مجله اتریش

پرچم اتریش | تاریخچه پرچم اتریش

پرچم کشور اتریش

پرچم ملی اتریش طراحی بسیار ساده‌ای دارد. اما نماد پشت این طراحی ساده بسیار قدرتمند است. در طراحی این پرچم از سه نوار افقی به رنگ‌های قرمز و سفید استفاده شده است. رنگ‌ها برگرفته از نماد لباس شوالیه‌های دودمان بابنبرگ هستند.

رنگ‌ها بر اساس افسانه‌ای درباره دوک لئوپولد(Duke Leopod) پنجم انتخاب شده‌اند. در بخش بعدی به جزئیات این افسانه می‌پردازیم. اگر به سفر به کشور زیبای اتریش علاقمند هستید از تور اتریش ژیوار دیدن کنید.

پرچم اتریش

رنگ‌های پرچم اتریش

پرچم اتریش از سه بخش به رنگ قرمز و سفید تشکیل شده است. نوار افقی بالایی و پایینی به رنگ قرمز و نوار میانی به رنگ سفید مزین شده است. پرچم اتریش ریشه خود را از پوشش امپراتوری هان دارد که یک  رنگ آبی نقره‌ای در زمینه قرمز داشت.

طبق ادعای کریستوموس هانتالر، دوک فریدریک دوم، دوک دوم اتریش، پس از اینکه در سال ۱۲۳۰ به قدرت رسید، یک کت جدید به همراه ترکیب رنگ قرمز – سفید ایجاد کرد. بنا بر یک افسانه بلند مدت در ۱۱۹۱، دوک لئوپولد پنجم در اتریش پرچم را پس از مشارکت خود در محاصره Acre (سومین جنگ صلیبی) اختراع کرد. پس از جنگ سخت، دوک کمربند پهن خود را باز کرد و دید که پارچه‌ای که در زیر کمربند قرار دارند از جنس فولاد ضد زنگ باقی مانده‌است، هر چند بقیه پالتو سفید او کاملا آلوده به خون شده بود.

این ترکیب رنگ قرمز – سفید او را شگفت‌زده کرد و او متعاقبا این رنگ‌ها را بر روی پرچم خود به کار برد.

پرچم اتریش

عنوان

تاریخچه پرچم اتریش

پرچم دیگر اتریش یک پرچم سیاه و زرد است که از پرچم امپراطوری مقدس روم می آید. پرچم سلطنت هاپسبورگ که در بسیاری از اروپا در سراسر حکومت امپراطوری به پرواز درآمد، یک طرح کاملا متفاوت است – یک ترکیب جسورانه از یک سیاه و یک نوار زرد که کاملا متفاوت از پرچم آلمان بود.

این پرچم از لحاظ فنی، به جای ملت اتریش، پرچم خاندان هاپسبورگ بود، ولی به اتریش وابسته بود زیرا مرکز امپراطوری هاپسبورگ بود .خانواده هاپسبورگ اغلب از دو پرچم باهم استفاده می‌کردند به طوریکه آنها می‌توانستند بر اهمیت اتریش درهمان زمان تاکید بیشتری کنند. این پرچم پس از برکناری سلسله هاپسبورگ و جداشدن اتریش و مجارستان پس از جنگ جهانی اول دیگر مورد استفاده قرار نگرفت. اگر علاقمند سفر به این کشور زیبا هستید، شما به ویزای شینگن نیاز دارید.

عنوان

پرچم اتریش

عنوان

نشان ملی اسلحه در پرچم اتریش

پس از جنگ جهانی دوم، پرچم جمهوری اتریش به طور رسمی در ۸ مه ۱۹۱۹ به تصویب رسید. برخی معتقدند که این عقاب سمبل رودخانه دانوب، یکی از نمادهای خانواده سلطنتی و اشاره‌ای به گذشته این کشور است. بعد از پایان جنگ جهانی دوم، به منظور سمبل آزادی از حزب نازی، یک زنجیر شکسته به پاهای عقاب در سال ۱۹۴۵ اضافه شد.

پوشش اسلحه شامل یک عقاب سیاه با منقار، تاج و پنجه‌های زرد است. عقاب زنجیره‌ای را دور پاهایش خرد می‌کند و داس و چکش را با دست‌بند دریده خود نگه می‌دارد. سینه عقاب یک سپر قرمز – سفید دارد. شما هم اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا نوروز 1401 ژیوار دیدن کنید.

عقاب سیاه نشان‌دهنده یک عقاب قدیمی از امپراطوری اتریش – مجارستان است. زنجیره شکسته، داس و چکش نماد شهروندان سخت کار اتریش و آزاد سازی شهروندان، کشاورزان و کارگران از دیکتاتوری سوسیالیست ملی است. یک سپر سرخ و سفید جلوی عقاب را محافظت می‌کند و تاجی از دیوار بر سر آن قرار گرفته‌است. تاج افتخار تاریخی این کشور را دارد درحالیکه سر آستین پاره‌ شده نشان سلطنت را نشان می‌دهد.

عنوان

پرچم اتریش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.