ژیوارنامه

معرفی بولونیا | پیشینه جذاب و خواندنی این شهر در ایتالیا

معرفی بولونیا

معرفی بولونیا

ما در این مقاله قصد داریم شهر بولونیا در ایتالیا را به شما معرفی کنیم. بولونیا یکی از بزرگترین شهرهای شمال کشور ایتالیا است. شهر بولونیا در منطقه Emilia-Romagna است.

بولونیا را مردم به عنوان یک کلانشهر می شناسند. جمعیت ساکنان این شهر به یک میلیون نفر می رسد. بولونیا یکی از پرجمعیت ترین شهرهای کشور ایتالیا است.

پیشینه بولونیا

پیشینه این شهر به 1000 سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد. بولونیا در گذشته به عنوان مرکز شهر شناخته می شده، بولونیا در طول زمان تحت فرمانروایی هایی مثل ولزنا / فلسینا، سلتها و رومیان بوده است.

بولونیا در قرون وسطی به عنوان یک شهر آزاد شناخته شد. پنجمین شهر بزرگ ایتالیا بولونیا است.

کشور بولونیا

اقتصاد بولونیا

شهر بولونیا توانست در سال 2017، 35 میلیارد یورو سرانه تولید کند. رتبه این شهر در میان استان های کشور ایتالیا، از لحاظ اقتصادی سوم است.

بولونیا با ایجاد تحول در تولید محصولات کشاورزی اش، توانست رتبه خوبی را در اقتصاد بدست آورد.

مردم این شهر درآمد خود را از راه های مختلفی مثل نساجی، کشاورزی، شیمی و ساخت ماشین آلات  بدست می آورند.

جغرافیای بولونیا

اواخر قرن نوزدهم بود که بولونیا به عنوان یکی از شهرهای بزرگ دیوار پوش در ایتالیا معرفی شد. بمباران سال 1944 به شهر بولونیا خسارت های زیادی وارد کرد.

تراکم این شهر به 350 هکتار می رسد. بولونیا دارای 142 مرکز تاریخی است. معماری آثار تاریخی به دوره قرون وسطی، رنسانس و باروک برمی گردد.

کشور بولونیا

دانشگاه قرون وسطی بولونیا

دانشگاه قرون وسطی بولونیا در سال 1088 ساخته شد. امروزه این دانشگاه دارای 85000 دانشجو است. دانشگاه بولونیا یکی از مراکز بین المللی آموزش در اروپا است.

استادان این دانشگاه دروسی مانند معماری، مهندسی، پزشکی و علوم سیاسی را آموزش می دهند. معماری این دانشگاه به قرون وسطی برمی گردد.

میدان تاریخی Maggiore Piazza در نزدیکی این دنشگاه واقع شده اند.

غذاهای بولونیا

شهر بولونیا خوش مزه ترین ماکارونی را در کل کشور ایتالیا تولید می کند. بولونیا یکی از شهرهایی است که بر صحنه غذا در اروپا حاکم است.

یکی از غذاهای محلی این شهر که طرفداران زیادی در میان مردم و توریست ها دارد، Tagliatelle al ragu است. مردم بولونیا بیشتر از صد نوع ماکارونی تولید  می کنند، هرکدام از این ماکارونی ها طعم و عطر خاص خود  را دارند.

بازار بولونزی در بولونیا

بازار بولونزی در شهر بولونیا یکی از قدیمی ترین بازارهای ایتالیا است. معماری این بازار ترکیبی از مدرن و قرون وسطی است. مردم بولونیا در این بازار محصولات سنتی و سوغاتی را به فروش می رسانند.

مردم بولونیا این بازار را یک بهشت برای خرید می دانند. رستوران های که در این بازار است، پنیر، ژامبون، ماهی آزاد و نان های محلی سرو می کنند.

بولونیا شهر موسیقی یونسکو

سازمان یونسکو شهر بولونیا را در ماه مه 2006 میلادی به عنوان یک شهر موسیقی ثبت کرد. بولونیا دارای موسیقی غنی است. بولونیا اولین شهر موسیقی کشور ایتالیا است.

موسیقی یکی از عوامل ایجاد جنب و جوش  معاصر در حال تکامل بولونیا است. بولونیا در زمینه موسیقی، ژانرهای مختلفی مثل جاز، اپرا و کلاسیک دارد.

معرفی بولونیا

کلیسای سن پترونیو در بولونیا

کلیسای سن پترونیو در مجاور میدان برجسته Piazza Maggiore است. ساخت این کلیسای فوق العاده در اواخر قرن 7 آغاز شد.

ساخت این کلیسا توسط معمار معروف ایتالیایی، آنتونیودی آغاز شد. نمای اصلی این کلیسا را معماری به نام دومنیکو دا طراحی کرده است.

دومنیکو دا نتوانست نمای اصلی کلیسای سن پترونیو را کامل کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.