ژیوارنامه

قلعه بودا | یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های مجارستان

قلعه بودا

قلعه بودا در مجارستان

قلعه بودا در کشور مجارستان قرار دارد. قلعه بودا به قلعه بوداپست نیز معروف است. این قلعه یک کاخ تاریخی و سلطنتی در بوداپست است که زمانی مقر پادشاه مجارستانی بوده است.

قلعه بودا بر فراز تپه در بودا در منطقه تاریخی شهر بودا توسط دیواره ای مستحکم احاطه شده است. این کاخ جز میراث های جهانی یونسکو به شمار می آید. و هم چنین یکی از جاذبه های معروف بوداپست به حساب می آید.

اولین محل اقامت سلطنتی

اولین محل اقامت سلطنتی توسط پادشاه بلاچهارم در سال 1265 در قلعه بودا ساخته شده است. جالب است بدانید که قلعه بودا در طول تاریخ تحت مرمت و بازسازی های مختلفی قرار گرفته است.

امروزه قلعه بودا سبک باروک و مدرنیسم را با سبک گوتیک و رنسانس ترکیب کرده است که مربوط به دوره ی 1715 تا 1769 می باشد.

مجسمه ای نزدیک سر در اصلی قلعه بودا

نزدیک سر در اصلی قلعه بودا، مجسمه سوار بر اسب قرار گرفته است. هم چنین این نقطه بهترین چشم انداز برای دیدن گنبدهای مدرنیست کاخ را دارد که در سال 1961 توسط لاگوم هیداسی ساخته شده است.

کاخ موسوم به رود دانوب

در قسمت مرکزی واصلی قلعه بودا مشرف به رود دانوب، کاخ موسوم به رود دانوب واقع شده است. این کاخ یک صحنه ی جذاب و خیره کننده ای از رود دانوب و سالن کنسرت ویگادو را ارائه می دهد. هم چنین کلیسای سنت استفان و قصر گرشام نیز از جاذبه های اصلی بوداپست به حساب می آیند.

دیدن تپه گلرت و باغ های قصر از تراس اصلی

شما می توانید از تراس اصلی، که در امتداد قسمت شرقی کاخ، سکویی وجود دارد که به راحتی می توانید از تپه گلرت و باغ هایی که در قلعه بودا وجود دارد و یک صحنه ی زیبا و خیره کننده ای را ایجاد کرده است، دیدن کنید.

مجسمه بودا

بازار سلطنتی قلعه بودا

شما می توانید در باغ سلطنتی قدم بزنید. جالب است بدانید که در امتداد اسکله، موازی با دانوب یک بازار سلطنتی وجود دارد که تعداد گالری ها، غرفه هایی که به سبک نئورنسانس هستند را نشان میدهد.

مجسمه مریم باکره

تراس جنوب شرقی قلعه بودا با مجسمه مریم باکره تزئین شده است.

قسمت جنوبی تراس در قلعه بودا

در قسمت جنوبی تراس، برج های بازسازی شده ی قرون وسطایی مشاهده می شود که از جمله ی آن ها می توان به کلوب برج و دیواره ای با دروازه جنوبی که یکی از ساختمان های قدیمی کاخ است، اشاره کرد.

هم چنین در این قسمت از قلعه نیز حیاط هایی وجود دارد که شما می توانید در آن قدم بزنید.

قسمت شمال شرقی قلعه بودا

شمال شرقی قلعه در ایوان دانوب و حیاط کوچک قرار گرفته است، و مرکز آن با فواره ای تزئین شده است. این فواره به بچه های ماهیگیر یا ماهیگیری بچه ها شهرت دارد.

مجسمه ی این فواره کار مجسمه ساز معروف karoli Senea می باشد. این فواره داستان سه کودکی است که دو نفر از آن ها در حال مبارزه با ماهی ها هستند. این مجسمه در سال 2001 تحت بازسازی و مرمت قرار گرفت.

در انتهای این قسمت، دروازه ای که پشت آن میدان سنت جورج است، قرار گرفته است. این دروازه با میله های آهن فرفوژه به سبک گوتیک و ستون های مرمر و راه پله های ظریف با بالکن مرکزی تزئین شده است.

نشان ملی پادشاه مجارستان بر روی ستون شرقی قلعه نصب شده است.

قسمت بیرونی غربی قلعه بودا

قسمت بیرونی غربی قلعه بودا با بنای یاد بودی مانند: شکار پادشاه ماتیاس تزئین شده است.

اگر شما هم میخواهید علاده بر مطالبی که در بالا گفتیم، مطالب جدیدتری را در مورد قلعه بودا به دست بیاورید، کافی از که بازدید از این قلعه زیبا را در برنامه های خود قرار دهید.

قلعه بودا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.