مجله یونان

محله آنافیوتیکا | محله‌ای قدیمی در آتن، یونان

محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن

محله قدیمی آنافیوتیکا یکی از محله‌های جذاب شهر آتن است که طرفداران زیادی دارد. این محله، در جنوب پلاکا واقع‌شده است. دلیل نام‌گذاری آن، خانه‌هایی می‌باشند که به سبک سیکلادیک در این محله ساخته شده‌اند. بسیاری از گردشگران در سفر خود از این محله بازدید می‌کنند و تجربه بسیار دلپذیری را کسب می‌نمایند. از این‌رو، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن بپردازیم.

معرفی بخش پلاکا و محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن

برای شناخت بهتر محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن بهتر است در ابتدا پلاکا را بشناسید. پلاکا، یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های آتن به‌شمار می‌رود که سالانه توریست‌های بسیاری از آن دیدن می‌کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در بسیاری از خیابان‎‌های آن، هیچ خودرویی وجود ندارد. با این‌ حال، باید مراقب عبور موتورسیکلت‌ها و کامیون‌های حمل بار باشید. این شهر مملو از کافه‌ها، رستوران‌ها، فروشگاه‌های توریستی، جواهرات و… می‌باشد. متئورا بنای بسیار عجیب در یونان را می‌شناسید؟

محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن و شهر پلاکا تا حد زیادی تجاری هستند. بیشتر رستوران‎های این منطقه، به‌صورت توریستی می‌باشند و کیفیت نسبتاً خوبی هم دارند. بدین ترتیب، شما می‌توانید هنگام سفر و بازدید از این منطقه، یک تجربه جذاب و خاطره‌انگیز در رستوران‌ها، کافه‌ها و خیابان‌های پلاکا داشته‌باشید.

همچنین همان‌طور که پیش ‌از این نیز گفتیم، مغازه‌های توریستی بسیاری در محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن وجود دارند که شما می‌توانید از آنها خرید کنید. اغلب بازدیدکنندگان از این مغازه‌ها هدایایی به‌عنوان سوغاتی می‌خرند و به محل زندگی خود می‌برند. قیمت و تنوع مغازه‌ها تقریباً به‌هم نزدیک است و تنها برخی از مغازه‌ها تنوع بیشتری دارند. اگر در پلاکا قدم بزنید، فروشگاه‌هایی را مشاهده می‌کنید که کارت‌پستال‌های جذابی می‌فروشند که می‌توانید آنها را برای خانواده یا دوستان خود ارسال نمایید. برای دیدن لیست جاذبه‌های یونان اینجا را ببینید.

محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن

دلیل نام‌گذاری محله آنافیوتیکا

محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن خانه‌های کوچک بسیاری دارد که در دامنه آکروپولیس واقع‌شده‌اند. بودن در این محله جذاب، مثل این است که شما در یک جزیره یونانی به سر ببرید. شاید برای شما سؤال شود که دلیل نام‌گذاری آنافیوتیکا چیست؟ خوب است بدانید که در اواسط قرن نوزدهم، ساکنان اصلی آن که اصالتاً سنگ‌تراش بودند، از جزیره آنافی به شهر آتن مهاجرت کردند. به همین دلیل هم این محله، آنافیوتیکا نام گرفت. اگر هنگام قدم زدن در خیابان‌های این محله به سمت آکروپولیس بروید، به معروف‌ترین محل باستان‌شناسی یونان می‌رسید.

بودن در محله آنافیوتیکا این احساس را به شما می‌دهد که انگار در وسط یک شهر کوچک، در جزیره هستید. اگر به دنبال مکانی برای سفر و پیاده‌روی هستید، محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن بهترین انتخاب برای شما می‌باشد. متأسفانه در حال حاضر برخی از خانه‌ها خالی از سکنه و در حال خراب شدن هستند.

محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن

جاذبه‌های طبیعی محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن

نکته جالب‌توجه درباره محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن جذابیت بالای آن می‌باشد. اگر شما در خیابان‌های این محله قدم بزنید، احساس بی‌نظیری از جزایر سیکلادس خواهید داشت. در این جزایر نیز خانه‌های کوچکی قرار دارند که با گیاهان زینتی و زیبا تزئین شده‌اند. کوچه‌‌های باریک، پله‌ها و ساختمان‌های به رنگ سفید، موجب افزایش جذابیت و زیبایی این محله شده‌اند.

اگر شما به شهر آنافیوتیکا بروید و به سمت بخش شرقی آکروپولیس قدم بزنید، منظره بسیار زیبایی از شهر مشاهده خواهید کرد. علاوه بر این، اگر بپیچید و به طرف جاده شمالی پلاکا بروید، به دانشگاه قدیمی آتن خواهید رسید که در حال حاضر به موزه تبدیل‌شده است. همچنین اگر در سراسر شهر به قدم زدن بپردازید، به مناطق جذاب و چشم‌نوازی خواهید رسید که سفر را برای شما لذت‌بخش‌تر خواهد کرد.

محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن

جمع‌بندی

محله قدیمی آنافیوتیکا در آتن یکی از بهترین مناطق برای سفر، قدم زدن و لذت بردن است. این منطقه یکی از بخش‌های بسیار جذاب و منحصربه‌فرد در یونان می‌باشد که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. شما با سفر به شهر آتن و منطقه بی‌‌نظیر آنافیوتیکا، می‌توانید تجربه‌ای فراموش‌نشدنی در ذهن خود ثبت کنید. پشنهاد می‌کنیم در صورت سفر به یونان، بازدید از این محله را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.