مجله ایتالیا

زندگی نامه انزو فراری | موسس شرکت طراحی ماشین‌های مسابقه‌ای

انزو فراری ایتالیایی قبل از اینکه زندگی خود را وقف ساخت خودروهای اسپرت فوق العاده قدرتمند کند، یک راننده اتومبیل مسابقه موفق بود.

زندگی نامه ی انزو فراری

تولد: 20 فوریه 1898

محل تولد: مدونا، ایتالیا.

شهرت: The Old man

مرگ: 14 آگوست 1988

قد: 1.87 متر

سال‌های اول زندگی انزو فراری

انزو آنسلمو فراری در 18 فوریه 1898 در مدونا ایتالیا به دنیا آمد. فراری، فرزند دوم پدر و مادر آدالگیسا و آلفردو بود که پدرش کارگر فلز، بود. فراری همچنین آرزو داشت خواننده اپرا شود، اما مرگ پدر و برادرش بر اثر آنفولانزا در سال 1916 او را مجبور به رشد سریع کرد و او مدرسه را رها کرد تا مربی کارگاه خدمات آتش‌نشانی مدونا شود. فراری در سال 1917 به ارتش ایتالیا ملحق شد و برای لشکر سوم توپخانه آلپاین جنگید. شاید برای شما جالب باشی که کوتاهی از زندگی‌نامه‌ی استیون هاوکینگ نیز بخوانید.

شغل رانندگی و مدیر تیم فراری

در سال 1919، فراری به میلان نقل مکان کرد تا به عنوان راننده آزمایشی برای Costruzioni Meccaniche Nazionali کار کند. با توجه به شانس رقابت با تیم مسابقه‌ای شرکت، او اولین حضور خود را در مسابقه تپه نوردی پارما-پوجیو دی برچتو در سال 1919 انجام داد و در بخش خود چهارم شد. او سال بعد CMN را ترک کرد و به آلفارومئو پیوست.

فراری پس از برنده شدن در Circuito del Savio در سال 1923، با والدین قهرمان جنگ جهانی اول فرانچسکو باراکا آشنا شد که به راننده جوان پیشنهاد کردند برای خوش شانسی، از لولوگویی که روی هواپیمای پسرشان بود، استفاده کند. این نشان – یک اسب چموش – در نهایت قدرت و اعتبار، نشان فراری را نشان داد. در آن سال فراری با لورا دومینیکا گارلو نیز ازدواج کرد.

فراری سهم خود از مسابقات را برده و از کشورش بخاطر دستاوردهای ورزشی اش مورد تجلیل قرار گرفت. در سال 1929، او تیم رانندگان و مهندسان خود را برای اسکودریا فراری (پایگاه فراری) خود گرد هم آورد. اسکودریا که عمدتاً از آلفارومئوس تشکیل شده بود، به سرعت به بازوی مسابقه رسمی این خودروساز تبدیل شد. پیشنهاد ما مطالعه 10 مورد جالب از انشتین برای شماست.

فراری در آخرین مسابقه خود در آگوست 1931 شرکت کرد و با تولد پسر محبوبش دینو در ژانویه 1932 پدر شد. اگرچه او با یکی از اتومبیل‌های خود در جایزه بزرگ آلمان در سال 1935 یک پیروزی بزرگ به دست آورد، اما مجبور شد اسکودریای خود را ببندد. در سال 1937 زمانی که آلفارومئو بخش مسابقه خود را پس گرفت، او در سپتامبر 1939 شرکت را برای همیشه ترک کرد، با این شرط که حداقل برای چهار سال نمی‌تواند از نام فراری در ارتباط با مسابقات اتومبیل‌رانی یا اتومبیل استفاده کند.

زندگی نامه ی انزو فراری

ظهور فراری

بلافاصله پس از ترک آلفارومئو، فراری، Auto Avio Costruzioni را در مدونا افتتاح کرد و به دنبال توسعه اتومبیل‌های مسابقه‌ای خود بود، اما شروع جنگ جهانی دوم منجر به مداخله دولت شد. این شرکت کارخانه خود را به مارانلو نزدیک کرد و در آنجا بر ساخت ماشین‌های تراش فلز تمرکز کرد. زندگی‌نامه‌ی ماری کوری برای شما خواننده گرامی قطعاً جذاب خواهد بود.

فراری طراحی ماشین‌های مسابقه‌ای را در پایان جنگ از سر گرفت و در مارس 1947 اولین فراری رسمی، 125 S را برای تست درایو به بیرون برد. این مارک، اولین برد خود را در آن سال در گرندپری رم به دست آورد و در مسابقات Mille Miglia در سال 1948، 24 ساعت لمانز در سال 1949 و جایزه بزرگ بریتانیا در سال 1951 به پیروزی رسید. راننده آلبرتو آسکاری قهرمان مسابقات اتومبیلرانی جهان شد. در همین زمان، این شرکت همچنین شروع به تولید خودروهایی برای استفاده در جاده‌ها کرد و افراد ثروتمند و مشهور برای فرصتی برای خرید یکی از این وسایل نقلیه خیره کننده صف آرایی کردند.

زندگی نامه ی انزو فراری

آشفتگی شخصی و شرکتی

فراری علیرغم اینکه در دهه 1950 به صدر صنعت اتومبیلرانی رسید، در این دوره آشفتگی‌های شخصی زیادی را تحمل کرد. بزرگترین ضربه مرگ پسرش دینو بر اثر دیستروفی عضلانی در سال 1956 بود، فقدانی ویرانگر که او را به یک گوشه نشین تبدیل کرد. علاوه بر این، شش نفر از رانندگان او بین سال‌های 1955 و 1965 کشته شدند، و او حتی به دلیل قتل غیرعمد محاکمه شد (و تبرئه شد).

فراری چندین مهندس و مدیران ارشد خود را در “شورش کاخ” در سال 1961 از دست داد. دو سال بعد، او درگیر مذاکرات جدی با شرکت فورد موتور در مورد ادغام عملیات آنها شد. او سرانجام در سال 1969، زمانی که مسائل مالی باعث شد تا 50 درصد از سهام خود را به فیات بفروشد، کنترل شرکت را واگذار کرد.

زندگی نامه ی انزو فراری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.