ژیوارنامه

براتیسلاوا تکه‌ای از تاریخ | جاذبه‌های دیدنی این شهر

براتیسلاوا تکه ای از تاریخ

براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی، در کنار رودخانه دانوب هم مرز با اتریش و مجارستان قرار گرفته است. براتیسلاوا مرکز سیاسی، فرهنگی و اقتصادی اسلواکی است. این شهر توسط تاکستان ها و کوه های کوچک، مسیر های پیاده روی و دوچرخه سواری جنگلی احاطه شده است.

پیاده روی شهر،در قرن 18 میلادی برای کافه ها و بار های پر جنب و جوشش شناخته شده است. بر فراز تپه، قلعه بازسازی شده براتیسلاوا به شهر قدیمی و دانوب مشرف است.

قلعه براتیسلاوا همچنین یک شاخه ای از موزه ملی اسلواکی را در اختیار دارد که نمایش هایی از مصنوعات رومی تا هنر و صنایع دستی قرن بیستم را در معرض عموم می گذارد.

نزدیک Hlavné Námestie، میدان اصلی شهر کافه، سالن قدیمی شهر و سالن اجرای اصلی نئوکلاسیک تئاتر ملی اسلواکی است. کلیسای سنت مارتین گوتیک، در حومه شهر قدیمی، محل تاجگذاری برای چند پادشاه اتریش-مجارستان بوده است.

پل ارتباطی Most-Most SNP (پل جدید)، پیوند شهر قدیم به بقیه شهر، یکی از شناخته شده ترین مکان ها در براتیسلاوا است. برای سفر به این شهر از تور اروپا سایت ژیوار دیدن کنید.

براتیسلاوا

تاریخ براتیسلاوا

براتیسلاوا، این مکان استراتژیک مهم، اغلب نقش مهمی در تاریخ مرکز اروپا ایفا می کند. تاریخ 2 دسامبر 1291 تنها تولد Pressburg نیست. بلکه باید آن را به عنوان تاریخی مهم دانست که با تأیید ساکنان آن به شهروندان آزاد شهرداری سلطنتی تبدیل شدند.

در قرن 14 و 15، براتیسلاوا شاهد دوره توسعه سریع در تجارت خود بود. افتتاح Academia Istropolitana (1467) اهمیت براتیسلاوا را به عنوان مرکز فرهنگی و آموزشی پادشاهی مجارستان مجددا تقویت کرد.

پس از اینکه ترک ها به پادشاهی رسیدند، براتیسلاوا پایتخت پادشاهی مجارستان، محل رژیم مجارستان، اداره مرکزی و شهر پادشاهی پادشاهان مجارستان و کوئینز تاسیس شد. 11 پادشاه و هشت سلطنت در بین سال های 1563 و 1830 در براتیسلاوا به وقوع پیوستند.

براتیسلاوا در طول تاریخ

جنگ های ضد ترک و شورش های شهری در قرن های 16 و 17 میلادی توسعه شهرها را برای مدتی متوقف کرد. در قرن هجدهم و بعدتر در طول سلطنت ملکه ماریا ترزا اهمیت براتیسلاوا دوباره افزایش یافت.

مقدار زیادی از کاخ های فوق العاده و ساختمان ها هنوز از آن دوران باقی ماندند. این شهر در قرن نوزدهم به مرکز فرهنگی تبدیل شد و براتیسلاوا گهواره رهایی ملی اسلواکی بود.

رویدادهای انقلابی، جنبش کارگری و جنگ جهانی اول ، براتیسلاوا را از بین بردند اما با این وجود این شهر، بعد از 1918، مرکز زندگی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اسلواکی ها شد. در حال حاضر شهر براتیسلاوا، شهر مدرن و محل مهم ترین سازمان ها و موسسات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و علمی است.

اگر مایل به اقامت در اسلواکی و پایتخت آن بودید، پست ژیوار در ارتباط با ویزای شنگن اروپا را مطالعه کنید.

اطلاعات کلی براتیسلاوا

براتیسلاوا پایتختی سه زبانه که مردم در آن به سه زبان آلمانی، مجارستانی و اسلواکی حرف میزنند اما زبان انگلیسی کاربرد کمتری در آن دارد. واحد پول این شهر همانند دیگر شهرهای اروپایی یورو می باشد.

براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی از زمان استقلال کشور در سال 1993، به تکه هایی از تاریخ مشهور است: یک شهر قدیمی قرون وسطایی و گوتیک، با کاخ های باروک که به فرمان خواص مجارستانی ساخته شده اند و قلعه تاج و تخت که در زمان رنسانس بازسازی شده اند.

بلوک های دوران کمونیستی و پل های آینده نگر، قسمت های متناقضی از شهر را به نمایش می گذارد. در سال های اخیر تندیس ها و مجسمه های بی نظیر، بوتیک ها و کافه های زیبا به آن اضافه شده است، گروه های حزب استقلال و مسافران روزانه از وین مشتاقانه به دنبال بازدید از این شهر زیبا هستند.

بسیاری از آنها صرفا برای لذت بردن از شب زنده داری پر سر و صدا و سالن های پر هیاهو تا کلوب های پنهان می آیند.

شهر دیدنی براتیسلاوا

با وجود پیشروی های مدرن، براتیسلاوا همچنان طبیعت بکر خود را دارد. دشت های براتیسلاوا در شمال شهر، Malé Karpaty (Carpathians کوچک)، با تاکستان مزین شده اند.

پیشروی به سمت زیبایی شکیل و پولادی و تواما طبیعت سبز زرق و برق دار براتیسلاوا همگان را به سمت خود جذب می کند. دوره های سفر محبوب شامل ماه های گرم تابستان (مه-سپتامبر) می باشد.

جشنواره (ژوئن)، جشن تولد تاریخی پادشاهان مجارستانی است که در حدود 3 قرن در براتیسلاوا برگزار می شود. روزهای جاز براتیسلاوا (اکتبر) معمولا یک ترتیب بین المللی دارد. یک دلیل محبوب برای بازدید در طول ماه های زمستان سرد، بازار کریسمس سنتی (نوامبر-دسامبر) است.

براتیسلاوا

آب و هوای شهر براتیسلاوا

براتیسلاوا نهفته در منطقه معتدل شمال است و دارای آب و هوای نیمه قاره ای با میانگین دمای سالانه  حدود 10.5 درجه سانتیگراد، درجه حرارت متوسط 21 درجه سانتیگراد در گرم ترین ماه و 1- درجه سانتیگراد در سردترین ماه، چهار فصل متمایز و بارندگی در طول سال است.

اغلب طوفانی است و تغییرات قابل توجهی بین تابستان های گرم و زمستان های مرطوب دارد. این شهر در یکی از گرمترین و خشک ترین بخش اسکاتلند قرار دارد.

به تازگی، انتقال از زمستان به تابستان و از تابستان به زمستان سریع بوده است و دوره های پاییز و بهار کوتاه شده اند.

غذاهای براتیسلاوا

بر اساس “غذاهای Pressburg” به طور کلی، گوشت قرمز مجارستانی مجلسی، سس گوجه فرنگی، گوشت بره، مرغ و ماهی به طور فراوان موجود است. رستورانهای اتریشی از گوشت سرخ شده – schnitzel و وحشی استفاده می کنند.

آلمانی ها بر کباب آنها تاثیر گذاشتند – گراز وحشی فانتزی و گوزن، سوسیس، غاز یا اردک! غذای اسلواکی سنتی شامل انواع مختلف گوشت کبابی، ماهی کبابی، پنیر سرخ شده از جمله پنیر گوسفند و سبزیجات تازه است.

غاز کبابی همراه با lokše یک ظرف غذای خوشمزه می باشد که با یک پنکیک سیب زمینی و کلم قرمز یا سفید همراه است و غذایی است که به طور عمده در پاییز خورده می شود.

شما نباید “Bryndzové halušky” را فراموش کنید، غذای سیب زمینی dumplings با پنیر گوسفند و بیکن تند ، که تقریبا در هر رستوران براتیسلاوا یافت می شود.

در واقع سیب زمینی، کلم، و گوسفند یا پنیر گاو مواد تشکیل دهنده ای هستند که در بسیاری از غذاهای سنتی اسلواکی مانند پانیکا (پانیکا پخته شده) یا “kapustové halušky” (سیب زمینی سرخ شده با کلم) یافت می شود.

غذای کلاسیک براتیسلاوا

در دوره عصر کمونیستی، تغییرات فرهنگی در مواد غذایی براتیسلاوا صورت گرفت. سرآشپزها با یک کتاب دستور غذایی و با یک لیست استاندارد از مواد آماده و در دسترس، دستورالعمل های آماده سازی مواد غذایی را اجرا می کردند.

در آن زمان تنوع غذاها کاهش یافت. امروزه، همراه با مواد تازه و محلی، یک نسل جدید سرآشپزها در خارج از کشور نیز آموزش دیده است. هتل های پنج ستاره، سرآشپز بین المللی با تجربه را به رستوران های هتل های خود می آورند تا با رستوران های مستقل رقابت کنند و این هتل ها امروز بهترین ها را در این شهر ارائه می دهند.

رفت و آمد در براتیسلاوا

براتیسلاوا کارت یک سیستم حمل و نقل یکپارچه (IDS BK) است که اجازه سفر نامحدود در همه مناطق (شهر و منطقه) را در تراموا، ترلیبوز و اتوبوس (خطوط 1-799)، اتوبوس های شب N21 تا N99 و در قطارها (خطوط S) می دهد.

بلیت غیر قابل انتقال و معتبر برای 24، 48 یا 72 ساعت از تاریخ و زمان مشخص شده است. در زمان بازرسی بلیط لطفا کارت را همراه با شناسه خود نشان دهید. در کل هزینه حمل و نقل در براتیسلاوا بسیار مقرون به صرفه و ارزان است.

اقامت در براتیسلاوا

در سال 2006، در براتیسلاوا 77 تاسیسات تجاری (از جمله 45 هتل) با ظرفیت 9،940 تخت تاسیس گردید. در حال حاضر براتیسلاوا بیش از 120 هتل از اتاق های ساده و در عین حال راحت تا هتل های بسیار شیک دارد.

هتل های زنجیره ای مشهور مانند Marriott International، Carlson Rezidor Hotel Group، IHG، Accor، Hilton Worldwide، هتل های اتریش Trend و Falkensteiner Hotels & Residences در شهر حضور دارند.

هتل های چهار و پنج ستاره براتیسلاوا، امکانات کامل و مجهز برای کنفرانس و جلسات را فراهم می کنند تا نیازهای تجاری را تامین کنند.

جاذبه های دیدنی شهر براتیسلاوا

یکی از شهرت های شهر که از راه دور دیده می شود، قلعه براتیسلاوا است. جذاب ترین بخش براتیسلاوا شهر قدیمی است که بیشترین مناظر تاریخی و نهادهای فرهنگی آن متمرکز شده است.

خطوط کوچک آن، فضای ایده آل برای پیاده روی عاشقانه را برای کسانی که دوست دارند علائم تاریخ را در وسط جهان مدرن دنبال کنند، ارائه می دهند. سازه های قابل توجهی در مرکز تاریخی شهر، تمام قسمتهای این شهر است.

نُوی مُست (برج جدید)، خیابان و دروازه سنت میکایل، تئاتر ملی اسلواکی، تالار شهر قدیمی، قلعه دِوین، کاخ سفید اسلواکی، کلیسای کوچک آبی براتیسلاوا، کاخ پریمات، کلیسای جامع سنت مارتین از جمله دیدنی های این شهر می باشند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.