ژیوارنامه

آیا عروسک آنابل واقعی است؟!

عروسک آنابل

عروسک آنابل یک عروسک تسخیر شده است و در موزه اد و لورین نگهداری می‌شود. این عروسک توسط یک روح شیطانی تسخیر شده و اد و لورین وارن که تخصص آنها در اجسام و افراد تسخیر شده بوده توانسته‌اند این عروسک را در موزه خود محبوس کنند. بنا به گفته لورین عروسک آنابل وحشتناک‌ترین جسمی است که در موزه خود نگه می‌دارد و خود حتی نمی‌تواند بیش از حد به این عروسک خیره شود. اگر فیلم آنابل را دیده باشید باید بدانید آن عروسک آنابل واقعی نیست. شاید داستان قاتل سریالی جک اونتروگر برای شما جالب باشد!

عروسک آنابل واقعی است!

داستان عروسک آنابل به سال۱۹۷۰م (۱۳۵۰ش) باز می‌گردد. عروسک برای یک پرستار به نام دانا بود، که از یک مغازه دست دوم فروشی خریده بود. دانا که با دوست خود آنجی زندگی می‌کرد، آنابل را به خانه میبرد. در ابتدا هر دو از حضور این عروسک در خانه خود بسیار خوشحال بودند. تا اینکه این عروسک رفته رفته زندگی آنها را مختل کرد. در ابتدا عروسک انابل حرکت‌های کوچکی از خود نشان می‌داد که آنها آنرا فقط اتفاق تلقی می‌کردند. تا اینکه، یک روز دانا روی دستان آنابل خون یا رنگ قرمز پیدا می کند. آنها مجبور می‌شوند که عروسک را به نزد یک مدیوم( واسطه روحی) ببرند. مدیوم به آنها می‌گوید که در داخل عروسک آنها, روح یک بچه ۶ ساله قرار دارد که این عروسک در واقع متعلق به آن بچه است و وقتی بچه مرده، روح او  با عروسک ادغام شده و کودک اکنون نیازمند به کمک است. دانا و آنجی که بسیار مهربان بودند تصمیم گرفتند به این دختربچه کمک کنند و او را تنها نگذارند. اگر ژانر ترسناک دوست دارید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب فیلم ترسناک یتیم‌خانه را نیز بخوانید.

عروسک آنابل

چهره حقیقی عروسک آنابل

همه چیز به خوبی پیش می‌رفت. تا اینکه یک روز آنجی در روزی که دانا خانه نبود صدای حرکتی از اتاق او شنید. ابتدا فکر کرد کسی به داخل خانه وارد شده است. اما فهمید که این حرکت‌ها برای عروسک آنابل می‌باشد. آنجی وارد اتاق دانا می‌شود و متوجه می‌شود که عروسک آنابل از جای خود حرکت کرده است. آنجی که از حرکات عروسک آنابل تا حدودی کلافه شده بود، عروسک را با عصبانیت پرت می‌کند و لحظه بعد متوجه می‌شود که دستی در حال خراشیدن سینه اوست. در اینجاست که دو دختر درخواست کمک می‌کنند.

عروسک آنابل

مهار عروسک آنابل توسط اد و لورین

یک کشیش به همراه اد و لورین به آپارتمان دخترها می‌آیند و تصمیم می‌گیرند که این عروسک را با خود ببرند. تا رسیدن به خانه اتفاق‌های زیادی افتاد. اما اد با پاشیدن مقداری آب مقدس توانست عروسک را برای مدتی متوقف کند. عروسک آنابل در ابتدا حرکت‌های خاصی نمی‌کرد و آنها فکر می‌کردند که شیطان درون عروسک را مهار کرده‌اند. اما آنها آنابل را در اتاق‌های مختلف خانه خود پیدا کردند. پس به یک کشیش زنگ زدند و کشیش که فکر می‌کرد ھمه این داستانها ساختگی است، با تمام غرور خود عروسک را پرت می‌کند و می‌گوید، ھیچ قدرتی بالاتر از قدرت خدا نیست و این عروسک نمی‌تواند به او صدمه بزند. در راه بازگشت، تصادف می‌کند اما نمی‌میرد. کشیش بعد از مرخص شدن از بیمارستان با اد تماس می‌گیرد و می‌گوید که علت تصادف او عروسک انابل بوده است، زیرا او چهره آن عروسک را در آینه دیده و حواسش از جاده پرت شده و تصادف کرده است.

عروسک آنابل

جمع بندی

هیچکس، هیچوقت نتوانست عروسک آنابل را کامل آزاد کند. این عروسک امروز در موزه اد‌ و لورین در داخل یک جعبه قرار دارد، که روی آن علامت «دست نزنید» قرار دارد. اد وارن در سال ۲۰۰۶م (۱۳۸۵ش) و لورین هم در سال ۲۰۱۹م (۱۳۹۸ش) فوت کردند. لورین در آخرین مصاحبه خود گفته است که تنها ترس او بعد از مردن، این است؛ کسانی که میخواهند اشیا موزه را جا‌به‌جا کنند، باعث آزاد شدن برخی موجوداتی شوند که آنها به سختی مهارشان کرده‌اند. این موزه اکنون بازدید ندارد و ممنوعه است. اما اگر این موزه بازدید داشت، آیا شما جرعت میکردید از این موزه بازدید کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.