ژیوارنامه

سنترال پارک نیویورک | کارهایی که باید در این پارک انجام داد

 

سنترال پارک نیویورک یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پارک‌های عمومی در منهتن شهر نیویورک است. مساحت این پارک 840 هکتار است و از  بین خیابان‌های 59 و 110 تا بین خیابان‌های پنجم و هشتم امتداد دارد.

این پارک یکی از اولین پارک‌های آمریکایی بود که طراحی و آن بر اساس تکنیک معماری منظر انجام شد. سنترال پارک معروف نیویورک در تعداد زیادی از فیلم‌ها و سریال‌های هالیوودی وجود دارد و باعث محبوبیت آن در بین مردم جهان شده است.

در این مقاله قصد داریم به معرفی این پارک بپردازیم و با جاذبه‌های آن آشنا شویم.

عصر طلایی برای دزدان دریایی تمام شده است؟

سنترال پارک نیویورک

تاریخچه سنترال پارک نیویورک

در دهه 1840، شهرنشینی روزافزون منهتن، ویلیام کالن برایانت، ویراستار و شاعر و همچنین اندرو جکسون داونینگ که معمار منظر بود را بر آن داشت تا خواستار احداث یک پارک بزرگ در جزیره شوند.

آن‌ها موردحمایت قرار گرفتند و در سال 1865 بیشتر زمین فعلی پارک خریداری شد. پاک‌سازی سایت از سال 1875 آغاز گردید. در طی احداث این پارک تعداد بی‌شماری درخت کاشته شد؛ سیستم آبرسانی گذاشته و همچنین پل‌ها و جاده‌های زیادی احداث گردید.

بازگشایی سنترال پارک نیویورک

سنترال پارک نیویورک به‌طور رسمی در سال 1876 افتتاح شد و هنوز هم یکی از بزرگ‌ترین دستاوردها در محوطه‌سازی مصنوعی است. سطح زمین و پوشش گیاهی پارک بسیار متنوع می‌باشد. این پارک تقریباً در هر نقطه‌ای از آن‌که پیاده‌روی کنید چشم‌اندازهای جالبی دارد.

موزه هنر متروپولیتن در این پارک و رو به خیابان پنجم است. همچنین یک زمین اسکیت روی یخ، سه دریاچه کوچک، یک تئاتر در فضای باز، زمین‌های ورزشی و بازی کودکان و چشمه در این فضا پخش‌شده است.

این پارک دارای مسیرهای پیاده‌روی متعدد و مسیرهای دوچرخه‌سواری است که چندین جاده از آن عبور می‌کند.

درباره اولین گذرنامه جهان اطلاعات بدست بیاورید.

کارهایی که می‌توان در سنترال پارک نیویورک انجام داد

مشهورترین پارک نیویورک موردعلاقه مردم محلی است که به دنبال فضایی آرام، آفتاب گرفتن، راه رفتن با سگ و بسیاری موارد دیگر هستند. اما این پارک دارای جاذبه‌های مختلفی است که باعث خوشحالی گردشگران می‌شود. در این بخش به بیان سه مکان برجسته برای لذت بردن بیشتر از سنترال پارک می‌پردازیم:

1- اجاره یک قایق در دریاچه

سنترال پارک دارای یک دریاچه است که یکی از بهترین مکان دیدنی است و هیچ بازدیدکننده‌ای نباید قایقرانی در آب‌های آنجا را از دست دهد.

2- دیدن حیوانات

علاوه بر باغ‌وحش اصلی سنترال پارک و باغ‌وحش کودکان، پناهگاه طبیعت هلت نیز وجود دارد. شما می‌توانید به‌صورت آنلاین برنامه‌های تورهای راهنمای آن را بررسی کنید زیرا امکان بازدید تنهایی از این مکان وجود ندارد.

3- پیست اسکیت ولمن

اگر در ماه‌های سردتر به نیویورک سفر می‌کنید، از حضور در پارک و فضای باز دوری نکنید. پیست اسکیت روی یخ سنترال پارک به یکی از شاخص‌ترین جاذبه‌های زمستانی این شهر تبدیل‌شده است.

سنترال پارک نیویورک

جمع‌بندی

سنترال پارک یکی از مشهورترین جاذبه‌های شهر نیویورک با فضای سبز 843 هکتاری موردعلاقه اهالی نیویورک و گردشگران است. شما می‌توانید برای ورزش، غذا خوردن، رفتن به باغ‌وحش و موارد دیگر از این مکان جذاب دیدن کنید.

تقریباً هرکس تصور مثبتی از سنترال پارک دارد اما هیچ‌کس تجربه کاملاً یکسانی ندارد یا توصیه نمی‌کند که شما کاملاً همان کار را انجام دهید؛ چراکه مناظر دیدنی خارق‌العاده‌ای در این پارک وجود دارد. این پارک شامل 20 زمین‌بازی، 48 چشمه، 36 پل بناها و مجسمه‌های زیبا می‌باشد.

چون و چرای سفر به حوزه شنگن با آژانس ژیوار را بدانید.

سنترال پارک نیویورک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.