مجله ایتالیا

درِ جادویی رم |معمای حل نشده 300 ساله در ایتالیا

در جادویی رم

در قلب باغ‌های پیازاویتوریو دری جادویی قرار دارد که در نیمه دوم قرن هفدهم ساخته شده است. در حالی که ممکن است این در برای بومیان ایتالیا مهم باشد، اما مسافران تور رم به راحتی از کنار آن عبور خواهند کرد و یا شاید هیچ‌گاه متوجه آن نشوند.

در میان تمام جاذبه‌های رم، ممکن است مواردی پیدا کنید که در هیچ جای دنیا تا این حد پیچیده نباشد.

این در، شاهدی بر اسطوره و افسانه رم باستان بوده است و امروزه راه به جایی نخواهد برد. از لحاظ معماری ضعیف است و جلب توجه زیادی نمی‌کند. اما بدانید که این در، باقی مانده از ویلای مجلل شخصی به نام پالومبارا بوده است. این مرد اشرافی، فردی باهوش و عاشق کیمیاگری بوده است.

در جادویی رمدر جادویی متعلق به کجاست؟

پشت این در، در واقع یک آزمایشگاه کیمیاگری قرار داشته است. در طول سال‌های متعدد، کل ویلا به ندرت خراب شد و فقط در آزمایشگاه باقی مانده است، به گفته بومیان معمای حل نشده باعث سالم ماندن در شده است.

نقوش روی در جادویی نماد چیست؟

طبق افسانه‌ در یک شب طوفانی در سال 1680 مسافری در این ویلا اقامت داشت که دوست پالومبارا بود. در این شب طوفانی او به دنبال یک فرمول بود که فلزات را به  طلا تبدیل می‌کرد. صبح روز بعد این مرد به طرز مرموزی ناپدید شد و تنها چیزی که از او باقی ماند دست نوشته‌های مبهم و فرمول‌های کیمیاگری بود که همگی بر روی طلای خالص حک شده بودند.

پالومبارا تمام این فرمول‌ها را بر روی در جادویی ثبت کرد که تا ابد باقی بماند به امید روزی که این فرمول‌ها توسط کیمیاگران آینده کشف شود. نام این فرمول را آن مرد ناپدید شده ” سنگ فیلسوف” نهاد.

در جادویی رمفرمول‌های جادویی که هنوز به صورت کامل کشف نشده‌اند

بر روی این در جادویی در رم، کتیبه‌هایی به زبان عبری و لاتین ثبت شده و همچنین تصاویری از سیارات، یک ستاره شش پر و سایر نقوشی که هنوز کشف نشده‌اند و یک راز سر به مهر محسوب می‌شوند. این در جادویی توسط دو خدای مصری محافظت می‌شود و بی صبرانه ایتالیایی‌ها منتظر گشودن این معما هستند.

پشت در جادویی چه چیزی قرار دارد؟

این در جادویی یکی از 5 دری است که به ویلای پالومبارا راه داشت و اکنون فقط این در باقی مانده است. صحت اینکه این مطلب خرافه باشد یا واقعی مشخص نیست اما  رومیان معتقدند که از آن زمان تا کنون در بسته شد و هیچ‌گاه باز نشد و تلاش‌ها برای باز کردن این در راه به جایی نبرد. البته که بومیان معتقدند این در هرگز نباید باز شود.

در جادویی رم

 رمز نوشته این در به چه معناست؟

در واقع در بالای کتیبه نوشته شده است: وقتی در خانه شما کلاغ‌های سیاه، کبوترهای سفید به دنیا می‌آورند، آنگاه می‌توان شما را حکیم نامید!!!

مردهای کوتوله اطراف در جادویی نماد چه هستند؟

زمانی که در نگاه اول به آنها خیره می‌شوید این دو مرد ریشو و کوتوله و برهنه با ظاهری شرقی توجه شما را جلب می‌کنند و این در واقع مردان شرقی نیستند، بلکه از خدایان مصری به نام بَس، خدای عشق ورزی و شادی و محافظت در برابر اروح شیطانی و بدبختی را به رخ می‌کشند.

مجسمه خدای مصری در رم چه کار می‌کنند؟

در دوران روم باستان، رومیان، خدایان مناطق فتح شده خود را به رسمیت می‌شناختند و از این رو رسومات خدای بَس به سادگی و سرعت در رم باستان پخش شد. این مجسمه‌ها متعلق به باغ نبودند بلکه در سال 1888 هنگام حفاری در منطقه دیگری از رم پیدا شدند و به زودی به این باغ نقل مکان داده شدند. همچنین در رم به راحتی اثراتی از خدایان یونان را نیز خواهید یافت.

نتیجه گیری

برای سفر به ایتالیا و بازدید از در جادویی رم، شما به یک ویزای توریستی ایتالیا نیاز دارید و یک تور ایتالیا. در آژانس ژیوار تورهای اروپایی با کیفیت بالا برای مشتریان ارائه می‌شود. در صورت دلخواه می‌توانید با شماره 02154795000 تماس بگیرید و به صورت رایگان برای اخذ ویزای شینگن و خرید تور ارزان اروپا مشاوره دریافت نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.