ژیوارنامه

جاذبه‌های منحصر به فرد بارسلونا| معرفی بارسلونا، جایگاه فرهنگ و هنر در بارسلونا

معرفی بارسلونا

بارسلونا واقع در ساحل مدیترانه  و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان است.  این شهر همچنین یکی از مهمترین قطب های اقتصادی، فرهنگی و تجاری اسپانیا است که گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

هر ساله هزاران گردشگر از بارسلونا دیدن می کنند تا خاص بودن آن را کشف کنند یا در کنفرانس ها، کمیته ها و انواع دیگر جلسات شرکت کنند.

این شهر از نظر اندازه و جمعیت دومین شهر بزرگ اسپانیا است: دارای بیش از 4 میلیون جمعیت برای کلان شهر بارسلون.  این شهر همچنین پایتخت کاتالونیا، یکی از مناطق خودمختار اسپانیا است.

در بارسلونا به دو زبان رسمی صحبت می شود:  کاتالان ، به طور کلی در تمام کاتالونیا ، و اسپانیایی کستیلی صحبت می شود.

اگر علاقمند سفر به اسپانیا هستید، از تور اسپانیا ژیوار دیدن کنید.

فرهنگ و هنر در بارسلونا

بارسلونا پر از فرهنگ است. این شهر دارای موزه های مشهور بی شماری مانند Fundació Joan Miró یا پیکاسو است، همچنین با قدم زدن در خیابان های مملو از تاریخ و جذابیت، عشق شهر به هنر را درک خواهید کرد.

بارسلونا این شانس بزرگ را پیدا کرد که به دست آنتونیو گائودی ، هنرمندی که سالهای خود را وقف پر کردن شهر از طریق کارهای برجسته معماری مانند Sagrada Familia ، ساختمان مدرنیست زیبا La Pedrera ، و پارک گول شگفت انگیز، ساخته شود.

جدا از موزه ها و بناهای تاریخی ، بارسلونا تنها  منحصر به هنر نیست، بلکه دارای یک بخش آرام تر است که به صورت سواحل آفتابی نشان داده می شود، جزئیاتی که این شهر را به یک بهشت ​​واقعی برای انواع بازدید کنندگان از شهر تبدیل کرده است.

بارسلونا

تاریخچه بارسلونا

اولین سکونتگاه های انسانی در بارسلونا به دوران نوسنگی برمی گردد. این شهر توسط رومی ها بنیان نهاده شد که در پایان قرن اول قبل از میلاد کلنی به نام بارچینو ایجاد کردند.

این کلنی حدود هزار سکنه داشت و به دیواری دفاعی محدود شده بود که بقایای آن هنوز در شهر قدیمی دیده می شود. برای بیش از 200 سال ، بارسلونا تحت سلطه مسلمانان بود، و به دنبال تسخیر مجدد مسیحیان، به یکی از شهرستانهای امپراتوری کارولینگی و یکی از اقامتگاههای اصلی دربار تاج آراگون تبدیل شد.

دوره پربار قرون وسطایی موقعیت بارسلونا را به عنوان مرکز اقتصادی و سیاسی مدیترانه غربی تثبیت کرد. در حالی که بارسلونا برای حفظ استقلال اقتصادی و سیاسی خود تلاش می کرد ، از قرن پانزدهم تا هجدهم میلادی وارد دوره افول شد.

بهبود فرهنگی

یک دوره بهبود فرهنگی در اواسط قرن نوزدهم با ورود توسعه صنعت نساجی  در آن آغاز شد. قرن بیستم نوسازی گسترده شهری در سرتاسر شهر بارسلونا آغاز شد، و در منطقه برجسته ایکسپل، که برخی از برجسته ترین هنرهای نو ، یا مدرنیستا ، بارسلونا را به نمایش می گذارد ، به اوج خود رسید.

آنتونی گائودی کاتالان ، یکی از برجسته ترین معماران ، بناهایی مانند Casa Milà (معروف به La Pedrera ، کاتالان برای معادن سنگ) ، Casa Batlló و کلیسای Sagrada Família را طراحی کرد که به عنوان مکان های مشهور جهانی تبدیل شده اند. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

میزبانی این شهر از بازی های المپیک 1992 انگیزه تازه ای به ظرفیت بارسلونا داد و موقعیت خود را به عنوان یک کلانشهر بزرگ تأیید کرد. در سال 2004 ، مجمع فرهنگها مناطق صنعتی را برای تبدیل آنها به مناطق مسکونی احیا کرد.

معرفی بارسلونا

جاذبه های بارسلونا

بارسلونا همیشه با معماری قدرتمند و باشکوه مدرنیسم (Art Nouveau کاتالان) آنتونی گائودی همراه بوده است.  همچنین بارسلونا شهر پیکاسو و میرو است. این مکان محلی برای سواحل زرق و برق دار، پارک‌ها و باغ‌های آرام، محوطه تاریخی قرون وسطایی با شکوه منحصر به فرد Barri Gotic، موزه های زیبا و رستوران های زیبا با لذت های غذایی است. در ادامه با مهم ترین جاذبه های این شهر آشنا می‌شویم.

کلیسا باسیلیکا د لا ساگردا فامیلیا

این کلیسای دیدنی و جذاب یکی از غیر متعارف ترین کلیساهای اروپا و مشهورترین منظره بارسلونا است. باسیلیکا د لا ساگرادا فامیلیا در فهرست یونسکو در قسمت شمالی شهر قرار دارد و با 18 برج دوکی خود که بر فراز بناهای دیگر و  بسیار بالا است، بر محیط شهر تسلط دارد.

باری گوتیچ (محله گوتیک)

برای 2000 سال ، محله گوتیک مرکز معنوی و سکولار شهر بوده است. یادگارهای بناهای رومی باستان هنوز در اینجا یافت می شود ، اما قرون وسطی با بناهای تاریخی که در این محله مستقر شده اند ، بهترین نمایش را دارد.

کلیسای جامع قرون وسطایی که شاهکاری از معماری گوتیک است، در مونت تابور، بلندترین نقطه در مرکز شهر قرار دارد.

محله گوتیک جایی است که کریستوفر کلمب پس از اولین سفر خود به دنیای جدید توسط پادشاهان کاتولیک پذیرفته شد و از قرن 14 و 15 ، مدیریت شهرها در این مکان مستقر شده اند.

کاسا میلا (لا پدرا)

در منطقه ایکسمپ واقع در بلوار زیبا Passeig de Gràcia ، Casa Milà در فهرست یونسکو مشهورترین ساختمان سکولار آنتونی گائودی است.

کاسا میلا که با “لا پدررا” نیز شناخته می شود به “معدن سنگ” معنی می شود زیرا ساختمان به یک معدن سنگی شباهت دارد. این خانه پر زرق و برق آوانگارد که بین سالهای 1906 و 1912 ساخته شده است بیشتر شبیه یک مجسمه است تا یک ساختمان کاربردی.

باری گوتیچ

La Rambla: مرکز اجتماعی بارسلونا

قلب زندگی اجتماعی بارسلونا در La Rambla ، یک خیابان وسیع و سایه درخت قرار دارد که شهر قدیمی را به دو قسمت تقسیم می کند.

این خیابان عریض ، شامل پیاده روهای گسترده عابر پیاده ، مملو از مغازه ها ، رستوران ها و کافه های فضای باز است که آن را به یکی از محبوب ترین پاتوق های شهر تبدیل کرده است.

کاخ موسیقی کاتالان

بین سالهای 1905 و 1908 به عنوان سالن کنسرت برای جامعه سرود Orfeó Català ساخته شده است ، The Palau de la Malsica Catalana توسط معمار Lluís Domènech i Montaner ، به سبک مدرنیست کاتالان طراحی شده است.

اما اگرچه این ساختمان با خطوط منحنی سبک و پالت رنگارنگ مشخص می شود، برخلاف آثار گائودی ، این طرح عملکرد را از شکل ظاهری بالاتر می برد.

اگرچه دکوراسیون داخلی به همان اندازه فضای بیرونی رنگارنگ و خیالی است ، اما شکل و دکوراسیون آن به اجرای کرال و سایر اجراهای موسیقی اختصاص دارد.

کاخ موسیقی کاتالان

کازا باتلو

یکی دیگر از ساخته های شگفت انگیز گائودی، Casa Batlló در فهرست یونسکو یکی از شاخص ترین ساختمان های مدرنیست در بارسلونا است.

این عمارت خارق العاده به عنوان یک اقامتگاه خصوصی برای تولید کننده پارچه پارچه Josep Batlló i Casanovas طراحی شده است. این ساختمان رویایی با اشکال آزادانه در حال چرخش و نمای تزئینی خود، مانند یک قلعه از یک افسانه پری سورئال به نظر می رسد. اگر می‌خواهید به اروپا سفر کنید، شما به ویزای شنگن نیاز دارید.

پارک گوئل: پارک سورئالیست گائودی

این پارک فوق العاده سورئالیستی رنگارنگ ، شاد و پر از جذابیت، یکی دیگر از میراث جهانی یونسکو است که توسط آنتونی گائودی طراحی شده است.

پارک گول که بین سالهای 1900 و 1914 ایجاد شده است، به زیبایی محوطه شده و از عناصر معماری به سبک امضای گائودی برخوردار است.

گذرگاه ها ، شیارها ، سالن ستون دار ، راه پله های پیچ در پیچ و صندلی های مکالمه نیمه بسته در سراسر فضا پراکنده شده اند.

کمپ نو

همانطور که ساختمان های مدرنیستا باید جذابیت های دیدنی طرفداران معماری را داشته باشند، کمپ نو نیز باید مورد توجه اهالی فوتبال باشد.

خانه FC بارسلونا ، استادیوم 99354 نفری بزرگترین ورزشگاه در اروپا و دومین ورزشگاه بزرگ در جهان است.

کازا باتلو

چشمه جادویی Montjuïc

تماشای چشمه سحرآمیز Montjuïc، در ابتدای Avinguda Maria Cristina در محله Montjuïc، یکی از کارهای مورد علاقه در بارسلونا در شب است.

فواره بزرگ آرت دکو توسط کارلس بوئیگاس برای نمایشگاه بین المللی 1929، که در مونتجوک برگزار شد، طراحی شد.

این مکان دیدنی که یکی از جاذبه های منحصربه فرد بارسلونا است، با نورپردازی رقصیده و نمایش های فواره‌ای که برای موسیقی تنظیم شده است، همه سنین را خوشحال می‌کند. نمایش ها پنجشنبه تا یکشنبه در طول تابستان و جمعه و شنبه در خارج از فصل برگزار می‌شود. نمایش های عصرانه چند ساعت طول می‌کشد و هر نیم ساعت جلسات موسیقی برگزار می شود.

جاذبه‌های منحصر به فرد بارسلونا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.