مجله انگلیس

شکلات کیت کت | محبوب‌ترین شکلات دنیا

شکلات کیت کت

شکلات کیت کت چگونه به وجود آمد؟

شکلات کیت کت که در حال حاضر متعلق به نستله است، در 29 آگوست سال 1935 توسط Rowntree’s به عنوان یک صنعت شیرینی سازی مستقر شد وامروزه یکی از مارک های برجسته شکلات در جهان است.

محصولات کیت کت شکلات های میله گونه ای هستند که از سه لایه ویفر تشکیل شده و با یک لایه داخلی و خارجی شکلات پوشانده شده اند که به طور معمول “فینگرز”  نامیده می شود.

اندازه و تعداد فینگرز های کیت کت بسته به طراحی محصول متفاوت است. محبوب ترین شکلات های کیت کت دارای 1، 2 و 4 فینگر (نوار) هستند. نام کیت کت از کلوپ کیت کت الهام گرفته که به نام کریستوفر کتلینگ نامگذاری شده بود.

کریستوفر کتلینگ در قرن هفدهم در فروشگاه شیرینی فروشی خود در لندن یک باشگاه ادبی و سیاسی برگزار می کرد.

در این راستا، تاریخچه شکلات سوئیسی را مطالعه کنید.

شکلات کیت کت

لوگوی شکلات کیت کت

رنگهای قرمز و نقره ای برای آرم کیت کت از گذشته تا کنون ثابت مانده است، به غیر از سال 1942 که طرح بسته بندی کیت کت به آبی تغییر یافت تا نشان دهنده تغییر در دستور العمل به دلیل کمبود شیر تازه باشد.

در سال 1949 با افزایش در دسترس بودن شیر، کیت کت به لوگوی قرمز چشمگیر خود بازگشت. دهه 1950 شاهد گسترش بین المللی این برند در کشورهای مشترک المنافع مانند استرالیا، نیوزیلند، آفریقای جنوبی، رودزیا و کانادا بودیم، جایی که Rowntree قبلاً در آنجا حضور داشت.

همراه با ورود تلویزیون های تجاری به انگلستان در اواخر دهه 1950، موفقیت بزرگی در تبلیغات کیت کت بوجود آمد. جمله کلاسیک “استراحت داشته باشید، یک کیت کت داشته باشید” نوشته دونالد جیلیز از یک آژانس تبلیغاتی JWT در لندن برای اولین بار در سال 1958 با چهار تبلیغ تلویزیونی و یک کمپین مطبوعاتی راه اندازی شد.

شکلات برای همه شعار یک برند اتریشی

شناخت جهانی کیت کت

 در 50 سال بعدی  شکلات کیت کت به یک نماد تبلیغات واقعی تبدیل شد و اکنون به عنوان یک دارایی ثبت شده از برندکیت کت شناخته می شود.  در آوریل 1988، سازنده شکلات مستقر در سوئیس ، جیکوب سوچارد پیشنهاد خرید خصمانه Rowntree را آغاز کرد.

در سالهای گذشته نستله در مورد مشارکت با Rowntree و در نهایت کسب و کار Rowntree بحث کرده بود. در دو دهه گذشته پس از خرید توسط نستله، شاهد سرعت زیادی در توسعه نام تجاری و گسترش تولید در بازارهای در حال ظهور بوده ایم. امروزه کیت کت یکی از شناخته شده ترین مارک های شکلات در سطح جهانی است.

شکلات کیت کت، که روی بسته بندی آن  عنوان KitKat نوشته شده است، امروزه  توسط نستله تولید می شود اما در اصل در سال 1935 در یورک، انگلیس اختراع شد. با این حال، نام کیت کت همیشه برای ویفر ترد و شکلات های امروزی که می شناسیم استفاده نمی شد.

داستان از سال 1911 شروع می شود، زمانی که یک شیرینی پز به نام Joseph Rowntree از Rowntree’s در York ، انگلیس، نام محصولات کیت کت را ثبت کرد.  

اغلب ادعا می شود که او این نام را از یک کلوپ شبانه محبوب در West End لندن به نام Kit Kat گرفته است، اما این باشگاه پس از جنگ جهانی اول در دهه 1920 وجود داشت و Rowntree این نام را در 1911 ایجاد کرد.

داستانی در مورد سقف کوتاه این باشگاه تعریف شده است به طوری که فقط می تواند نقاشی های “کت” را در خود جای دهد، نقاشی های گسترده  اما نه چندان بلند که باید لبه آنها را جدا کرد تا در اتاق قرار بگیرد.

شکلات کیت کت

حقایقی در رابطه با شکلات کیت کت

1)شکل منحصر به فرد شکلات کیت کت : شکل منحصر به فرد مربع شکل کیت کت به این دلیل بوجود آمد که Rowntree می خواست تکه های میله ای شکلی از شکلات را  درست کند که کارگران بتوانند داخل کیسه های ناهار خود را پر کنند.

یک کارمند در Rowntree’s این ایده را ارائه داد: “یک شکلات تخته ای که یک مرد می تواند برای کار در بسته خود (ناهار بسته بندی شده)  بگنجاند.بنابراین، با تقسیم آن به چهار بخش، آن را بیشتر تفکیک کرده و همه را درون بسته بندی قرمز روشن قرار داده است.

2)بسته بندی کیت کت برای پنج سال آبی بود.در طول جنگ جهانی دوم، کمبود شیر Rowntree را مجبور کرد که کیت کت را از شکلات شیری به شکلات تلخ تبدیل کند.

به منظور این تغییر، این شرکت بسته بندی را از قرمز به آبی تغییر داده و “Chocolate Crisp” را از عنوان خود حذف کرد. آنها همچنین یک پیام غم انگیز به مشتریان ارائه دادند: “از آنجا که برای تولید شکلات نمی توان شیر تهیه کرد، دیگر نمی توان Chocolate Crisp را که در زمان صلح می شناختید تهیه کنید.

3)یک تندیس نوار کیت کت در مقر Googleplex ، ایالات متحده مطابق با تصویر زیر ساخته شده است.

 4)نقشه کشورهایی که کیت کت به بازار عرضه می شود، در عکس زیر میبینید.

قرمز تیره: انگلستان (کشور مبدا).

قرمز: کشورهایی با محصولات کیت کت متعلق به نستله.

قرمز روشن: کشورهایی با محصولات کیت کت تولید شده توسط هرشی (ایالات متحده).

شکلات کیت کت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.