ژیوارنامه

بورگ کروزنشتاین | یک خزانه خانوادگی در اتریش

قلعه بورگ کوزنشتاین

بورگ کروزنشتاین در اتریش

بورگ کروزنشتاین قلعه ای در نزدیکی لوبندورف در اتریش است. ارتفاع بورگ کروزنشتاین از سطح دریا 265 متر (869 فوت) است.  این بنا روی بقایای یک قلعه اولیه قرون وسطایی ساخته شده بود که در طول جنگ سی ساله تخریب شد.

با هدف تهیه یک خزانه خانوادگی برای خانواده ویلچک، در قرن نوزدهم توسط کنت نپوموک ویلچک با پول معادن بزرگ زغال سنگ این خانواده در سیلسی بازسازی شد.

کروزنشتاین از این نظر جالب است که از بخشهایی از سازه های قرون وسطایی خریداری شده توسط خانواده از سراسر اروپا ساخته شده است تا یک قلعه با ظاهری معتبر تشکیل دهد.

بنابراین  قلعه را می توان یک ساختار قرون وسطایی “نو” و “اصلی” قلمداد کرد. از این قلعه گاه به عنوان لوکیشن فیلم ها استفاده می شود.

این قلعه درست در شمال وین و دانوب در ارتفاعی بالاتر از روهرالد ، بالاتر از لئوبندورف و بین شهرهای کورنوبورگ و استکهراو واقع شده است.

نزدیک به بورگ کروزنشتاین یک شکاف آبی در دانوب وجود دارد که Wiener Pforte (“درگاه وین”) نامیده می شود، به طوری که امکان دید گسترده ای از مسیر فعلی رودخانه و Korneuburger Becken حوض رسوبی در بالادست را فراهم می کند.

تقریباً در مقابل بورگ کروزنشتاین ، در کرانه جنوبی دانوب ، قلعه بورگ گریفنشتاین قرار دارد.

بورگ کوزنشتاین اتریش

تاریخچه بورگ کروزنشتاین

ریشه های بورگ کروزنشتاین، مانند اکثر قلعه های اتریش سفلی، به قرن 12 برمی گردد. این قلعه که در ابتدا توسط کنت های فورمباخ  بایرن فعلی ساخته شده بود، از طریق ازدواج به تصرف کنت های واسبرگ درآمد.

از طریق اتوکار دوم بوهمیا ، قلعه در سال 1278 به تصرف هابسبورگ ها درآمد. در ژوئیه 1527 ، بالتازار هوبمایر مبلغ آناباپتیست به بهانه ایجاد شورش در میکولوف ، موراویا دستگیر و به بورگ کروزنشتاین منتقل شد.

وی در آنجا مورد بازجویی قرار گرفت اما حاضر به انصراف از اعتقادات خود نشد و در وین در آتش سوخته شد. تا قبل از جنگ سی ساله، این قلعه هرگز فتح نشده بود اما پس از آن به دست فیلد مارشال سوئدی لنارت تورستنسون افتاد که  هنگام عزیمت در سال 1645 ، سه قسمت از ساختمان را منفجر کرد (برخی منابع می گویند چهار).

در قرن هجدهم، این قلعه در اختیار کنت های ویلچک قرار گرفت که ثروت زیادی از طریق معادن زغال سنگ خود در سیلسیا به دست آورده بودند.

در سال 1874، کنت یوهان نپوموک ویلچک ، معروف به کاوشگر قطبی ، بازسازی قلعه را آغاز کرد اما به سبکی کاملاً متفاوت از معماری اصلی رومانسک-گوتیک.

کار بازسازی قلعه 30 سال به طول انجامید و قیصر ویلهلم دوم در 6 ژوئن 1906 در بازگشایی حضور داشت. آتش سوزی ناشی از برخورد صاعقه در سال 1915 ، بخشی از بایگانی ها و کتابخانه در این قلعه را سوزاند.

جاذبه های بورگ کروزنشتاین

یک طاق خانوادگی در زیر قلعه بورگ کروزنشتاین  ساخته شده و یوهان ویلچک در آنجا مدفون است. ویلچک جهت ساخت قلعه ، اجزای ساختمان را از سراسر اروپا جمع کرد.

علاوه بر این، قلعه مجهز به مجموعه وسیعی از وسایل تاریخی قرون وسطایی، از جمله یکی از قدیمی ترین منجنیق های قرون وسطایی باقی مانده می باشد که از قلعه Hohensalzburg خریداری شده است.

مجموعه ای از اشیا هنری و زره های هنری اواخر گوتیک، از جمله “کابینت بریکسنر” متعلق به سالزبورگ را در خود جای داده است. با استفاده از عناصر قدیمی و قطعات کوچک گوتیک و رومانسک ، قلعه با دقت مطابق با قوانین قدیمی تر ، بازیهای گوتیک و دیوارهای حیاط ریزه کاری شده است .

گروهی از شاهین ها و دیگر پرندگان شکاری را در نزدیکی محوطه قلعه نگهداری می کنند. عقاب ها و شاهین ها حداقل دو بار در روز پرواز می کنند، شکار می کنند و با نشانه ای از سمت مربی به دستان او بر می گردند .

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.