ژیوارنامه

اسامی جشنواره های اتریش

معرفی جشنواره های اتریش

جشنواره های اتریش نه‌تنها از وقایع موسیقی به‌روز و معتبر سالزبورگ و وین که در سراسر جهان مشهورند، تشکیل شده‌اند؛ بلکه در اتریش جشنواره‌های موسیقی مدرنی را پیدا خواهید کرد که رقیب هر کشور دیگری در اروپا نیز هستند.

آن‌گونه که مناسب یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست. اتریش که مدت‌ها به‌عنوان یکی از زیباترین کشورهای اروپا شناخته می‌شود، با داشتن شهرهایی با معماری‌های خیره‌کننده به‌عنوان یکی از مراکز فرهنگی قاره نیز شناخته می‌شود.

اگر علاقمند سفر به کشور زیبای اتریش هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

بیشتر مراسم‌ها و جشنواره‌هایی که در تعطیلات سالانه اتریش، در طول تاریخ این کشور، برگزار شده است در زمینه موسیقی می‌باشد. آن‌ها به‌طور کلی یک برنامه یا نوع خاصی از موسیقی مانند جشنواره سالزبورگ یا شوبرتیاد را جشن می‌گیرند.

این جشنواره‌ها زبانزد خاص و عام هستند و بازدیدکنندگان از سراسر جهان را به خود جلب می‌کنند. برای برخی از جشنواره‌ها، رزرو بلیط رویدادها یا نمایش‌ها، از قبل ضروری است.

با این حال، جشنواره‌های محلی بسیاری نیز وجود دارد که ارزش تجربه را دارد و برای شرکت در آن‌ها نیازی به برنامه‌ریزی پیشرفته نیست. در ادامه به معرفی مهم‌ترین و معروف‌ترین جشنواره های اتریش می‌پردازیم.

جشنواره های اتریش

جشنواره شوبرتیاد اتریش

این جشنواره به موسیقی فرانتس شوبرت اختصاص‌یافته که مهم‌ترین جشنواره موسیقی شوبرت در جهان محسوب می‌شود و قدمت آن به سال 1976 می‌رسد، این جشن هر ساله در ماه آوریل و اکتبر در Hohenems  برگزار می‌شود.

طیف وسیعی از اجراها شامل کنسرت‌های ارکسترال، تک‌نوازی‌های پیانو و کنسرت‌های عمومی را شامل می‌شود که می‌توان از آن‌ها لذت برد.

جشنواره گلات و ورکارت اتریش

نام جشنواره به معنای “مستقیم رو به عقب” است. گلات که در سال 1997 تأسیس شد، اجرای هنرمندان بین‌المللی را که از شوخ‌طبعی در موسیقی خود استفاده می‌کنند، به نمایش می‌گذارد.

این جشنواره که در شهر کرمس برگزار می‌شود معمولاً در طی یک ماه بین ژوئن و جولای، 15 کنسرت برگزار می‌کند. بسیاری از کنسرت‌ها و اجراها رایگان است.

جشنواره سالزبورگ اتریش

معروف‌ترین رویداد در اتریش (جولای تا سپتامبر)  به سال 1920 برمی‌گردد. این جشنواره شامل اجراهای موسیقی و نمایشی است که در سراسر شهر باروک سالزبورگ برگزار می‌شود. این جشن زندگی ولفگانگ موتسارت متولد سالزبورگ را برگزار می‌کند.

جشنواره برگنز اتریش

این جشنواره با سابقه بیش از 60 سال یک نمایش اپرا و تماشایی در فضای باز است که در دریاچه‌ای در شهر قدیمی فلدکیرچ برگزار می‌شود.

به مدت چهار هفته در تابستان (جولای تا آگوست) مناطق اطراف آن به یک صحنه بزرگ در فضای باز تبدیل می‌شود. این جشنواره دوستداران اپرا را از سراسر جهان به خود جلب می‌کند.

راهنمای سفر به اتریش

جشنواره موسیقی گرافنگ اتریش

این جشنواره موسیقی که فقط یک تاریخچه نسبتاً کوتاه دارد از زمان آغاز به کار خود در سال 2007  هر ساله محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

برنامه موسیقی که در محوطه قلعه زیبای Grafenegg در فضای باز برگزار می‌شود شامل طیف گسترده‌ای از موسیقی کلاسیک مانند سمفونی‌ها، موسیقی مجلسی و تک‌نوازی‌هاست. این جشنواره معمولاً از اواخر آگوست تا اوایل سپتامبر برگزار می‌شود.

جشنواره بازار وین ویهناخت اتریش

اگر در ماه‌های نوامبر و دسامبر از اتریش بازدید کنید، یکی از بازدیدهای ضروری از بازار وین ویهناخت یا بازار کریسمس در وین است.

کریسمس در اتریش به اندازه ایالات‌متحده تجاری نیست اما خانواده‌ها هنوز از خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های معمول کریسمس مانند گلوهوین (شراب داغ) و لبکوچن (نان زنجبیل) لذت می‌برند.

این یک مکان عالی برای خرید صنایع‌دستی همچنین برای بچه‌ها و لذت بردن از بازی‌های سنتی است.

 ویناله

جشنواره بین المللی فیلم ویتال که از تمایل به تبدیل اتریش به یک ابرقدرت فرهنگی برخاسته است، یکی از معتبرترین رویدادهای این کشور است که سالانه بیش از 90،000 بازدید کننده را به خود جذب می‌کند. اولین بار در سال 1960 برای از بین بردن واقعیت تلخ جنگ سرد برگزار شد. از آن زمان، به یکی از قدیمی ترین و معتبرترین جشنواره‌ها در جهان آلمانی زبان تبدیل شده است.

به این ترتیب، هر اکتبر، کرم د لا کرم سینمای اروپا برای تجلیل از بهترین مستندهای سال، فیلم‌های کوتاه و هجوم تجربی در سینما به وین فرود می‌آید.این اشخاص سینمایی بسیاری از سینماهای قدیمی در مرکز تاریخی شهر را برای نمایش، صحبت‌های کارگردان و جشن‌ها به دست می‌گیرند.

نیازی به گفتن نیست، این یک بازدید ضروری برای علاقمندان به فیلم در اتریش است.

اسامی جشنواره‌های اتریش

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.