ژیوارنامه

بهترین مقاصد اروپا برای سفر در ژانویه 2022

بهترین مقاصد اروپا برای سفر در ژانویه 2022

ژانویه در اروپا یکی از سردترین ماههای سال است و کل قاره در برف غلیظی پیچیده می شود. اروپا در این ماه ظاهر متفاوتی پیدا می کند و به رنگهای سفید و خاکستری رنگ آمیزی می شود. بنابراین افرادی که از سرما لذت می برند، می توانند برای تعطیلات ژانویه برنامه ریزی کنند، زیرا در این ماه اروپا به عنوان بهترین مقصد برای سفر درنظر گرفته می شود. در طول سفر، مسافران می توانند در روزها به کوهنوردی و اسنوبورد در کوهها و درههای پوشیده از برف مشغول شوند. درحالی که، در شبها با رویدادهای فرهنگی، جشنوارهها و شبهای اپرا پر زرق و برق سپری کنند. علاوه بر این در ماه ژانویه، جمعیت کمتری از گردشگران در اروپا وجود دارد، به همین دلیل این ماه برای سفر بسیار مقرون به صرفه می باشد و چیزهای زیادی به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. پیشنهاد ما این است که تور اروپا را در زمستان تجربه کنید

بهترین مقاصد اروپا برای سفر در ژانویه 2022

مالت: مالت گرمترین کشور اروپا است که به دلیل سواحل و هوای گرم آن به عنوان بهترین مقصد اروپا برای سفر در ژانویه 2022 شناخته شده است. این منطقه مقصد مدیترانه اروپای میانه است و از این رو به دلیل آب و هوای بسیار معتدل با دمای بین 13 تا 16 درجه گرمترین مقصد اروپا در ماه ژانویه است. در مالت جشنواره بین المللی باروک والتا هر سال در ژانویه برگزار می شود و برای این رویداد رنگارنگ سالانه به مدت 15 روز جشن می گیرد که برای همه بازدیدکنندگان در مالت چشم نواز است. مسافران می توانند روز را با قایقرانی در مناطق غیرمنتظره سپری کنند، و در عصر از غروب زیبای خورشید در صخرهها لذت ببرند. به دلیل اینکه در این ماه تجمع گردشگران در مالت زیاد نیست، مسافران می توانند به راحتی از آفتاب گرم در سواحل دوست داشتنی آن لذت ببرند، طعم غذاهای سنتی مدیترانه ای را امتحان کنند و از مقاصد محلی زیبا مانند کلیسای جامع مالت بازدید کنند.

موناکو: موناکو بهترین مقصد اروپای غربی برای سفر است، که شرایط آب و هوایی متفاوتی در ماه ژانویه دارد. گاهی اوقات دمای آن تا 7 درجه کاهش می یابدف در حالی که بیشتر اوقات بین 12 تا 15 درجه خنک است. هوا برای گشت و گذار در جاذبه های زیبای موناکو بسیار معتدل است، مگر اینکه هوا بارانی باشد، که در ژانویه بسیار رایج است و هوا را بسیار سرد می کند. برخی از بهترین جاذبه ها برای لذت بردن در اینجا عبارتند از: کازینو مونت کارلو، قصر شاهزاده، موزه اقیانوس شناسی، کلیسای جامع موناکو، شبهای اپرا در اپرای مونت کارلو. اگر دمای هوا مطلوب باشد، مسافران می توانند از سواحل دوست داشتنی موناکو دیدن کنند. در این ماه برخلاف تابستان گردشگران کمتری در موناکو حضور دارند، به همین دلیل آنها می توانند اوقات با کیفیتی را در زیر نور آفتاب بگذرانند.

بارسلونا: بارسلونا در اسپانیا یکی از بهترین مقاصد اروپا برای سفر در ماه ژانویه 2022 است. آب و هوای خیلی گرم یا یخبندان ندارد و برای گردشگران در ماه ژانویه بسیار معتدل است. دمای آن در روز بین 10 تا 13 درجه متغیر است، و در شب می تواند حداکثر تا 5 تا 7 درجه باشد. شتاب گردشگران نیز در این مدت کمتر است، و به همین دلیل بلیط پروازها و قیمت هتلها کاهش می یابد. همچنین می توان از بارسلونا به عنوان یکی از ارزانترین مکانها برای سفر در ماه ژانویه در اروپا یاد کرد. بسیاری از جاذبه های زمستانی برای گردشگران در ژانویه شامل بازدید از قطعات اصلی گائودی، لذت بردن از رویدادهایی مانند “رژه سه پادشاه” و “جشنواره Els 3 Tombs & Sant Antoni”  می باشد.

بهترین مقاصد اروپا برای سفر در ژانویه 2022

لندن: لندن به دلیل داشتن جشنوارهها و رویدادهای جذاب درست بعد از سال نو، یکی از بهترین مقاصد اروپا برای سفر در ژانویه 2022 است. لندن در ماه ژانویه آب و هوای خنک و مرطوب را تجربه می کند، اما به قدری قابل تحمل است، که مسافران از مکانها و جشنوارههای زیبا آن لذت ببرند. دمای روز بین 8 تا 9 درجه و در شب بین 3 تا 5 درجه کاهش می یابد. در ماه ژانویه جشنوارههای مختلف در لندن مانند رژه روز سال نو، نمایشگاه قایق لندن، جشنواره شب دوازدهم، نمایشگاه هنر لندن، رژه و جشنواره سال نو چینی، جشنواره بین المللی شبیه سازی لندن و نمایشهای تئاتر برگزار می شود. از دیگر جاذبه ها می توان به اسکیت روی پیست یخی در نزدیکی موزه تاریخ طبیعی و سرزمین عجایب زمستانی هاید پارک اشاره کرد که با سواریها و نمایشگاههای هیجان انگیز همراه است. 

پیزا: شهر پیزا در ایتالیا، که به دلیل داشتن برج کج شهرت جهانی پیدا کرده است، که هوای سرد آن در ماه ژانویه به 7 تا 10 درجه می رسد و می تواند تا 3 درجه در شب کاهش یابد. اگرچه پیزا گرمترین مکان اروپا در ماه ژانویه نیست. با این حال، این مکان از مقدار زیادی آفتاب برخوردار است، که برای زمستانهای اروپایی لذت بخش است. پیزا با داشتن مقاصد توریستی و میراث تاریخی فوق العاده، مکانی بسیار نفس گیر است که در هر ماه از سال آب و هوای متفاوتی دارد، که بر زیبایی مناظر آن تأثیر می گذارد. برخی از بهترین جاذبه های گردشگری در پیزا عبارتند از: برج کج، سواحل آرنو، پیست های اسکی در مناطق توسکانی، شبهای اپرا، جشنواره های زمستانی توسکانی و کارناوال، بازدید از سانتا ماریا، قدم زدن در برج گوئلف، کاوش در پل زیبای مززو

بهترین مقاصد اروپا برای سفر در ژانویه 2022

گنت: گنت یک شهر زیبا از بلژیک است که به دلیل معماری های تاریخی خود از قرون وسطی مشهور است. این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای بلژیک و بیشتر یک جواهر پنهان، و یکی از بهترین مقاصد اروپا برای سفر در ژانویه 2022 است. این شهر در این زمان بسیار سرد است و دمای آن بین 2 تا 6 درجه است. در ژانویه آفتاب بسیار کمی به گنت می رسد و هوا ابری یا بارانی است. یکی از جاذبه های مرموز زمستانی در گنت، قلعه شگفت انگیز زمستانی است که به آن قلعه کنت نیز می گویند. مسافران می توانند روز را با گشت و گذار در مناطق تاریخی بگذرانند، قایق سواری کنند، برای اسکی در پیست اسکیت روی یخ بروند.

جزیره سانتورینی: این جزیره در سواحل دریای اژه مانند بهشتی در یونان است که با رنگ سفید رنگ آمیزی شده است. بر خلاف یخ زدگی مقاصد اروپایی، در ماه ژانویه این جزیره هوای معتدل دلپذیری بین 10 تا 14 درجه دارد. ماه ژانویه در این جزیره فصل گردشگری نیست و از این رو زمان بسیار خوبی برای کشف مکانهای نقاشی شده این جزیره است. هتلهای سانتورینی فعالیتهای مجلل زمستانی مانند اقامت در ویلای غار مشرف به دریای زیبا اژه، بازدید از روستای سفید رنگ اویا و خانه های تاریخی آن به گردشگران ارائه می دهند. از دیگر فعالیتها در این جزیره می توان به کاوش در رستورانهای جذاب زمستانی، کاوش در مغازهها، سوار شدن روی تله کابین بر روی دریای اژه، بازدید از گنبد آبی فیروستفانی، پیاده روی تا بالاترین نقطه کوه پروفیتی ایلاس اشاره کرد.

ونیز: این شهر به عنوان رمانتیکترین مقصد اروپا و به دلیل کم بودن تعداد گردشگران در آن به یکی از ارزانترین مکانها برای بازدید در ماه ژانویه شناخته شده است. ماه ژانویه در ونیز بسیار سرد است، بنابراین مسافران باید در سفر به ونیز لباسهای گرم و مناسب همراه خود داشته باشند. زیرا دما بین 3 تا 6 درجه و گاهی حتی تا 0 درجه کاهش می یابد. این زمان بسیار خوبی برای مسافران است، تا از فضای خاکستری سرد آن با نوشیدن شکلات داغ لذت ببرند و همچنین عکاسی در زمستان را تجربه کنند. به دلیل تعداد کم گردشگران در این ماه آنها می توانند در هتلهای مجلل با هزینه کم اقامت داشته باشند. همچنین مسافران می توانند به جشن روز سنت آنتونی بپیوندند و از جاذبه های محلی بازدید کنند.

لیوبلیانا: لیوبلیانا شهری در اسلوونی در ماه ژانویه سرد است و حداکثر دمای آن 5 درجه و حداقل آن 2 درجه است. شهر زیبای لیوبلیانا با رویدادها و فعالیتهای سرگرم کننده برای گردشگران به یکی از بهترین مقاصد اروپا برای سفر در ژانویه 2022 تبدیل خواهد شد، به شرطی که آنها با سردی هوا مشکلی نداشته باشند. مسافران می توانند از اسکی روی یخ، سیرک روسی به نام “سیرک مسکو روی یخ”، جشنواره موسیقی لذت ببرند.

لاپلند: زیبایی فوق العاده لاپلند در زمستان یکی از دلایلی است که باعث می شود مسافران در ژانویه از این مکان دیدن کنند. هوا در اینجا کاملاً یخ زده است و دمای بسیار پایین بین -9 تا -12 درجه با حداقل آفتاب دارد. این شهر زیبا در فنلاند برای مسافران مانند یک رویا است که مجموعه ای از فعالیت های زمستانی مانند سورتمه سواری، اسکی ، اسنوبورد، پیاده روی، یخ نوردی و ماهیگیری روی یخ را ارائه می دهد. این شهر پوشیده از برف یکی از بهترین مقاصد اروپا برای سفر در ژانویه 2022 است.

جمع بندی

اروپا در ماه ژانویه بسیار سرد است و صرف نظر از این که مسافران به کجا سفر می کنند، باید برای شرایط آب و هوایی مناسب لباس بپوشند. در این ماه، شمال اروپا حداکثر دمای 1 درجه و حداقل آن -7 درجه دارد. اروپای غربی نیز به همان اندازه سرد است و دمای آن بین 1 تا 5 درجه است. همچنین اروپای شرقی دارای دمای بین 1 تا -3 درجه است. همه این قسمتها به دلیل دمای یخ زدگی دارای روزهای بسیار کوتاه تری هستند که برای چند ساعت متغیر است. با این حال، اروپای مرکزی در ژانویه دمای بین 7 تا 17 درجه دارد و کمی معتدل است. به دلیل سردی هوا تعداد گردشگران بسیار کم است و مسافران می توانند نهایت لذت را از جاذبه های دیدنی اروپا ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.