ژیوارنامه

عمیق‌ترین ایستگاه متروی جهان در کجا قرار دارد؟

عمیق‌ترین ایستگاه متروی جهان آرسنالا

ایستگاه مترو آرسنالا، در خط Sviatoshynsko-Brovarska کیو در اکراین، روی تپه ای به ارتفاع بیش از 105.5 متر در کنار رودخانه Dnieper قرار دارد. معرفی روز ملی اوکراین را از دست ندهید

عمیق‌ترین ایستگاه متروی جهان

مترو از روی رودخانه و بر روی یک پل عبور می کند. ایستگاه مترو آرسنالا از نظر فنی هنوز از رودخانه بالاتر است اما نزدیک به 350 فوت (105.5 متر) در زیر شهر قرار دارد و آن را به عمیق ترین ایستگاه جهان تبدیل کرده است. این  امر را به جغرافیای کیو نسبت می دهند که در آن ساحل مرتفع رودخانه Dnieper بالاتر از بقیه شهر قرار دارد.

همچنین طراحی ایستگاه  مترو آرسنالا تا حدودی غیرمعمول است و از لحاظ طراحی داخلی تا حد زیادی به ایستگاه‌های مترو لندن شباهت دارد. چشم لندن، بلندترین چرخ و فلک در اروپا

عمیق‌ترین ایستگاه متروی جهان آرسنالا

پله برقی‌های طولانی برای رسیدن به مترو

مسافرین برای سوار شدن به قطار مترو در ایستگاه آرسنالا، مجبورند دو پله برقی به ظاهر پایان ناپذیر را طی کنند. عبور از این دو پله برقی برای رسیدن به قطار مترو چیزی حدود پنج دقیقه طول می کشد. همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، عمق غیر معمول آرسنالا به جغرافیای کیو نسبت داده می شود. ایستگاه مجاور آرسنالا، دنیپرو، درست در بالای سطح زمین نزدیک به ساحل رودخانه، قبل از اینکه خط مترو در زیر کرانه های بلند دنیپر غوطه ور شود، واقع شده است. وقتی تکنولوژی حرف اول را می‌زند.

عمیق‌ترین ایستگاه متروی جهان آرسنالا

دکور و طراح داخلی بسیار زیبای عمیق‌ترین متروی جهان

ایستگاه های مترو می توانند یک شگفتی معماری واقعی باشند. این امر به ایستگاه مترو آرسلانا نیز اشاره دارد. اگر می خواهید زیبایی معماری ایستگاه مترو آرسنالا را ببینید، باید برای یک سواری طولانی آماده باشید، زیرا همانطور که تا این بخش از مقاله متوجه شدید، این مترو عمیق ترین ایستگاه مترو در جهان است. اما وقتی آنجا هستید، از مجسمه های مرمر روی دیوارها و معماری باستانی از دوران اتحاد جماهیر شوروی لذت خواهید برد.  و این درست در وسط یک کلانشهر مدرن است! شما از معماری ایستگاه مترو آرسنالا و همچنین احساس 106 متری در زیر زمین بودن شگفت زده خواهید شد. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

تاریخچه مترو آرسلانا، کیو

مترو اوکراین اولین مترویی بود که امپراتوری روسیه در دهه 1880، ساخت آن را در نظر گرفته بود، اما  ساخت اولین ایستگاه های کیو تا 1960 ، 35 سال پس از افتتاح مترو مسکو، به پایان نرسیدند. سیستم های مترو مربوط به دوران اتحاد جماهیر شوروی، به زیبایی طراحی شده اند و متروی آرسلانا کیو نیز در دسته این مترها میگنجد؛ 52 ایستگاه آن همه به روشی منحصر به فرد تزئین شده اند و بسیاری از آنها دارای نورهای روشن و سنگ مرمر فراوان هستند.

فلز، چوب، گرانیت، سنگ مرمر و سایر مواد از سرتاسر اتحاد جماهیر شوروی به کیو آورده شدند. برخی از ایستگاه ها نقاشی های دیواری دارند، مانند تصویر زیر که شبیه تئاتر است، در تئاترالنا، نزدیکترین ایستگاه به سالن اپرای کیو.

عمیق‌ترین ایستگاه متروی جهان آرسنالا

سایر متروهای اوکراین

بسیاری از ایستگاه‌ها پس از استقلال اوکراین در سال 1991 تغییر نام یافتند. به عنوان مثال، ایستگاه ارتش سرخ به کاخ اوکراین تغییر نام یافت و میدان انقلاب اکتبر به میدان استقلال تغییر نام یافت. این مترو دارای موزاییک های زیبا، شگفت انگیز و چشم گیری است. عشق کیو به سیستم مترو به حدی است که این شهر حتی دارای یک موزه برای مترو است. برخی از ایستگاه های این مترو تاریک و براق و دارای تجهیزات روشنایی مدرن هستند؛ در حالی که برخی از ایستگاه های آن هنوز هم بسیار روشن هستند و با سنگ های زیبا، طراحی شده اند. برای سفر به اروپا، شما به ویزای شینگن نیاز دارید.

عمیق‌ترین ایستگاه متروی جهان آرسنالا

چونگ کینگ در حال رکورد شکنی

در حال شکستن رکورد عمیق ترین ایستگاه مترو در چین است.

در سال 2012 ، افتتاح سکوهای خط 6 این ایستگاه را به عمیق ترین ایستگاه مترو در چین تبدیل کرد که بیش از 60 متر زیر سطح آن قرار داشت. در سال 2017، ایستگاه با باز شدن سکوهای خط 10 عمیق تر شد و به 94 متر زیر زمین رسید. سکوهای خط 10 جدید پس از ایستگاه آرسنالا در متروکیف به یکی از عمیق ترین ایستگاههای مترو در جهان تبدیل شد. سفر از سطح زمین تا سکوهای خط 10 بیش از 5 دقیقه طول می‌کشد.

1 نظر در “عمیق‌ترین ایستگاه متروی جهان در کجا قرار دارد؟

  1. دکتر امینی گفت:

    ممنون از انتخاب موضع های خاص تون آژانس ژیوار
    سربلند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.