مجله فرانسه

گشت‌وگذارهای یک‌روزه پاریس | بهترین جاذبه‌های پاریس که دیدن آن‌ها یک روز طول می‌کشد

پاریس شهری است که غرق در تاریخ و فرهنگ می‌باشد و قطعاً برای گشت‌وگذار و تفریح محله و مکان‌های متعددی دارد. مهم نیست که شما چقدر زمان داشته باشید که صرف مشاهده دیدنی‌ها پاریس کنید، چه یک روز و چه چندین و چند ماه. در آخر سفر خود وقتی به عقب برمی‌گردید و نگاه می‌کنید می‌بینید که حتی ذره‌ای هم از طعم لذت‌های واقعی پاریس نچشیده‌اید. این شهر پر از دیدنی‌های فراوان است که حتی مردم خود این شهر هم تا آخر عمرشان از تمام این جاذبه‌ها نمی‌توانند لذت ببرند. آیا می دانستید که در تور پاریس می توانید به گشت و گذار های یک روزه در پاریس بپردازید. و حتما هم برای رفتن به پاریس به ویزای توریستی فرانسه نیاز دارید.

کاخ ورسای

گشت و گذار یک روزه پاریس | کاخ ورسای

گشت و گذار یک روزه پاریس | کاخ ورسای

شاید دوست داشته باشید که مجموعه بی‌نظیری از فرهنگ و هنر و طبیعت ببینید، در این زمینه قطعاً باید به دیدن کاخ ورسای در جنوب غربی پاریس بروید. این کاخ که به‌فرمان لویی چهاردهم بنا شد، یک نمونه بی‌عیب و نقص از معماری باروک می‌باشد که بهترین و باتجربه‌ترین هنرمندان پاریس در قرن هفدهم باعث ساختن آن شدند. باشکوه‌ترین قسمتی که شما می‌توانید در این کاخ پیدا کنید، ساختمان تشریفاتی و تجملاتی برای شاه می‌باشد که به اتاق‌هایی که در این بنا وجود دارند خدایان اُلمپ گفته می‌شود. اگر به نقاشی‌های بی‌نظیر سقف این کاخ نگاه کنید، قهرمانانی را به شما نشان داده است که عملاً به دلاوری لویی چهاردهم که آن را با خدایان رومی مقایسه کرده است.

دیزنی لند

قطعاً زمانی که وارد شهر پاریس می‌شوید، حس کودکی و کنجکاوانه‌تان شمارا به دیزنی لند سوق می‌دهد. دیزنی لند یک سرزمین جادویی است که جاذبه‌های زیادی دارد که برای تمام گروه‌های سنی شگفت‌آور هستند. این سرزمین در 30 کیلومتری جنوب شرقی و نزدیک مارن لَوَله قرار دارد. زمانی که از ایستگاه قطار پیاده و وارد ورودی آن می‌شوید، دو پارک باشکوه و حیرت‌آور استودیوی والت دیزنی را در مقابل چشمان خود می‌بینید. اینجا است که شما حس این را دارید که وارد یک دنیای دیگر شده‌اید. شما حتی نمی‌توانید لبخند روی لب‌های خود را پارک کنید و همیشه خوشحال هستید. قدم‌هایی که برمی‌دارید برای شما بسیار سبک هستند و شما می‌توانید همانند شخصیت‌های کارتونی هرکاری که دوست دارید را انجام دهید.

گشت و گذار یک روزه پاریس | دیزنی لند

گشت و گذار یک روزه پاریس | دیزنی لند

استراسبورگ

قطعاً در حین سفر و دیدن از جاهای دیدنی زمانی که در اختیاردارید و زمان برای شما مثل برق و باد می‌آید و می‌رود؛ اما در استراسبورگ نیازی به عجله نیست، شما می‌توانید خیلی آرام و راحت و بدون استرس در محله قدم بزنید. این مکان جایی است که نمی‌توانید از آن سریع رد شوید و حتی در حین پیاده‌روی در عابر پیاده هم لذتی به شما می‌دهد که قطعاً فکرش را هم نمی‌کنید. وقار و زیبایی شهر استراسبورگ که در کنار رودخانه راین در مرز آلمان و فرانسه واقع‌شده است، به پیشینه هزار سال تاریخی و پشت سر گذاشتن هزاران فراز و نشیب طولانی در گذر زمان برمی‌گردد و این زمان است که این شهر را به یک بانو پر از زیبایی تبدیل کرده است.

گشت و گذار یک روزه پاریس | استراسبورگ

گشت و گذار یک روزه پاریس | استراسبورگ

نُرماندی

یکی از اسرارآمیزترین و زیباترین سیاحتگاه‌های تاریخ فرانسه نُرماندی است. این منطقه که در شمال غربی فرانسه قرار دارد از ظاهری چندوجهی برخوردار می‌باشد. شما باید و قطعاً در حین زمانی که به پاریس سفرکرده‌اید از نُرماندی دیدن کنید در غیراینصورت نصف عمر شما به باد رفته است. در اصل این منطقه بیانگر و نمایان کننده یک حماسه تاریخی می‌باشد اما شگفتی‌هایی مثل جشن‌های باشکوه و بی‌نظیر به همراه خوراکی‌های خوش‌طعم و خوشمزه، آن را به یکی از قطب‌های فرهنگی و گردشگری کشور فرانسه مبدل نموده است.

گشت و گذار یک روزه پاریس | نرماندی

گشت و گذار یک روزه پاریس | نرماندی

فونتن بلو

اگر به فکر ماجراجویی و چیزهای عجیب‌وغریب هستید باید از فونتن بلو که یک گنجینه پنهان در دل جنگل در 50 کیلومتری جنوب شرقی پاریس واقع‌شده است دیدن کنید. این مکان یک سکونتگاه هشت‌صدساله برای چندین خاندان سلطنتی بوده است و بیشتر ازآنجاکه شما فکر کنید رمز و راز برای فاش کردن سقوط و ظهور حاکمان تاریخی دارد. این قلعه در اصل در قرن دوازدهم ساخته شد اما امروزه که به آن می‌نگریم، چیزی را می‌بینیم که خاص زحمت‌های هنرمندان ایتالیایی و طرح‌های بی‌نظیر فرانسوای اول در قرن شانزدهم می‌باشد. آن‌ها این مکان را که یک قبلاً یک کلبه شکار بود به یک قصر باشکوه تبدیل کردند. چیزی که شمارا امروزه جذب خودش می‌کند ترکیب هنر ایتالیایی و فرانسوی کنار یکدیگر می‌باشد.

گشت و گذار یک روزه پاریس | فونت بلو

گشت و گذار یک روزه پاریس | فونت بلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.