ژیوارنامه

غار آبی کاپری در ایتالیا | تکه ‌ای از بهشت روی زمین

غار-آبی-کاپری-ایتالیا

غار آبی کاپری ایتالیا

غار کاپری در جزیره‌ای قرار دارد که به نام تکه بهشت روی زمین معروف است.

اگر می‌خواهید با این جزیره و غار موجود در آن که در کشور ایتالیا می‌باشد آشنا شوید با ما در ادامه همراه باشید.

جزیره کاپری

این جزیره در ایتالیا قرار دارد و یک مقصد بسیار جذاب برای توریست‌ها و گردشگران می‌باشد.

از آثار جذاب این جزیره می‌توانیم به غار آبی کاپری در غرب آن و ساحل‌های متعدد زیبا، آثار باستانی مربوط به رومی‌ها و… نام ببریم، که از معروف‌ترین آن‌ها غار آبی کاپری می‌باشد.

از دیگر جذابیت‌های جزیره کاپری

اگر بخواهیم نام آثار موجود در جزیره را نام ببریم باید به پیاتزا اومبرتو، طاق طبیعی، کاخ جویز باقی مانده از شاهان روم، باغ‌ها و… اشاره کنیم.

جزیره کاپری درون دریای تیرینی است و وسعت آن تنها با طول 6 و عرض 2 و نیم کیلومتر می‌باشد.

جالب است بدانید این جزیره با آنکه وسعت و اندازه کوچکی دارد دارای دو شهر کاپری و آناکاپری می‌باشد.

برای رفتن به این جزیره می‌توانید از قایق‌های مختلفی که به صورات روزانه و در هر ساعت مشخص به آن جا رفت و امد می‌کنند استفاده کنید. اگر می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن به آنجا بروید باید از شهر سورنتو اقدام کنید و طولانی‌ترین راه از شهر ناپل می‌باشد.

غار آبی کاپری، شاه نشین بوده است!

از آن‌جایی که این جزیره بسیار جذاب و شگفت انگیز است، شاهان بسیاری برای استراحت و تفریح به آن‌جا می‌رفتند پس این جزیره دارای آثار تاریخی بسیاری نیز می‌باشد.

شگفتی‌های غار آبی کاپری

از شگفتی های این غار می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که از اب پر شده است و فقط از طریق دریا می توانید به دیدن غار ابی بروید. در قسمت هایی از این غار نور خورشید به داخل می تابد و انعکاس نور موجب درخشیدن اب در داخل غار می شود.

برای رفتن به غار ابی باید از کسانی که در کنار ورودی غار با قایق هستند درخواست کنید شما را به ان جا ببرند. خوب است بدانید که ارتفاع این غار خیلی کم بوده و ارتفاع ان چیزی حدود کمتر از 1 متر می باشد بنابراین در حین ورود باید سرخود را خمیده نگه دارید.

غَار-آبی-کاپری-ایتالیا

بهترین زمان برای بازدید کی است؟

نور معروف که داخل غار را روشن می کند بین ظهر تا دو بعد از ظهر به شدت قوی است، اگرچه بازتاب ها در تمام ساعات صبح دیدنی است. از بازدید از غار در روزهای بسیار ابری (زمانی که تأثیر نور خورشید در داخل غار بسیار چشمگیر نیست) خودداری کنید. غالباً بعد از ظهر (بعد از ساعت 3 بعد از ظهر) انتظار کمتری وجود دارد ، اما دریاها می توانند مواج شوند و غار به روی عموم بسته شود. برای دیدن این غار شگفت انگیز از تور ایتالیا ژیوار دیدن کنید.

غار آبی کاپری در ایتالیا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.