مجله فرانسه

فرودگاه شارل دوگل فرانسه | پر رفت و آمدترین فرودگاه در اروپا

فرودگاه شارل دوگل مسلماً مهم‌ترین مرکز در تمام پاریس است. مانند تمام بناهای تاریخی پایتخت، فرودگاه شارل دوگل نیز تاریخی غنی دارد.

این فرودگاه دارای چهار باند و سه ترمینال است. در سال 2024، ترمینال 4 در شمال ترمینال 2 افتتاح می شود. در آن زمان، سرویس قطار سی دی جی اکسپرس بین فرودگاه و شهر، درست در زمان بازی های المپیک تابستانی 2024، عملیاتی خواهد شد.

بهترین تورهای فرانسه را از آژانس ژیوار بخواهید.

فرودگاه شارل دوگل پاریس در کجا واقع شده است؟

این فرودگاه در شمال شرقی پاریس واقع شده است. موقعیت فرودگاه شارل دوگل پاریس، درست در امتداد بزرگراه شلوغ A1 (Autoroute du Nord) است.

فرودگاه شارل دوگل فرانسه

فرودگاه شارل دوگل مکانی بسیار شلوغ است

پاریسی ها آنرا فرودگاه رویسی می نامند، اما نام رسمی آن شارل دوگل است. این فرودگاه بزرگ‌ترین فرودگاه بین‌المللی در کل فرانسه است که به طور متوسط سالانه 70 میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند.این باعث می شود شارل دوگل دومین فرودگاه شلوغ در تمام اروپا باشد.

راهنمای دریافت ویزای شینگن فرانسه را در اینجا مطالعه کنید.

فرودگاه شارل دوگل فرانسه

فرودگاه شارل دوگل بسیار بزرگ است

این فرودگاه 3260 هکتار از حومه فرانسه را اشغال می کند. لازم است، با توجه به اینکه این فرودگاه واحد دارای 4 باند فرودگاهی چشمگیر است که امکان جابجایی 1350 هواپیما در روز را دارد.

در داخل محوطه، هتل فرودگاه، مرکز خرید، فودکورت و غیره وجود دارد. این شهر دارای سیستم های مترو و قطار است که مسافران را به مرکز شهر متصل می کند. از آنجایی که ورود به مرکز شهر بسیار آسان است، بسیاری از مسافران این کار را در طول توقف های طولانی انجام می دهند. شارل دوگل برای همه کسانی که مایل به انجام این کار هستند، انبار چمدان جامعی را ارائه می دهد.

فرودگاه شارل دوگل فرانسه

طراحی فرودگاه شارل دوگل قدیمی نیست!

برنامه ریزی و ساخت این فرودگاه تنها در سال 1966 آغاز شد. در آن زمان قرار بود فرودگاه شمالی پاریس نامگذاری شود، اما زمانی که در سال 1974 افتتاح شد، نام شارل دوگل بر روی آن باقی ماند. معمار اصلی مردی به نام پل آندریو بود و او در دهه‌های بعد رهبر ارتقاء و توسعه باقی ماند. آندرئو اولین ترمینال را به تصویر یک اختاپوس ساخت، با هشت “پا” که از یک مرکز اصلی بیرون می‌زند.

فرودگاه شارل دوگل فرانسه

فرودگاه شارل دوگل نام یک مردم مهم در تاریخ فرانسه است

شارل دوگل یک دولتمرد و افسر ارتش بود که جنبش فرانسه آزاد را علیه آلمان نازی در جنگ جهانی دوم رهبری کرد. او بین سال‌های 1944 تا 1946 ریاست دولت موقت جمهوری فرانسه را بر عهده داشت و قصد داشت دموکراسی را برای مردم فرانسه برقرار کند.

شارل دوگل نامی به یاد ماندنی و آشنا در پاریس و اطراف آن است. نامگذاری فرودگاه به نام او واقعاً بسیار مناسب بود.

فرودگاه شارل دوگل فرانسه

فرودگاه شارل دوگل از نظر فنی در پاریس نیست!

در واقع این یک راه خروج است. شارل دوگل کمی بیش از 30 کیلومتر خارج از مرکز شهر قرار دارد. برای رسیدن به فرودگاه، قطار مسافربری را می گیرید که در طول روز حرکت می کند. سفر یک ساعت طول می کشد. سفر با ماشین می تواند شما را در حدود 40 دقیقه به آنجا برساند.

فرودگاه شارل دوگل فرانسه

بیش از 115 شرکت هواپیمایی در فرودگاه شارل دوگل فرود می آیند

به احتمال زیاد ناممزدی همه آنها غیرممکن است، اما دانستن این نکته شگفت انگیز است که اگر جایی وجود دارد که باید از پاریس به آنجا بروید، احتمالاً می توانید آن را سریع و ارزان انجام دهید.

CDG دروازه ای به بقیه اروپا و جهان به طور کلی است. در مقایسه با هر فرودگاه روی کره زمین میزبان بیشترین خطوط هوایی است و در مقایسه با سایر امکانات، بیشترین پروازهای مستقیم به بیشتر کشورها را دارد. همچنین هرگز بسته نمی شود و در 24 ساعت شبانه روز کار می کند.

برنامه هایی برای توسعه فرودگاه شارل دوگل وجود دارد

به نظر می‌رسد که فرانسه قصد ندارد در مورد توسعه فرودگاه‌های خود هرگز به حاشیه برود. آنها قصد دارند یکی از فرودگاه های پیشرو در جهان باقی بمانند، و برای انجام این کار، باید همیشه در حال رشد و بهبود باشند.

فرودگاه شارل دوگل فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.