ژیوارنامه

ساعت بخار ونکوور | ساعتی که با بخار کار می‌کند!

ساعت بخار کانادا

Gastown یک مکان تاریخی ملی در ونکوور است که در انتهای شمال شرقی داون تاون، در مجاورت Downtown Eastside قرار دارد. گاستاون اولین هسته مرکزی شهر ونکوور بود و نام آن از «گاسی جک دیتون»، یک دریانورد، کاپیتان قایق بخار و باربری که در سال 1867 برای افتتاح اولین سالن منطقه وارد شد، گرفته شده است.

Gastown به عنوان مرکز توزیع محصولات عمده فروشی شهر تا زمان رکود بزرگ در دهه 1930 جان تازه‌ای یافت. پس از رکود اقتصادی، گاستاون یک محله تا حد زیادی فراموش شده در شهر بزرگتر ونکوور بود و تا دهه 1960 رو به زوال رفت و ویران شد. برای شرکت در تور 18 روزه کانادا با آژانس ژیوار در تماس باشید.

شهروندان ونکوور نگران حفظ معماری متمایز و تاریخی گاستاون شدند. مبارزات انتخاباتی منجر به این شد که دولت استانی Gastown را به عنوان یک مکان تاریخی استانی در سال 1971 اعلام کرد و از بناهای آن برای همیشه محافظت کرد و دولت کانادا آن را به عنوان یک مکان تاریخی ملی در سال 2009 تعیین کرد.

مشهورترین نقطه عطف Gastown ساعت بخار آن است که در گوشه خیابان Cambie و Water قرار دارد. این ساعت برای پوشش یک توری بخار ساخته شده بود که بخشی از سیستم گرمایش بخار توزیع شده ونکوور بود. این ساعت به عنوان راهی برای مهار بخار و جلوگیری از خوابیدن مردم خیابان در محل در هوای سرد ساخته شده است.

سازنده ساعت بخار ونکوور

ساعت بخار Gastown توسط ساعت ساز کانادایی ریموند ساندرز ساخته شده است. در آن زمان، این ساعت به عنوان اولین یا دومین ساعت بخار ساخته شده در نظر گرفته می‌شد. اولین ساعت بخار جهان اغلب به جان اینشاو نسبت داده می‌شود که ظاهراً ساعت را برای جذب مشتری به میخانه خود در بیرمنگام انگلستان در اواسط قرن نوزدهم ساخته است.

ساندرز از زمان اولین ساعت بخار خود در گاستاون، شش ساعت بخار عمومی مختلف برای مشتریانی مانند شهر اوتارو، ژاپن و موزه ایالتی ایندیانا ساخته است. او در مجموع 150 ساعت سفارشی ساخته است که اکنون به عنوان آثار هنری عمومی در سراسر جهان به نمایش گذاشته شده است.

در حالی که ساعت Gastown برای انجام مکانیزم‌های خود تا حدی به بخار متکی است، یک موتور الکتریکی نیز دارد. در بالای هر ساعت سوت می‌زند و بخار می‌کند ودر محله وست مینستر ساعت را اعلام می‌کند. ملودی آن مانند زنگ یک ساعت معمولی است که در ساعت بیگ بن نیز استفاده می‌شود.

ساعت بخار کانادا

ساعت بخار ونکوور چگونه کار می‌کند؟

کارخانه‌ای در مجاورت جورجیا ویاداکت، بخار کم فشاری تولید می‌کند که یک موتور بخار مینیاتوری را در پایه ساعت به حرکت در می‌آورد، یک بالابر زنجیری را به حرکت در می‌آورد، توپ‌های فولادی را به سمت بالا حرکت می‌دهد، جایی که تخلیه می‌شوند و به یک زنجیره نزولی می‌روند. وزن توپ‌ها روی زنجیر نزولی، یک ساعت آونگی معمولی را به حرکت در می‌آورد که به عقربه‌های چهار وجهی تنظیم می‌شود. بخار همچنین به تولید صدای ساعت کمک می‌کند، که از سوت‌ها برای نشان دادن زمان و تولید صدای وست مینستر استفاده می‌کند. سوت مرکزی بزرگ، که از روی یدک کش بخار CPR Naramata برداشته شد، ساعت‌های کامل را شمارش می‌کند در حالی که چهار سوت کمکی هر ربع ساعت در محله وست مینستر به صدا در می‌آیند. تعداد زنگ‌ها با تعداد ربع ساعت گذشته مطابقت دارد.

ساعت بخار کانادا

جمع بندی

ساعت بخار نمادین Gastown ونکوور 35 سال است که کار می‌کند، و اگر فکر می‌کنید این ساعت ظاهری بسیار جوان‌تر از چیزی که انتظار داشتید دارد، پس ساعت ساز ری ساندرز به هدف خود رسیده است. ساندرز در مورد ساعتی که خلق کرده است، گفت: «برنز حداقل تا 100 سال دیگر پابرجا خواهد ماند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.