اخبار اروپا

60هزار بلیط رایگان برای جوانان اروپایی!

60هزار بلیط رایگان برای جوانان اروپایی

کمیسیون اروپا اعلام کرده است که به 60000 جوان اروپایی بین 18 تا 20 سال، به لطف DiscoverEU، گذرنامه رایگان مسافرتی ریلی ارائه می شود. این کار ابتکاری فرصتی برای کشف اتحادیه اروپا از طریق یادگیری و کسب تجربه می‌باشد.

برای شرکت در تور اروپا با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

60هزار بلیط رایگان برای جوانان اروپایی

طبق بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط کمیسیون اتحادیه اروپا، درخواست ها از12 اکتبر، باز است و پس از دو هفته، در 26 اکتبر، به گزارش SchengenVisaInfo.com، بسته می شود.

این دور از درخواست برای همه جوانان اروپایی که بین 1 ژوئیه 2001 تا 31 دسامبر 2003 متولد شده اند آزاد است. استثنائاً، افراد 19 و 20 ساله نیز مجاز به درخواست هستند زیرا دوره‌های آنها به دلیل بیماری COVID-19 به تعویق افتاده است.

راهنمای کامل دریافت ویزای شینگن را در اینجا مطالعه کنید.

ماریا گابریل، کمیسر نوآوری، تحقیق، فرهنگ، آموزش و جوانان، گفت: “با غرور کمیسیونی که سال 2022 را به عنوان سال اروپایی جوانان تعیین کرده است، DiscoverEU بازگشته، بزرگ‌تر از همیشه، با فرصت‌های جدید برای جوانان جهت گسترش آموزش، توسعه تجربیات آن‌ها و دیدار با اروپایی‌ها در حین سفر از طریق راه‌آهن البته فقط تا مارس ۲۰۲۲”

به جز شرط سنی که در بالا ذکر شد، متقاضیان برای واجد شرایط بودن برای کارت سفر رایگان باید دو شرط زیر را نیز داشته باشند:

تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را در زمان قرعه‌کشی جایزه داشته باشید

شماره شناسنامه یا گذرنامه در فرم درخواست آنلاین را به درستی تکمیل کنید

کمیسیون خاطرنشان کرد: «به هر کشور عضو تعدادی مجوز سفر، بر اساس جمعیت آن، به نسبت جمعیت کلی اتحادیه اروپا اختصاص داده می‌شود».

علاوه بر این، کمیسیون به شدت جوانان با نیازهای ویژه را تشویق کرده است تا در DiscoverEU شرکت کنند. کمیسیون نکات و اطلاعات اضافی را ارائه خواهد داد و همچنین هزینه های کمک های ویژه مانند سگ کمکی یا شخص همراه را پوشش خواهد داد.

از طریق همین بیانیه مطبوعاتی، کمیسیون فاش کرد که متقاضیان می توانند به تنهایی یا گروهی از افراد سفر کنند، مشروط بر اینکه همه شرایط سنی را داشته باشند.

علاوه بر این، خاطرنشان شده است که به منظور تقویت سفرهای پایدار و حمایت از قرارداد سبز اروپا، شرکت کنندگان DiscoverEU با راه آهن سفر خواهند کرد. با این وجود، برای اطمینان از دسترسی گسترده به کشورهای مختلف اتحادیه اروپا، شرکت‌کنندگان می‌توانند از سایر روش‌های حمل‌ونقل مانند کشتی یا اتوبوس یا به طور استثنایی از هواپیما استفاده کنند.

DiscoverEU در ژوئن 2019 توسط کمیسیون در راستای پیشنهاد پارلمان اتحادیه اروپا راه اندازی شد و به طور رسمی در برنامه جدید Erasmus+ ادغام شد.

60هزار بلیط رایگان برای جوانان اروپایی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.