مجله پرتغال

کاخ بلم پرتغال | مشهورترین کاخ ریاست جمهوری در دنیا

کاخ بلم در پرتغال

کاخ بلم در پرتغال به عنوان اقامتگاه رسمی ریاست جمهوری شناخته می‌شود و به علت داشتن فضای بی‌نظیر داخلی محل مناسبی برای پذیرایی از مهمانان ویژه ریاست جمهوری است. اگر علاقه مندید تا از کاخی با قدمت تاریخی و سیاسی دیدن کنید با ما همراه شوید. با شرکت در تور پرتغال از این کاخ زیبا دیدن کنید.

تاریخچه کاخ بلم در پرتغال 

کاخ بلم پرتغال که در سال ۹۳۷ شمسی بر روی تپه تاگوس ساخته شد که متعلق به کنت آویراس که در تاریخ۱۱۰۴شمسی توسط ژوائو پنجم خریداری شد. این کاخ در ابتدا به عنوان اقامتگاه تابستانی و بعد به عنوان اقامتگاه رسمی رئیس جمهور مورد استفاده قرار گرفت. آیا اطلاعی از مناطق گردشگری پرتغال دارید؟

کاخ بلم را به خاطر معماری بی‌نظیر می‌شناسند، این معماری به سبک پرتغالی و نئومانولین می‌باشد که منعکس کننده تاریخ گذشته این کشور است.

زلزله در کاخ بلم پرتغال

درسال ۱۳۴۵ شمسی به عنوان بنای عمومی رسمیت یافت و بعدها در سال ۱۳۶۱ در سایت آثار فرهنگی در یونسکو به ثبت رسید. اهمیت این بنا هنگامی که در سال ۱۳۸۵ شمسی به ثبت ملی رسید، افزایش یافت. در سال ۱۱۳۳ شمسی زلزله‌ای شدید پرتغال را تکان داد که بسیاری از آثار تاریخی و فرهنگی مربوط به این کشور از میان رفتند اما خوشبختانه در این زلزله کاخ بلم پرتغال آسیبی ندید.

منظره کاخ بلم 

محوطه بیرونی کاخ بلم باغی سرسبز در کنار آبنما های زیبا، فضای آرامی را برای بازدیدکنندگان تداعی می‌کند. همچنین می‌توانید مجسمه آفونسود آلبوکرک با ارتفاع ۲۰ متر را در کنار دیگر مجسمه‌های مشاهده کرد.

فضای داخلی کاخ 

فضای داخلی کاخ با منبت کاری‌های سقف و کف پوش‌های شطرنجی تزئین شده است که به همراه کاشی کاری‌های آبی رنگ با نقوش اساطیری شما را شگفت زده خواهد کرد. همچنین هنگامی در سالن گالری پرتره‌های ریاست جمهوری راه می‌روید می‌توانید با روسای جمهور این کشور آشنا شوید.

در این کاخ موزه ریاست جمهوری، مجموعه‌ای از عکس‌ها، نماد‌های ملی و پرچم پرتغال قرار گرفته است. هم اکنون نیز اتاق‌ها و سالن‌های رسمی این کاخ پذیرای مهمانان ویژه هستند.

در روزهای شنبه  از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر و در سایر روزها به جز دوشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر از موزه کاخ بلم پرتغال می‌توان بازدید کرد.

جمع بندی 

این کاخ در پرتغال که محل تولد آخرین پادشاه پرتغال بوده‌است و هم اکنون به عنوان محل اقامت رسمی ریاست جمهوری و محل برگزاری جلسات ویژه دولت نیز می باشد. این کاخ دارای فضای بیرونی آرامش بخش و فضای داخلی غنی از آثار فرهنگی مربوط به تاریخ سیاسی پرتغال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.