ژیوارنامه

بالی در یک نگاه کلی

معرفی بالی

معرفی بالی

در این مقاله قصد داریم به معرفی بالی بپردازیم. بالی یکی از هفده هزار جزیره اندونزی و هم چنین یک استان است.

این یک مکان بسیار معروف برای تعطیلات برای بازدیدکنندگان از غرب به شرق است. این جزیره در حدود 8 درجه جنوبی خط استوا، جنوب شرقی سنگاپور(کمی بیش از دوساعت زمان پرواز) واقع شده است.

بالی با گذرگاه کوتاه کشتی از جاوه، با جاکارتا، پایتخت اندونزی و شهرها قابل دسترسی است، بیشتر بازدیدکنندگان به سمت دنپاسار، پایتخت بالی، نزدیک نوک جنوبی جزیره پرواز می کنند.

فاصله هوایی از جاکارتا تا بالی حدود 1000کیلومتر(6000مایل) است.

تاریخچه مختصر در مورد بالی

بالی در قرن چهارم توسط پادشاهی هندو جاوا Maapapitفتح شد و این جزیره را با هنرهای زیبا و فرهنگ درباری اش تزریق کرد.

هنگامی که امپراتوری در قرن شانزدهم شروع به فروپاشی کرد، اشراف کشیش جاوه ای در بالی، با فرار از پیشروی اسلام، امتناع ورزیدند و هندوئیسم بالی تحت الهام از شاعر کشیش، Dhanghyang Nirartha، یا هم چنین Pedanda Sakti Wawu Rauh تحت تجدید حیات قرار گرفت.

نیرارتا به سراسر بالی سفر کرد و معابد زیادی را آموزش داد و تاسیس کرد. یکی از معابد او Tanah Lot است.

موقعیت جغرافیایی بالی

بالی یک جزیره در حدود 56000 کیلومتر مربع و یکی از 27 استان جمهوری اندونزی است. اگرچه اندونزی بیش از سیصد گروه قومی و بیش از سه هزار جزیره پرجمعیت را تشکیل می دهد،

بالی تنها استانی است که در عین حال یک جزیره و در عین حال یک گروه قومی است، و این باعث افزایش متمایز بودن بالیایی ها می شود.

سیستم کاست بالی

جامعه بالی بر اساس سیستم کاست هندو بنیان نهاده شده است، اگرچه به شکلی تا حدی ساده تر از آنچه در هند انجام می شود.

در بالی چهار کاست وجود دارد. Sundras، دهقانانی که بیش از 90درصد جمعیت راتشکیل می دهند، Wesias، طبقه جنگجو، که هم چنین شامل بازرگانان و برخی از اشراف، Satrias، کاست پادشاهان، و Pedanas، مقدسین و کشیشان است.

کاست یک شخص با عنوان او نشان داده می شود. آیدا باگوس برای برهمن، آناک آگونک یا دووا برای ساتریاس و من گوستی برای ویسیاس.

زبان و گویش مردم این منطقه

هر طبقه دارای زبان خاص خود است و گویش جداگانه ای وجود دارد تا کسی بتواند برای جلوگیری از بی احترامی به یکی از طبقه های ناشناخته خطاب کند.

زبان ملی اندونزی که در مدارس آموزش داده می شود، ارتباطات را تا حدودی ساده می کند.

سیستم تعاونی های آبیاری

شواهد تاریخی نشان می دهد که از قرن یازدهم، همه دهقانانی که مزارع آنها از یک رودخانه تغذیه می شد، به یک شرکت تعاونی آبیاری یا ساباک تعلق داشتند.

این شرکت یک موسسه سنتی است، که ساخت و نگهداری کارخانه های آب و توزیع آب حیاتی را که تامین می کنند، تنظیم می کند.

چنین تنظیماتی برای کشت کارآمد برنج مرطوب در بالی، جایی که آب از طریق دره های بسیار عمیق و از طریق تراس های بی شماری در سفر از کوه به دریا حرکت می کند، ضروری است.

هنر در بالی

روح بالی ریشه در دین دارد و در اشکال هنری بیان می شود که در طول قرن ها با شور و حرارت حفظ شده اند. به نظر می رسد که تقریبا هر شخصی یک هنرمند است، و وقت آزاد خود را با استفاده از مهارت ها و تصاویری می گذراند که از سنین جوانی نسل به نسل منتقل شده اند.

آداب و رسوم مردم بالی

هر ملیتی به نوبه خود از آداب و رسوم مختلفی برخوردار است. در این مقاله ما تعداد مختصری از آب و رسومی که مردم بالی از آن برخوردار هستند را با شما در میان میگذاریم.

مردان و زنان: وظایف خاصی وجود دارد که به وضوح توسط زنان انجام می شود و سایر وظایف آن ها فقط به مردان اختصاص دارد. زندگی اجتماعی در بالی نسبتا آزاد و آسان است.

در فعالیت های اوقات فراغت بالی، نقش ها نیز از نظر جنیست متفاوت است. زنان و مردان هر دو می رقصند اما فقط مردان گیم لان بازی می کنند.

فرزندان: بالی ها قطعا بچه ها را دوست دارند و حتی عده ای از آن ها تعدادی بچه در منزل خود دارند. کنار آمدن با یک خانواده پرجمعیت با سیاست قرار دادن فرزندان کوچکتر در مراقبت از بزرگتر ها بسیار ساده تر می شود.

نام گذاری بچه ها: اساسا بالی ها چهار نام کوچک دارند. فرزند اول wayan یا putu، فرزند دوم Made یا kadek و فرزند سوم Nyoman یا Komang و چهارم Katut است . پنجم و ششم و هفتم و هشتم و نهم  wayan،ketut، Nyoman، Made وWayan دیگر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.