مجله آلمان

موزه بتهوون | خانه موسیقی‌دان معروف که به یک موزه باشکوه تبدیل شد

موزه بتهوون

موزه بتهوون (به آلمانی: Beethoven-Haus) در بن، آلمان، یک مکان یادبود، موزه و موسسه فرهنگی است که اهداف مختلفی را برای بازدیدکنندگان و گردشگران دارد. این موزه در سال 1889 توسط انجمن بتهوون-هاوس تأسیس شد که حول و حواشی زندگی و کار آهنگساز لودویگ ون بتهوون را مطالعه می‌کند.

مرکز اصلی بتهوون-هاوس محل تولد بتهوون در Bonngasse 20 است. این ساختمان موزه را در خود جای‌داده است. ساختمان‌های مجاور (Bonngasse 18 و 24 تا 26) دارای یک مرکز تحقیقاتی (بایگانی بتهوون) شامل مجموعه، کتابخانه و انتشارات و سالن موسیقی مجلسی است. در اینجا، دوستداران موسیقی و کارشناسان از سراسر جهان می‌توانند ملاقات کرده و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند. بودجه بتهوون توسط انجمن بتهوون هاوس و از طریق بودجه عمومی تأمین می‌شود.

موزه محل تولد لودویگ ون بتهوون یکی از پربازدیدی‌ترین موزه‌های موسیقی در سراسر جهان و یکی از 100 مکان دیدنی محبوب در آلمان است. از 17 دسامبر 2019، موزه میزبان یک نمایشگاه دائمی جدید و بزرگ‌تر شده است. این‌یک رویکرد جدید برای تجربه بتهوون به‌عنوان یک هنرمند و همنوع به شیوه‌ای مدرن، الهام‌بخش و هیجان‌انگیز ارائه می‌دهد. اتاق‌های جدید شامل طاق با نسخه‌های خطی، اتاق موسیقی برای کنسرت‌های منظم روی صفحه‌کلیدهای تاریخی و منطقه‌ای ویژه برای نمایشگاه‌های موقت است.

موزه بتهوون

موزه بتهوون

ساعات کار موزه از چه ساعتی و در چه روزهایی می‌باشد؟

در زمان همه‌گیری کرونا، ساعات کار این موزه مثل قبل نیست. موزه بتهوون به‌ندرت بسته می‌شود. در روز سال نو، پنجشنبه و دوشنبه قبل از چهارشنبه خاکستری، جمعه خوب، یکشنبه عید پاک، از 24 تا 26 دسامبر، شب سال نو این موزه برای بازدیدکنندگان باز می‌باشد.

موزه بتهوون در کجا واقع‌شده است؟

بتهوون-هاوس (Bonngasse 20 و 24-26) در مرکز شهر بن در حاشیه منطقه عابر پیاده، نه‌چندان دور از رودخانه راین در آلمان واقع‌شده است. Bonngasse در فاصله پیاده‌روی کوتاهی از ایستگاه اصلی قرار دارد. تراموا و اتوبوس در نزدیکی Bertha-von-Suttner-Platz توقف می‌کنند، جایی که تاکسی نیز در آن یافت می‌شود. پارکینگ‌های شهر به شما اجازه پارک ماشین را می‌دهند، نزدیک‌ترین آن‌ها Stiftsgarage، Marktgarage و Friedensplatzgarage است.

قیمت و هزینه بلیط و بازدید از موزه بتهوون چقدر است؟

هزینه ورودی موزه بتهوون برای بزرگ‌سالان: 10 یورو و برای کودکان: 7 یورو می‌باشد همچنین افرادی که از طریق تور آلمان اقدام به بازدید از این موزه کنند، دیگر نیازی نیست هزینه‌ای بابت ورودی بپردازند.

موزه بتهوون

موزه بتهوون

مجموعه آثار تاریخی در موزه بتهوون

نسخه‌های خطی، تصاویر، آلات موسیقی و یادگاری‌های نمایش داده‌شده در نمایشگاه‌ها، آثار اصلی مجموعه موزه را تشکیل می‌دهند. در سال‌های اولیه پس از تأسیس انجمن بتهوون-هاوس در سال 1889، موارد مهمی مانند آخرین پیانوفورته بتهوون (ساز ساخته‌شده توسط سازنده پیانو وینایی کنراد گراف)، یا نسخه خطی اصلی سونات “مهتاب” و “پاستورال” “سمفونی در این موزه قرار داده شد که امروزه بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین مجموعه بتهوون در جهان است. شامل نسخه‌های خطی، نامه‌ها، تصاویر، نیم‌تنه، سکه و مدالیون، آلات موسیقی، مبلمان و اقلام روزمره مورداستفاده بتهوون می‌باشد. همچنین مجموعه موزه با دارایی‌های کتابخانه تکمیل می‌شود. این مجموعه در گاوصندوق نگهداری می‌شود، با رعایت الزامات حفاظتی که در زیر صحنه در سالن موسیقی مجلسی قرار دارد. بسیاری از هنرمندان از این نمادگرایی معماری الهام می‌گیرند. بیشتر مجموعه بتهوون دیجیتالی شده است. در آرشیو دیجیتال برای همه در دسترس است. همچنین کاتالوگ‌هایی برای تحقیقات بیشتر وجود دارد.

معرفی وین | لذت سفر به شهر رویاها در اتریش

beethoven museum

beethoven museum

سالن موسیقی مجلسی در Beethoven House

انجمن بتهوون-هاوس جدا از اهداف تحقیقاتی خود در ارتباط با تاریخ موسیقی، همیشه جشنواره‌ها و کنسرت‌های موسیقی مجلسی را در محل خود ترتیب داده است. در صدمین سالگرد تأسیس انجمن در سال 1989، سالن موسیقی مجلسی در ساختمان کنار زادگاه بتهوون افتتاح شد. این نام از نام رئیس سابق هرمان یوسف آبس گرفته‌شده است، کسی که شروع به ساخت‌وساز کرد و سخاوتمندانه از آن حمایت کرد. این سالن که طبق سنت آمفی‌تئاتر به‌صورت بیضی‌شکل برگزار می‌شود، 199 صندلی دارد و آکوستیک عالی و فضایی بسیار آرامش بخشی را ارائه می‌دهد. معماران توماس ون والنتین و کلاوس مولر چندین جایزه برای آن دریافت کردند (جایزه معمار آلمانی 1989، جایزه میس وان در روه 1990 و جایزه طلا برای طراحی داخلی در 1991). در ترکیب با سایر مؤسسات بتهوون-هاوس، سالن موسیقی مجلسی مکانی ایدئال برای کنسرت‌ها است و همچنین می‌توان برای کنسرت‌ها، کنگره‌ها و سایر رویدادها از آن بازدید کرد.

کافه موتزارت | محل نواختن سمفونی نهم بتهوون در اتریش

beethoven museum

beethoven museum

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.