ژیوارنامه

چشم انداز شهر کلن | معرفی این شهر در آلمان

معرفی شهر کلن

کلن، کالن آلمان، چهارمین شهر بزرگ آلمان و بزرگترین شهر لند(ایالت)نوردراین-وستفالن است. این بندر یکی از مهمترین بنادر داخلی اروپا، پایتخت تاریخی، فرهنگی و اقتصادی راین لند است.

اهمیت تجاری کلن

اهمیت تجاری کلن از موقعیت خود در نقطه ای که شریان ترافیکی عظیم رودخانه راین(به آلمانیRhein)،(رودخانه یکی از اصلی ترین راه های زمینی برای تجارت بین اروپای غربی و شرقی را قطع می کرد.) رشد کرد.

در قرون وسطی نیز به یک مرکز اهمیت کلیسایی و یک مرکز مهم هنر ویادگیری تبدیل شد. این میراث غنی و متنوع، علیرغم تخریب کامل شهر داخلی در طول جنگ جهانی دوم، هنوز هم در کلن امروزی بسیار مشهود است.

کلن مقر دانشگاه و محل بازدید یک اسقف اعظم کاتولیک روم است. کلیسای جامع آن، بزرگترین کلیسای گوتیک در شمال اروپا، در سال 1996 به عنوان میراث جهانی یونسکو تعیین شد. این نماد اصلی و نماد غیر رسمی شهر است.

چشم انداز کلن

کلن در حدود 21 مایل(34کیلومتری) شمال غربی بن و 25 مایل(40کیلومتری) جنوب شرقی دوسلدورف واقع شده است. این ارتفاع 210 فوت(65متر) از سطح دریا قرار دارد، درست در زیر جایی که راین وارد دشت حاصل خیز آلمان شمالی می شود.

رودخانه در این نقطه برای کشتی های دریایی قابل کشتیرانی است. محیط اطراف کلن متنوع است. تپه های زیبای Bergisches Land در شرق قرار دارد، در حالی که در غرب گروه دیگری از تپه های زنجیره ای به نام ville را تشکیل می دهند.

دشت آلمان شمالی، از شمال و شمال غربی امتداد دارد و دره راین از جنوب شرقی به سمت بن می پیچد.

بیشترین فاصله در طول شهر از غرب به شرق حدود 17 مایل(27کیلومتر) و از شمال به جنوب تقریبا همین فاصله است. 85 منطقه وجود دارد که به 9 بزیرکه(Bezirke: مناطق شهر) تقسیم شده است.

بیشتر شهر در ساحل سمت چپ(غربی) رودخانه واقع شده است، اما هم چنین شامل مجموعه ای از حومه در حاشیه سمت راست است که برخی از آنها در سال 1975 ضمیمه شده اند. آب و هوای منطقه معتدل اما مرطوب است.

چیدمان شهر کلن

شکل نیم دایره شهر داخلی در ابتدا توسط یک دیوار دفاعی به طول4مایل(6کیلومتر) تعیین شد که در حدود 1200 سال به اتمام رسید.

این دیوار چندین محله قبلا جداگانه را محاصره می کرد و از 35000تا40000نفر محافظت می کرد. (در آن زمان کلن از پاریس بزرگتر بود.) قسمت صاف نیم دایره توسط راین تشکیل شد.

در دهه 1880 استحکامات قرون وسطایی تخریب و به جای آن زنجیره ای از جاده های کمربندی به نام Ringstrassen قرار گرفت.

اگرچه کلن بسیار فراتر از محدوده Ringstrassen گسترش یافته است، اما نقطه کانونی آن هنوز در این منطقه، شهر داخلی است.

در این شهر، خیابان های اصلی خرید و تجارت- مانند Hone Strasse(شمال و جنوب) و Schildergasse(غرب-شرق) و هم چنین بناهای تاریخی شهر وجود دارد، که هر دو به روی وسایل نقلیه موتوری بسته شده اند.

چندین پل رودخانه کلن را طی می کنند، پنج مورد از آنها پس از جنگ جهانی دوم بازسازی شد و تعداد دیگر پس از جنگ جهانی دوم ساخته شد.

مردمان شهر کلن

حدود چهار پنجم جمعیت کلن ملیتی آلمانی دارند. نسبت به بقیه شهرها، بیشتر کارگران مهمان اروپای جنوبی هستند که از دهه 1970 به شهر نقل مکان کرده اند، عمدتا از ترکیه و ایتالیا بلکه از شهر بالکان هستند.

مذهب غالب جامعه آلمان مذهب کاتولیک رومی است، اما اقلیت پروتستان زیادی وجود دارد. هم چنین یک جامعه مسلمان بزرگ و یک جامعه کوچک یهودی نیز وجود دارد.

دانشگاه کلن

دانشگاه کلن که در سال 1388 تاسیس شد، در سال 1798 در دوره ای که فرانسوی ها این شهر را اشغال کردند، منحل شد و در سال 1919 مجددا مورد استفاده قرار گرفت.

سیستم های حمل و نقل در کلن

ادغام شدن موقعیت جغرافیایی و اهمیت تجاری، سبب شد که کلن به مرکزاصلی کانون ارتباطی تبدیل شود.

این شهر شلوغ ترین محل اتصال ریلی در کشور و گره اصلی شبکه در حال توسعه سریع ریل مسافربری آلمان و اروپا است.

اتوبان ها از جاده حاشیه ای که شهر را احاطه کرده به بیرون می روند. هم چنین یک فرودگاه بین المللی که در میانه راه بین کلن و بن واقع شده است خدمات مسافربری را ارائه می دهد و یک مرکز حمل بار هوایی نیز دارد.

بندر راین از زمان رومی ها دارای اهمیت است، و باعث شده است که به بزرگترین بندرهای داخلی آلمان تبدیل شود.

صنایع دستی کوچک اقیانوس پیما از رودخانه استفاده می کنند و چندین خط کشتی برای گشت و گذار در راین وجود دارد. حمل و نقل درون شهری شامل اتومبیل های خیابانی، اتوبوس و سیستم مترو است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.