مجله یونان

موزه بیزانتین یک جاذبه شگفت انگیز از یونان

موزه بیزانتین

موزه بیزانتین و مسیحیت

این موزه برجسته در آتن، مجموعه متشکل از 25 هزار اثر از هنر مسیحی را از قرن سوم تا بیستم و یکم در خود جای‌داده است. آثاری متشکل از نقاشی، جواهرات، سفال، سرامیک، مجسمه و منسوجات متعلق به روحانیون کلیسا را می‌توانید در این موزه ببینید.

همچنین آثار این موزه از مناطق متفاوتی نظیر صربستان، بلغارستان، جزیره کرت و میستراس جمع‌آوری‌شده‌اند که زمانی جزو محدوده‌ی امپراتوری بیزانس قرار داشته‌اند.

این موزه در سال 1914 با هدف جمع‌آوری و محافظت از آثار امپراتوری بیزانس و پست بیزانس ساخته شد. در سال 1980 کارهایی برای توسعه قسمت نمایشگاهی و همچنین بازسازی موزه شروع شد و 24 سال به طول انجامید تا سرانجام در سال 2004 به اتمام رسید.

موزه بیزانتین از زمان ساخت خود مدام در حال تکمیل و افزایش آثاری جای‌داده در خود بود و سرانجام در سال 2010 موفق شدند به اهداف خود برسند و مجموعه‌های موجود در موزه را تکمیل نمایند.

برای سفر به آتن و بازدید از این موزه نگاهی به تورهای ژیوار بیاندازید.

نمایشگاه‌های موزه بیزانتین و مسیحیت

نمایشگاه دائمی این موزه به دو قسمت بیزانتیوم و از عهد بیزانس تا عصر مدرن تقسیم می‌شود. در بخش بیزانتیوم همه‌چیز درباره تبدیل تدریجی جهان باستان به دنیای بیزانس را ببینید.

با اینکه چگونه ساختارهای سیاسی، اقتصادی و مذهبی جهان باستان در قرن دوم میلادی نابود شد و با ظهور مسیحیت، هنرهای مربوط به این دوره نیز به وجود آمد، آشنا شوید. نقطه عطف این دوران را می‌توان سال 313 نامید، سالی که در آن کنستانتین یکم آیین مسیحیت را به‌عنوان دین و آیین رسمی کشور یونان اعلام کرد.

همچنین می‌توانید آثاری از تغییر تقسیم امپراتوری به دو بخش شرقی و غربی که ببینید. تقسیم امپراتوری و تجزیه بخش غربی آن در سال 476 میلادی به پایان یافتن دوران باستان سرعت بسیاری بخشید.

در بخش مدرن به کمک مصنوعات و تصاویر روی آن، با افول تدریجی قلمرو بیزانس که به تشکیل نظام پیچیده اجتماعی و سیاسی در مدیترانه شرقی کمک کرده آشنا می‌شوید.

همچنین مطالبی در مورد جمعیت‌هایی که در آن قلمرو زندگی می‌کرده‌اند و آن‌ها چه تغییراتی را به صورت تدریجی و قطعی تجربه کرده‌اند اطلاعاتی به دست می‌آورید. آثار هنری قرن پانزدهم تا بیستم را نیز می‌توانید در این قسمت مشاهده کنید.

همچنین در محوطه حیاط موزه بیزانتین و مسیحیت بقایایی بی‌نظیر از معماری نخستین کلیساها، کلیساهای بیزانسی و نمونه‌های بازسازی‌شده از فواره‌های و حوض‌های صومعه دافینی به چشم می‌خورد.

اگر به اقامت در کشورهای اروپا مثل یونان علاقمند بودید، آژانس ژیوار درباره ویزای شنگن به شما اطلاعات کاملی خواهد داد.

باغ‌های موزه بیزانتین و مسیحیت

باغ‌های این موزه مانند جواهراتی در قلب شهر آتن هستند. در این مکان محلی برای نشستن در زیر درختان فراهم‌شده و باغ با فواره و گیاهان معطر زیباتر شده است.

در این باغ‌ها سه نمایشگاه کوچک باستان‌شناسی و تاریخی قرار دارد. اولین نمایشگاه به مخزن آب و تأمین آب مصرفی آتن از عهد باستان تا امروز اختصاص دارد.

دومین نمایشگاه سعی در به تصویر کشیدن بهشت بر پایه تصورات دوران بیزانس از بهشت در زندگی آخرت دارد و سومین نمایشگاه رودخانه ایلیزوس است که بر پایه توسعه چشم‌انداز رودخانه در کناره‌ها از زمان باستان تا دوران مدرن است. کافه ایلیسیا که در همین باغ قرار دارد نیز مکانی برای استراحت و لذت بردن از محیط زیبای این باغ است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.