مجله فرانسه

روستای برسی در پاریس | پیشرفته ترین و مدرن ترین منطقه در شهر پاریس

روستای برسی

روستای برسی امروزه یک فضای مدرن در شهر پاریس است، اما شاید ممکن باشد که هنوز آن را به‌عنوان بازار شراب در نظر بگیرید و حتی اگر این منطقه به‌گونه‌ای توسعه‌یافته باشد که به آن یک مرکز خرید افسانه‌ای، رستوران‌های متعدد و موارد دیگری اضافه‌شده باشد، اما بازم می‌توانید خیابان‌های سنگ‌فرش شده و ساختمان‌های مرمت‌شده در گذشته را در جای‌جای این روستا ببینید. برای بازدید از این روستای مدرن می توانید از طریق تور فرانسه اقدام کنید.

در حوالی روستای برسی چه می‌گذرد؟

وقتی به تاریخ برسی نگاه می‌کنید، این منطقه زمانی یکی از بزرگ‌ترین بازارهای شراب در جهان بوده است و جنبه‌هایی از میراث آن هنوز امروزه باقی‌مانده است، مانند بسیاری از ساختمان‌های قدیمی و انبارهای شراب که در فهرست آثار تاریخی یا بناهای تاریخی در پاریس قرارگرفته‌اند. در حقیقت، انبارهای شراب به‌طور کامل مرمت‌شده‌اند، علاوه بر این Cour Saint-Emilion اکنون با زیرزمین‌های سنگی سفید خود به‌عنوان یک نقطه عطف تاریخی در پاریس طبقه‌بندی‌شده است و امروزه حتی می‌توانید خیابان‌های سنگفرش را به همراه قطار اصلی آن مشاهده کنید. قطارهایی که قبلاً بشکه‌های شراب و مشروبات الکلی را از سایر مناطق فرانسه هنگام ورود به رودخانه سن به ارمغان می‌آوردند.

روستای برسی

روستای برسی

جاذبه‌های گردشگری روستای برسی

امروزه چیزهای زیادی برای کشف در این منطقه وجود دارد، مانند Parc de Bercy با Maison du Jardinage یا خانه باغبانی، حوضچه‌ها، چشمه‌ها و باغ‌های متعدد مانند باغ گل رز، باغ عاشقانه و غیره، به همراه یکی از جدیدترین پل‌های پیاده‌روی در پاریس به نام Passerelle Simone de Bevovoar که از روی رودخانه سن عبور می‌کند و به کتابخانه فرانسوا میتران می‌رسد. همچنین می‌توانید موزه‌هایی در دهکده برسی مانند موزه نمایشگاه Musee des Arts Forains و موزه سینمایی Musee de la Cinematheque که در ساختمان بسیار مدرن سینماتک فرانسز واقع‌شده است را بیابید، همچنین ورزشگاه POPB را که امروزه AccorHotel Arena نامیده می‌شود فراموش نکنید؛ که میزبان کنسرت‌های موسیقی و رویدادهای ورزشی زیادی است.

روستای Bercy Village جدیدترین منطقه پیشرفته در شهر پاریس

در حال حاضر روستای برسی منطقه جدیدی در پاریس محسوب می‌شود و از حدود سال 2000 شروع به توسعه و پیشرفت کرده است، هرچند این منطقه قبلاً توسعه‌یافته بود؛ اما اکثر مغازه‌ها و رستوران‌ها در این روستا کمتر از ده سال است که در این منطقه فعالیت می‌کنند و درواقع، ده شرکت دیگر نیز وجود داشته که برای اولین بار در دهمین سالگرد دهکده برسی افتتاح‌شده‌اند، اما هنوز این منطقه در پاریس در حال گسترش است و سالانه میلیون‌ها بازدیدکننده از آن دیدن می‌کنند.

روستای برسی

روستای برسی

شما می‌توانید رستوران‌ها و کافه‌های زیادی را در روستای برسی پیدا کنید، مانند Chai 33، بارهایی مانند Frog at Bercy Village، یا می‌توانید با انتخاب گسترده‌ای از مکان‌های مختلف، هر چیزی که دوست دارید را بخرید. وسایلی مانند لوازم خانه، لوازم‌آرایشی و زیبایی، اسباب‌بازی، لباس را فراموش نکنید. یکی دیگر از منطقه های باشکوه پاریس محله لومره می باشد که فروشگاه های زیادی دارد.

نمایشگاه و سینماهایی دیدنی در روستای برسی

همچنین می‌توانید به نمایشگاه‌هایی را که در زیر پاساژهای Cour Saint-Emilion برگزار می‌شوند سر بزنید. مهم‌ترین نمایشگاهی که در اینجا برگزارشده، همگی بر اساس معماری برسی بوده است. بااین‌حال، اگر وقت داشته باشید، می‌توانید همیشه به سینما روستای برسی بروید و UGC Cine Cite Bercy یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های نمایش فیلم در اروپا است. یا شاید بازدید از باشگاه بدنسازی Waou Club برای یک جلسه تناسب‌اندام، سونا، هاممن یا حتی شنا در استخری که در یکی از ساختمان‌های قدیمی با آجرها و تیرهای نمایان واقع‌شده است، بیشتر برای شما دل‌نشین باشد.

روستای Bercy Village

روستای Bercy Village

در زمان مسافرت به پاریس چطور به روستای Bercy Village برویم؟

مغازه‌های روستای برسی هرروز از ساعت 11 صبح تا تقریباً 9 شب باز هستند، اما اگر ایده تفریح شبانه یا شب‌زنده‌داری در پاریس را ترجیح می‌دهید، نمایشگاه‌های زیر راهروهای بازی Cour Saint-Emilion، همراه با بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌ها تقریباً تا 2 صبح هرروز باز هستند. هنگامی‌که تصمیم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی در پاریس می‌گیرید، به ایستگاه مترو به نام Bercy نیاز دارید که خطوط 6 و 14 را سرویس می‌دهد، یا حتی نزدیک‌تر به ایستگاه Cour Saint-Emilion در خط مترو شهاب 14 که یکی از سریع‌ترین متروها است. علاوه بر این، خطوط اتوبوس 24، 64، 87، 109، 111 و 325 به همراه سرویس اتوبوس شبانه Noctilien از طریق خطوط N32، N35 و N130 نیز شمارا در فاصله کمی از روستای برسی پیاده می‌کند، اگرچه خطوط 24 و 87 نزدیک‌ترین خطوط به روستای برسی هستند.

روستای Bercy Village

روستای Bercy Village

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.