیش از حد از این دعوتنامه‌ها باعث ردی ویزای متقاضیان می‌شوند.

مهمترین دلایل ردی ویزای کانادا

6- اگر برای سفر توریستی از رزرو هتل استفاده می‌نمایید حتما رزرو تایید شده از آژانس‌های معتبر تهیه بفرمایید، هر گونه رزرو غیرمعتبر منجر به ردی ویزای کانادای شما می‌شود.

۷- اگر مدارک شغلی معتبر ندارید به هیچ وجه برای ویزای کانادا اقدام نفرمایید، زیرا شما با مدارک محکم شغلی، اعم از سابقه بیمه، معرفی نامه، جواز کسب، حکم یا قرارداد کاری، فیش حقوقی، روزنامه رسمی، پروانه شغلی، پرداخت مالیاتی و…(هر شخص فراخور شغلی که دارد) باید اثبات نمایید که در کشور خود شغل و درآمد ثابتی دارید وبه وطن خود باز می‌گردید.

۸- یکی از دلایل ردی ویزای کانادا می‌تواند گردش حساب متقاضی باشد، اگر حساب بانکی شما یکباره پر شود و مبلغ مانده حساب شما هیچ گاه طی شش ماه در حسابتان تکرار نشده باشد می‌تواند منجر به ردی ویزای کانادا شود.

علت ریجکتی ویزای کانادا

9- از دیگر دلایل ردی کانادا می‌توان به نقص مدارک ارائه شده توسط متقاضی اشاره نمود، زیرا مدارک ویزای مولتی کانادا کمی متفاوت با ویزای شنگن است و به مدارکی همچون آخرین مدرک تحصیلی، سند ازدواج ،کارت پایان خدمت و…نیاز است در نتیجه حتماً قبل از اقدام از مشاوره آژانس‌های معتبر استفاده بفرمایید.

۱۰- اگر در زمان نامناسب جهت ویزای توریستی اقدام فرموده‌اید امکان ردی ویزای شما وجود دارد.

۱۱- به هیچ وجه مدارک جعلی به سفارت کانادا تحویل ندهید زیرا علاوه بر ردی ویزا تا ۱۰سال نمی‌توانید هرگز برای ویزای کانادا اقدام بفرمایید.

۱۲- اگر قبلاً از سفارت کانادا رد شده‌اید تا زمانی که دلایل ردی قبلی را برطرف نفرموده‌اید هرگز اقدام مجدد ننمایید، اگر دلیل ردی خود را به صورت واضح نمی‌دانید، می‌توانید با تهیه آفیسرنت جزئیات دلایل ردی خود را متوجه شده و پس از برطرف نمودن آن‌ها دوباره درخواست دهید.

دلایل مهم برای رد شدن ویزای کانادا

13- از مهمترین دلایل ردی کانادا اشتباه در پر کردن فرم سفارت است، فرم سفارت کانادا که در ده صفحه تنظیم گردیده، دارای نکات ریز و مهمی است که اگر تناقضی در فرم سفارت و مدارک شما باشد قطعاً رد می‌شوید.

پس لطفا از آژانس‌های معتبر و با تجربه در خصوص پر کردن فرم سفارت مشاوره بگیرید.

۱۴- انتخاب دارالترجمه غیر متخصص هم می‌تواند از دلایل ردی ویزا باشد، زیرا متاسفانه برخی از دارالترجمه‌ها به اشتباه و بدون دقت مدارک شما را ترجمه می فرمایند و مسبب ردی ویزای شما می‌شوند.

۱۵-هرگز از طریق آژانس‌های بی تجربه در امر ویزای کانادا یا موسسات غیر معتبر و یا افراد غیر متخصص جهت درخواست اقدام نفرمایید.

زیرا با راهنمایی غلط و مشاوره نادرست پرونده شما را در معرض ردی قرار داده و علاوه بر ضرر مالی گرفتاری‌های بسیاری را در خصوص رفع موارد ردی ویزا بر گردن شما قرار می‌دهند، پس لطفاً در انتخاب مسیر درست جهت اقدام ویزای مولتی کانادا دقت بفرمایید تا بتوانید شما هم دارنده این ویزای پرطرفدار باشید.

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “15 دلیل ردی ویزای کانادا | بررسی ریجکت شدن ویزای کانادا

 1. بیژن قاسم پور گفت:

  درود بر خانم موذنی فعال و پر انرژی
  دست شما درد نکنه
  مرسی از شما که این همه مطلب مفید از شهر ها و کشورهای مختلف و پیشنهادات عالی در زمینه سفر ارائه میدید
  دست مریزاد

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام بر شما آقای قاسم پور عزیز، خرسندیم که مطالب مفیدی برای شما ارائه میدیم.

 2. اردستانی گفت:

  خیلی از موارد را نمیدانستیم سپاس

  1. شیما رشیدی گفت:

   بسیار عالی که براتون مفید واقع شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.