مجله فرانسه

جشنواره‌های ویژه شهر کن| 8 جشنواره برتر شهر کن + توضیحات

جشنواره‌های ویژه شهر کن

شهر کن یکی از شهرهای برتر ریویرای فرانسه است. سالانه مشهورترین جشنواره‌های ویژه کن در این شهر برگزار می‌شود که بازدیدکنندگان و افراد مشهور را از سراسر جهان به خود جلب می‌کند. در این مقاله هشت نمونه از بهترین جشنواره‌های این شهر معرفی‌شده است. با شرکت در تور کن می‌توانید در جشنواره‌های زیر شرکت کنید، البته باید تاریخ تور و جشنواره منطبق بر هم باشند.

1- جشنواره فیلم کن: جشنواره فیلم کن که هر ساله در شهر کن فرانسه برگزار می‌شود، گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این جشنواره برای اولین بار در سال 1946 برای شناخت موفقیت‌های هنری برگزار شد.

جشنواره کن از مهم‌ترین فستیوال‌های هنری است که برای گردشگرانی که آرزو داشتند در رکاب ستارگان سینما قدم بگذارند و جو خاص جشنواره فیلم را تجربه کنند، این امکان را فراهم کرد. با توجه به جمعیت زیاد گردشگران در زمان جشنواره فیلم کن، هتل‌های شهر کن از ماه‌ها قبل رزرو می‌شوند. 

2- جشنواره دریایی کاتاماران : این یکی از جشنواره‌های ویژه شهر کن است که در آن گردشگران امکان کشف آب‌های خیره‌کننده و سواحل آبی کن را با شناورهای کاتاماران دارند. 

3- جشنواره‌ بازدید از کارخانه شراب سازی: منطقه پروانس در  شهر کن یکی از مشهورترین میزبان‌های کارخانه شراب سازی فرانسه است. گشت‌وگذار در زیرزمین کارخانه شراب سازی Château Saint Martin یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های یک و نیم روزه مسافران است. علاوه بر این، در این سفر گردشگران می‌توانند در کلیسای جامع زیرزمینی Château Font du Broc توقف کنند و موزاییک‌های سبک شگال در Sainte-Roselyne را تماشا کنند. و در خیابان‌های باستانی Les Arcs sur Argens قدم بزنند.

4- جشنواره‌ سیتروئن کلاسیک در ریویرای فرانسه: به‌خصوص برای گردشگرانی که برای اولین بار به دنبال یک سرگرمی فراموش‌نشدنی هستند، این جشنواره‌ به‌عنوان یکی از بهترین‌های کن توصیه می‌شود. در این جشنواره نیم روزه گردشگران می‌توانند با یک وسیله نقلیه که قدمت آن به دهه‌های گذشته برمی‌گردد، در بزرگراه ریویرا از کن تا فرجوس رانندگی کنند. در امتداد این مسیر آنها از دیدن دهکده‌های عجیب‌وغریب، استراحتگاه‌های فوق‌العاده و باشکوه‌ترین مناظر طبیعی لذت می‌برند. 

5- دو ساعت دوچرخه‌سواری با دوچرخه الکترونیکی: برخلاف دوچرخه‌های سنتی که دوچرخه‌سواران مجبور به رکاب زدن مداوم بودند، دوچرخه‌های الکترونیکی از یک موتور الکتریکی برای تولید انرژی اضافی هنگام سخت شدن کار استفاده می‌کنند. جشنواره‌ دوچرخه‌سواری دو ساعته در کن برای کسانی که می‌خواهند از جاذبه‌های ریویرا مانند بندر قدیمی، محله Suquet، بلوار La Croisette و مغازه‌های فروش قایق در فستیوال قصر دیدن کنند بسیار مناسب است.

6- جشنواره‌ نیم روزه موزه‌های کن: در این جشنواره‌ نیم روزه گردشگران می‌توانند از مکان‌های دیدنی همچون باغ‌های باشکوه ویلا افروسی روتشیلد، موزه‌های هنری شگال و ماتیس و خانه سابق ملکه ویکتوریا بازدید کنند. شرکت در این جشنواره‌ به‌عنوان یکی از برترین  جشنواره‌های کن برای افرادی که در کن، نیس و موناکو اقامت دارند، مناسب است.

7- جشنواره چهار ساعته قایقرانی و غواصی: غواصی در آب‌های دلربا و شگفت‌انگیز آبی مدیترانه در سواحل ریویرا فرانسه فعالیتی است که در جشنواره‌های ویژه کن خاطرات فراموش‌نشدنی برای گردشگران برجای خواهد گذاشت.

8- جشنواره‌ نیم روزه بیلیونرها: در این جشنواره به‌عنوان یکی دیگر از جشنواره‌های ویژه کن افراد عادی با حساب بانکی معمولی می‌توانند زندگی افراد پولدار را تجربه کنند و تصویری منحصربه‌فرد از زندگی این افراد چه در زمان گذشته و چه در زمان حال دریافت کنند. از جاذبه‌های دیگری که ممکن است به ان علاقه‌مند باشید بازدید از موزه پیکاسو، رانندگی در امتداد ساحل آزور و بازدید از صنایع‌دستی ستاره‌های سینما اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.