مجله چک

همه چیز درباره‌ خانه شهرداری پراگ

همه چیز درباره‌ خانه شهرداری پراگ

پراگ، پایتخت جمهوری چک از جمله شهرهای تاریخی، جذاب و باشکوه اروپایی به شمار می‌رود. این شهر رویایی مکان‌های دیدنی بسیاری دارد که چشم هر بیننده‌ای را به آن‌ها خیره می‌کند.

خانه شهرداری پراگ، سمبلی از معماری هنر نو در اروپا، یکی از همان عجایب دیدنی این شهر است.

مقاله همه چیز درباره خانه شهرداری پراگ، اطلاعات جالبی از این مکان در اختیارتان قرار خواهد داد؛ پس اگر آماده سفر به آنجا هستید، این مقاله را را دنبال کنید. برای رفتن به این جاذبه بی ‌نظیر کافیست که ویزای توریستی شنگن را اشته باشید.

تاریخچه خانه شهرداری پراگ

کاخ سلطنتی رویال اولین ساختمانی بود که در این مکان وجود داشت؛ پادشاه بوهمیا از سال ۱۳۸۳ میلادی تا ۱۴۸۵ در آنجا سلطنت می‌کرد.

بعدها این کاخ تخریب شد و در سال ۱۹۰۵ ساخت بنای جدیدی آغاز شد. اتمام این پروژه حدود ۱۰ سال به طول انجامید و در نهایت سال ۱۹۱۲ به پایان رسید و به این طریق، خانه شهرداری پراگ ساخته شد.

این ساختمان از جنبه تاریخی حایز اهمیت است چون تاج گذاری شاه چکسلواکی در ۱۹۱۸ در این مکان به وقوع پیوست. پیشنهاد می‌کنیم درتور پراگ از این بنا بازدید کنید.

برای  سفر به شهر پراگ به ویزای توریستی شینگن نیاز دارید.

همه چیز درباره‌ خانه شهرداری پراگخانه شهرداری در شب

معماری خانه شهرداری پراگ

خانه شهرداری پراگ در آن زمان به عنوان نمادی از ملی گرایی کشور چک شناخته می‌شد به همین دلیل در طراحی آن، اختلاف نظرات بسیاری وجود داشت.

بلاخره یک پروژه انتخاب شد و معمارانی به نام آنتونی و اسوالد انجام آن را برعهده گرفتند. معماری به کار رفته در این بنا هنر نو است و جز یکی از شاهکارترین معماری‌ها به شمار می‌آید که اروپا به خود دیده است.

امروزه این ساختمان یک نماد فرهنگی به حساب می‌آید و در آن فعالیت‌های مختلفی مانند کنسرت، همایش‌ها، امور خیریه، کنفرانس و مد لباس برگزار می‌شوند.

علاوه بر این دارای یک رستوران فرانسوی، بار و کافی شاپی آمریکایی است؛ بهترین موسیقی‌های کلاسیک پراگ در سالن‌های این مکان اجرا می‌شوند و هم چنین این عمارت، محل برگزاری فستیوال بهاری پراگ نیز است. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید. 

همه چیز درباره‌ خانه شهرداری پراگنمونه ای از طراحی زیبا این بنا

همه چیز درباره‌ خانه شهرداری پراگسالن کنسرت

داخل خانه شهرداری پراگ چه خبر است؟

داخل این عمارت جذاب با مجسمه‌ها، نقاشی‌های دیواری، سنگ کاری‌ها و شیشه‌های رنگی بسیاری تزیین شده است. هر گوشه این عمارت سبک خاصی از معماری هنر نو را در خود جای داده است.

از پله‌هایی که با سنگ‌های مرمری ساخته شده اند پایین بروید، وارد سالن کنسرت خواهید شد که ظرفیت ۱۲۰۰ نفری دارد؛ این سالن بزرگترین محل برگزاری کنسرت در پراگ است. یک سقف گنبدی شکل شیشه ای زیبا در آن قرار دارد و هم چنین در انته%A