راهنمای کامل ویزای انگلیس

آخرین به روز رسانی: 22 / اردیبهشت / 1399

در این قسمت صفر تا صد ویزای انگلیس ، مدارک لازم برای سفر و هر آنچه لازم دارید، برایتان جمع آوری کرده ایم .

مدت زمان مطالعه – 4دقیقه

 1. شرایط اخذ ویزای انگلیس .
 2. مدارک لازم برای سفر .
 3. مدت زمان آماده شدن ویزا ؟
 4. شرایط داشتن دعوت نامه ؟
 5. مدت اعتبار ویزا انگلیس .
 6. خوان آخر برای گرفتن ویزا !

برای طرح پرسش ها و نظرات خود در پایان این برگه برای ما بنویسید. در کوتاه ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد.

شرایط اخذ ویزای انگلیس :

اگر شما قصد گرفتن ویزای انگلیس را دارید باید بدانید ویزا  آسانی را انتخاب نکرده اید. ویزای انگلیس از آن ویزاهایی است که به اصطلاح باید کفش آهنی بپوشید و به دنبالش بروید و باید حتما مشاوری درکنارتان باشد تا راهنماییتان کند. انگلستان جزء کشورهای حوزه شنگن نیست پس نمیتوانید با داشتن ویزای شنگن به انگلیس بروید، ویزا انگلستان کاملا منحصر به فرد است. در صورتی که اولین بار است که به انگلستان سفر میکنید، حتما بدانید که حداقل باید یک ویزا از نوع شنگن در پاسپورت خود داشته باشید. در غیر اینصورت باید قید گرفتن ویزا انگلستان را بزنید. البته ناامید نباشید ما شما را برای راه های دیگری که پیش رو دارید کاملا آگاه میکنیم. با ما همراه باشید که بیشتر برایتان توضیح دهیم.

ویزای-توریستی-انگلیس
ویزای-توریستی-انگلیس

مدارک لازم برای سفر

 •  پاسپورت مسافر که باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
 • فرم درخواست ویزای توریستی انگلیس .
 • یک قطعه عکس 3.5  در  4.5  عکس ارائه شده باید حداکثر شش ماه قبل تر گرفته نشده باشد.
 • اصل و ترجمه کارت پایان خدمت .
 •  ارائه مدارک مالی  که نشان دهنده تمکن مسافر است.تمکن مالی باید به پوند محاسبه شود،همچنین گردش سه ماه اخیر حساب باید به پوند ارئه شود.
 • مانده حساب بانک برای هر شخص 200.000.000 میلیون تومان به بالا باشد.
 • اسناد اموال مسافر ،مانند سند املاک و خانه و هرآنچه به نام متقاضی است .
 •  پاسپورت های قبلی برای اینکه تاریخچه سفرهای قبلی مسافر مشخص شود.
 •  گواهی اشتغال به کار و بیمه.
 •  ارائه سوابق بیمه تأمین اجتماعی.
 •  گواهی اشتغال به تحصیل در صورتی که دانش آموز هستید.
 •  ارائه دعوت‌نامه از بستگان یا آشنایان . در صورتی که دعوت نامه دارید.

باید دقت کنید که فرم درخواست ویزای انگلیس از حساسیت بالایی برخوردار است. پس اگر خودتان آن را پر میکنید خیلی مراقب درست پر کردن آن باشید. فرمی که پر میکنید به صورت آنلاین به ابوظبی ارسال میگردد، و ویرایش آن کار ساده ای نیست ، برای همین باید حتما با دقت بالایی آن را پر کنید. برای مطالعه کامل مدارک ویزای انگلیس به صفحه یاد شده مراجعه کنید.

مدت زمان آماده شدن ویزای انگلیس

برای گرفتن ویزای انگلیس باید صبور باشید، با توجه به سخت گیر بودن انگلستان برای ارائه ویزا به متقاضیان این کشور معمولا ما پیشنهاد میدهیم که سه یا چهار ماه قبل از حرکت باید برای ویزا اقدام کنید. آماده کردن مدارک مسافر و چیدن آنها به صورتی که مرسوم باشد، توسط متخصص ویزا در ژیوار به شما گفته میشود، و برای پرکردن فرم ویزای انگلیس میتوانید این کار را به عهده متخصصان این امر در ژیوار بسپارید. اگر به طور قطعی بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چه مدت تا دریافت روادید انگلیس باید منتظر باشیم؟ باید گفت بین 4الی 6 هفته این روند ادامه دارد. ممکن است این روال بیشتر هم طول بکشد، و شاید هم کمتر!

نمای از پارلمان انگلیس

دارندگان دعوتنامه از انگلیس اینجا را بخوانند:

با داشتن دعوت نامه از نگرانی شما برای ریجکت شدن ویزای انگلیس کم میشود. چرا که با داشتن یک دعوت نامه از کسی که در انگلستان زندگی میکند و تمکن مالی خوبی دارد، و مالیات میپردازد میتوان گفت نصف بیشتر راه را رفته اید. پس اگر کسی را  در انگلیس دارید که برایتان دعوت نامه بفرستد، این شانس را از دست ندهید. دعوت نامه نیز از حساسیت زیادی برخوردار است. در دعوت نامه باید قید شود که فرد ارسال کننده چه نسبتی باشما دارد و اینکه برای چند روز شما را دعوت میکند و اینکه در کجا به شما اسکان میدهد و از همه مهم تر دعوتنامه شما از چه نوعی است .

انواع دعوت نامه ها:

 • تجاری
 • کاری
 • تحصیلی
 • نمایشگاهی
 • پزشکی
 • خویشاوندی

ویزای-توریستی-انگلیس

مدت اعتبار ویزای انگلیس 

ویزای انگلیس از نوع مالتیپل میباشد، این به معنی این است اجازه “چند بار ورود به انگلستان” را دارید. برای مدت اقامت در انگلیس، این کشور ویزاهایی با اعتبار 6 ماه  2 ساله ، 5ساله  و 10 ساله ارائه میدهد. البته در نظر داشته باشید هر چه ویزایی که انتخاب میکنید روزهای بیشتری داشته باشد، روند کاری آن هزینه بیشتری برایتان میتراشد!

ویزای-توریستی-انگلیس

سفارت انگلستان، روز مصاحبه را دریابید!

باید بگویم سفارت انگلیس برای صدور ویزا مصاحبه ای لازم ندارد و شما فقط برای انگشت نگاری باید به یکی از کارگزاری های رسمی این کشور که در بالا گفته شد مراجعه کنید، آنچه که در این روز اتفاق میافتد بسیار واضح است و شما فقط باید انگشت نگاری شوید، همین! تمام برنامه سفر و هر آنچه قصد دارید که در انگلیس انجام دهید، همگی در برنامه سفری که راهنمای ویزای ژیوار برای شما تنظیم کرده است، آورده شده است، پس نگران نباشید.

خوان آخر برای گرفتن ویزای انگلیس

بعد از این که انتخاب کردید که چه مدت اقامت نیاز دارید و مدارک را هم همگی تکمیل کردید حالا باید به دفاتر VFS (بیومتریک) یا همان انگشت نگاری بروید. به انتخاب خودتان میتوانید یکی از شهر های آنکارا ، استانبول ،دبی ، ابوظبی و بازهم حق انتخاب دارید البته در نظر بگیرید که شما از ایران اقدام میکنید و این دفاتر به شما نزدیکترند. از زمانی که در ژیوار هزینه کارهای اداری را پرداخت کنید تا زمانی که فرم درخواست ویزا توسط اپراتور برای ابوظبی ارسال شود ، شما باید در زمانی که توسط سفارت انگلیس تعیین میشود، به دفتر انگشت نگاری در یکی از شهرهای بالا که انتخاب کرده اید ، مراجعه کنید .بعد از این مرحله باید منتظر گرفتن ویزایتان باشید .

 انواع ویزاهای خانوادگی در انگلیس:

 • اگر نامزدتان در انگلیس است و میخواهید با او ازدواج کنید میتوانید ویزای خانوادگی انگلیس را بگیرید.
 • اگر همسرتان در انگلیس است و قصد دارید در کنار وی زندگی کنید.
 • اگر والدینتان یا یکی از آنها ساکن انگلیس هستند، و میخواهید در کنارشان زندگی کنید، باید برای ویزای خانوادگی انگلیس اقدام کنید.
 • اگر فرزندتان در انگلستان تحصیل یا کار میکند و در کل ساکن انگلستان است، میتوانید درخواست ویزای خانوادگی انگلیس را بدهید.
ویزای-توریستی-فرانسه

عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و تخفیف‌های هیجان‌انگیز ما مطلع شوید.