ژیوارنامه

موزه بوده | نگهداری بیش از 50 هزار سکه در آلمان

موزه بوده در یک منطقه بسیار زیبا به نام جزیره موزه قرار دارد.

اگر می‌خواهید درباره این جزیره و موزه‌های موجود در آن به ویژه موزه بوده آشنا شوید با ما در ادامه همراه باشید.

موزه بوده در کجا می‌باشد؟

اگر به کشور آلمان سفر کردید اولین جایی که پیشنهاد می‌کنیم بروید جزیره موزه در برلین می‌باشد.

برترین موزه‌های اروپا و آلمان در این قسمت تاریخی در برلین قرار دارد و این منطقه جزء میراث یونسکو می‌باشد.

جزیره موزه درطی 100 سال و به دستور پادشاهان و به دست برترین معماران ساخته شده تا آلمان را به صورت تاریخی برای توریست‌ها و افراد بازدیدکننده به نمایش بگذارد.

از موزه‌هایی که در جزیره موزه وجود دارند می‌توانیم به موزه بوده، موزه آلتس، موزه پرگامون و گالری ملی نو و قدیمی اشاره کنیم.

موزه بوده در برلین

موزه بوده را معماری به نام فون اینه طراحی کرد و در سال 1904 افتتاح شد.

ساخت این موزه چند سال طول کشید و افتتاحیه آن به زمان امپراطور سوم آلمان یعنی کایزر فردریش بازمی‌گردد و به همین علت اولین بار نام موزه را کایزر فردریش گذاشتند.

پس از گذشت چندسال یعنی درسال 1956 نام موزه را به خاطر یادبود و زنده نگه داشتن اولین شخصی که از موزه نگه داری می‌کرد، به نام موزه ویلهلم فون بوده تغییر یافت که امروزه با نام موزه بوده معروف است.

موزه بوده در سال 2006 بازسازی شد و اشیای جدیدی به کلکسیون این موزه اضافه شد. در واقع موزه بوده یک موزه هنری می‌باشد که در آن کلکسیونی از هنرهای مختلف مثل بیزانسی و تندیس گری قرار دارد. از دیگر مواردی که در موزه بوده به نمایش عموم گذاشته می‌شود می‌توانیم به انواع مدال‌ها اشاره کنیم.

خوب است بدانید تمام کلکسیون موجود در موزه بر اساس تاریخ، ارزش و زادگاهی که دارند به ترتیب قرار گرفته‌اند.

آنچه در موزه بوده خواهید دید

موزه بوده چند طبقه می‌باشد که بازدید از هر طبقه خالی از لطف نیست. در طبقه اول اول آثار هنری به سبک بیزانس و گوتیک وجود دارد و زادگاه این آثار مربوط به بخش‌های شمال و جنوب اروپا می‌باشد که این آثار جدا از یکدیگر قرار گرفته‌اند تا بتوانید تفاوت هنرهای جنوب و شمال اروپا را در زمان‌های یکسان مشاهده کنید.

در طبقه دوم نمایش آثار مانند طبقه اول می‌باشد اما به سبک‌های رنسانس و باروک می‌باشد تا افراد با این دو سبک نیز آشنا شوند.

در بخش دیگری از موزه بوده یک کلکسیون از تندیس‌گری که مربوط به دوره‌های قرون وسطا و با سبک‌های بیزانتیوم، راوونا، سبک هنر ایتالیایی، رنسانس و… وجود دارد که بازدید از آن برای دوستداران مجسمه‌سازی و هنرهای تجسمی لذت بخش است.

موزه بوده

اگر به طلا و سکه نیز علاقه دارید می‌توانید به موزه بوده بروید.

در موزه بوده بیش از صد هزار سکه از دوران یونان باستان و بالای 50 هزار سکه که مربوط به دوران امپراطوری بزرگ روم می‌باشد قرار دارد که شگفت آور هستند.

شکل ظاهری موزه بوده گنبدی شکل است و با توجه به سبک تاریخی که دارد بسیار زیباست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.