مجله ایتالیا

کلیسایی مخوف در میلان | کلیسایی که از استخوان ساخته شده است

کلیسای استخوان ها در میلان

تزئینات دیواری ایجادشده از جمجمه و مهره‌های ستون فقرات انسان، قاب درهای تعبیه‌شده با استخوان ران و استخوان بازو. اشتباه نکنید! این‌ها توصیف صحنه‌ای از یک فیلم ترسناک نیست. بلکه این مکان در واقع یکی از عجیب‌ترین و به طرز وحشتناکی جذاب‌ترین مکان‌های مذهبی دنیا، یعنی کلیسای سن برناردینو آل اوسا یا همان کلیسای استخوان‌ها در شهر میلان است. برای دیدن این کلیسای مخوف و هیجان انگیز می‌توانید در تور میلان آژانس ژیوار شرکت کنید.

تاریخچه کلیسای استخوان‌ها در میلان

کلیسای سن برناردینو آل اوسا در سال 1145 میلادی و توسط کشیشی محلی پایه‌ریزی گردید. در همان سال یک بیمارستان و یک قبرستان در مقابل کلیسا ساخته شدند. در سال 1210 به خاطر شیوع جذام و افزایش اجساد واردشده به گورستان، اتاقی برای نگهداری استخوان‌ها ساخته شد.در سال 1269 نیز یک محراب یا شبستان در کنار آن شکل گرفت. برای اولین بار در سال 1679، دیوارهای استوانه‌ای تزئین‌شده کلیسا با اسکلت انسان به وجود آمدند. کلیسای استخوان‌ها در میلان یک‌بار در سال 1712 ویران شد، اما با عمارت جدیدی به طراحی کارلو جوزپه مرلو جایگزین گردید که دارای پلان مرکزی و اندازه‌ای بزرگ‌تر بود و نشان می‌داد که محبوبیت استوانه استخوانی بیشتر شده است. از جاذبه‌های پنهان رم باخبرید؟

کلیسای استخوان ها در میلان

اسکلت‌های کلیسای استخوان‌ها در میلان متعلق به چه کسانی بوده است؟

از طریق یک راهروی باریک در سمت راست ورودی کلیسا می‌توان به اتاق اصلی کلیسای استخوان رسید. یک اتاق مربع شکل و کوچک که یک محراب در آن قرار دارد و مجسمه‌ای از بانوی غم‌های زانو‌زده در کنار مسیح مصلوب‌شده بر روی طاقچه اصلی آن قرار گرفته است. جمجمه‌ها و استخوان‌های انسان‌ها که بر طاقچه‌ها، ستون‌ها و درها قرار گرفته‌اند، تقریباً دیوارهای عبادتگاه را به طور کامل می‌پوشانند. احتمال می‌رود که این استخوان‌ها در واقع متعلق به متوفیان نبش قبرشده بیمارستان جذامیان سابق برولو و گورستان‌های افراد تفتیش عقایدشده قرن هفدهم باشد. جمجمه‌های محصورشده در جعبه‌های بالای درب ورودی کلیسای استخوان‌ها در میلان نیز مربوط به مجرمانی است که به اعدام با قطع گردن محکوم شده‌اند.

کلیسای استخوان ها در میلان

رقص یک دختربچه در کلیسای استخوان‌ها در میلان!

طاق اصلی این کلیسای خوفناک توسط سباستیانو ریچی نقاشی‌شده است. او همان نقاشی است که سبک باروک ونیزی را به میلان معرفی کرد. طبق افسانه‌ها در روز دوم نوامبر که به روز متوفیان معروف است و برخی معتقد هستند که ارواح درگذشتگان در این روز به دیدار اقوام زنده خود می‌آیند، یک دختربچه که بقایای او در محراب اصلی کلیسای استخوان‌ها در میلان قرار دارد، زنده می‌شود و سایر اسکلت‌ها را مجبور می‌کند تا در یک رقص وحشتناک به او بپیوندند. آیا به اندازه کافی شجاع هستید که روز دوم نوامبر را برای بازدید از این کلیسا انتخاب کنید؟

کلیسای استخوان ها در میلان

جاذبه‌های گردشگری اطراف کلیسای استخوان‌ها در میلان

اگر ترجیح می‌دهید سناریوی رقص وحشتناک را از دست بدهید و بازدید از محیط اطراف کلیسا را به جای آن انتخاب کنید، می‌توانید در اطراف صومعه‌های تاریخی و باشکوه دانشگاه استاتاله که در مجاورت کلیسا قرار دارند، قدم بزنید. این محیط به خاطر تمام آمدوشدها و شلوغی‌های میلان، حال و هوایی هیجان‌انگیز و در عین‌حال شادی‌بخش ایجاد کرده است. نیمکت‌های کنار سن برناردینو یا زیر درختان مقابل دانشگاه، مکان‌هایی عالی برای یک مکث کوتاه یا یک ناهار سریع در بهار یا تابستان هستند. میلان گزینه‌های غذایی بی‌پایانی دارد و امتحان کردن غذاهای خیابانی این شهر بسیار ضروری است و به بازدیدکنندگان این فرصت را می‌دهد تا از طریق چشیدن غذاهایی خوشمزه با سنت‌های غذایی این شهر کهن آشنا شوند.

کلیسای استخوان ها در میلان

حقایق جالب درباره کلیسای استخوان‌ها در میلان

جان پنجم پادشاه پرتغال، در سال 1728 از این کلیسا بازدید کرد و آنچه که دید او را بسیار تحت تأثیر قرار داد. بنابراین وی تصمیم گرفت یک پناهگاه مشابه در اوورا، نزدیک لیسبون ایجاد کند. او استوانه اصلی کلیسای استخوان‌ها در میلان را با تمام جزئیات کپی کرد و نام آن را «لا کاپلا دوس اوسوس» یعنی نمازخانه استخوان‌ها نهاد.

جالب است بدانید که برخی از نوادگان کریستف کلمب نیز در اتاق اصلی کلیسا دفن شده‌اند.

کلیسای استخوان ها در میلان

جمع‌بندی

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در جستجوی مکان‌های ترسناک می‌باشید و به دنبال چیزی می‌گردید که واقعاً فراموش‌نشدنی باشد، پس بازدید از این کلیسای مخوف را فراموش نکنید. در اینجا باید تذکر دهیم که بازدید از کلیسای استخوان‌ها در میلان برای همه افراد مناسب نیست و دیدن تصاویر آن می‌تواند برای برخی آزاردهنده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.