ژیوارنامه

معرفی کپنهاگ | همه چیز درباره پایتخت دانمارک

معرفی کپنهاگ

پایتخت دانمارک، کپنهاگ، بزرگترین شهر این کشور است. پادشاهی دانمارک حدود 5.6 میلیون نفر جمعیت دارد و تقریباً یک سوم آنها در پایتخت کپنهاگ و اطراف آن زندگی می کنند

و این امر کپنهاگ را به دومین شهر بزرگ اسکاندیناوی (بعد از استکهلم) تبدیل می کند که یکی از مراکز مهم مالی و تجاری اروپای شمالی است و شلوغ ترین فرودگاه منطقه را در خود جای داده است.

کپنهاگ با حدود 900 سال قدمت تاریخچه ای اصیل و طولانی دارد و مانند اکثر شهرهای مهم اروپا زخم های آتش سوزی و جنگ را تحمل کرده است.

کپنهاگ بین دو همسایه بزرگتر و اغلب متجاوز (آلمان و سوئد) قرار دارد، دانمارک نشان خود را به عنوان یک پادشاهی دریانوردی نشان داده و در گذشته، به طور قابل توجهی بزرگتر از امروز بوده است. گرینلند و جزایر فارو بقایای سرزمین های خارج شده از  این کشور هستند.

امروزه، کپنهاگ در حمل و نقل، طراحی، معماری، گردشگری و فناوری یک رهبر جهانی است. شهروندان آن از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان برخوردار هستند

(که به همان نسبت گران ترین شهرها برای زندگی است) و اغلب از آنها بعنوان خوشبخت ترین مردم کره زمین نام برده می شود.

معرفی کپنهاگ

تاریخچه کپنهاگ

تاریخچه کپنهاگ به اولین استقرار در این مکان در قرن یازدهم برمی گردد.  از اواسط قرن 12 پس از در اختیار گرفتن اسقف آبسالون اهمیت آن بیشتر شد و در طول قرن 13 این شهر با یک دیوار سنگی تقویت شد.

این شهر در سال 1254 منشور خود را تحت عنوان اسقف یاكوب ارلاندسن به عنوان شهر دریافت كرد.

گپنهاگ پس از تاجگذاری وی در سال 1596 توسط مسیحی چهارم دانمارک با افزودن مناطق جدید شهر و استحکامات مدرن با کارهای خاکی و سنگرها به طور قابل توجهی بزرگ شد.

در زمان مرگ مسیحی چهارم در سال 1648، کپنهاگ تبدیل به اصلی ترین استحکامات و بندر دریایی دانمارک شد و این شهر چارچوبی را برای اداره پادشاهی دانمارک و به عنوان یک مرکز تجارت در شمال اروپا تشکیل داد.

در طی سالهای 1658-59 در محاصره شدید سوئدیها به رهبری چارلز X مقاومت کرد و یک حمله بزرگ را با موفقیت دفع کرد.

در سال 1728 و دوباره در سال 1795، شهر در اثر آتش سوزی های گسترده ویران شد، که باعث ویرانی بیشتر قسمت قرون وسطایی شهر شد.

گسترش کپنهاگ

در سال 1801 ، ناوگان انگلیس تحت فرماندهی دریاسالار پارکر با نیروی دریایی دانمارک در بندر کپنهاگ نبرد بزرگی را انجام داد ، نبرد کپنهاگ.

در سال 1901 ، کپنهاگ گسترش بیشتری یافت و جوامعی با 40،000 نفر را در بر گرفت و در این فرآیند فردریکسبرگ را به یک محاصره در کپنهاگ تبدیل کرد.

از تابستان سال 2000 ، شهرهای کپنهاگ و مالمو توسط یک پل عوارضی / تونل (پل ارسوند) برای ترافیک راه آهن و جاده متصل شده اند. در نتیجه ، کپنهاگ به مرکز یک منطقه بزرگ شهری تبدیل شده است که دامنه هر دو کشور را در بر می گیرد.

جاذبه‌های کپنهاگ

کپنهاگ دارای یک حس کاملاً اروپایی، زندگی دوستانه  و آرام در خیابانها و فرهنگ، موزه‌ها، طبیعت، کافه‌ها و رستوران‌های بی نظیری است که باعث می شود شما بارها و بارها بخواهید به آن مسافرت کنید.

در سراسر شهر کپنهاگ، شور و نشاط دریایی منعکس شده در خانه‌های رنگارنگ ساحلی نیهاون و کشتی‌های بلندی که در کنار اسکله‌ها مستقر شده‌اند ، وجود دارد.

در ادامه به برخی از مهم ترین جاذبه‌های کپنهاگ اشاره شده است:

باغ‌های تیوولی

پیاده روی از میدان تاون هال و عبور از H.C. بلوار Andersens شما را به الهام از پارک‌های تفریحی دیزنی، شهربازی معروف Tivoli و باغ‌های تفریحی متعلق به سال 1843 (ورودی اصلی Vesterbrogade) می‌رساند.

در اینجا ، شما بیش از 20 جاذبه از جمله سالن آینه؛ تئاترهای پانتومیم، عروسک‌های بزرگ و فضای باز،  تعداد زیادی رستوران و کافه. باغ‌های گل؛ و یک سالن کنسرت به سبک موروسی، مواجه خواهید شد.

معرفی کپنهاگ

کاخ کریستین بورگ

کاخ کریستین بورگ بیش از 800 سال سابقه دارد و امروزه، کاخ محل زندگی پارلمان ، دفتر نخست وزیر و دادگاه عالی است.

علاوه بر این ، قسمت‌های مختلفی هنوز توسط Royal House استفاده می‌شود و قسمت‌های زیادی برای عموم آزاد است.

موزه ملی دانمارک

ده دقیقه پیاده روی آسان از Tivoli در امتداد Vestergade، شما را به موزه ملی (Nationalmuseet) می‌رساند، جاذبه‌ای که برای هر کسی که علاقه مند به تاریخ و فرهنگ دانمارک است، یک مکان دیدنی است.

برخی از سنگهای این موزه تصویری  چشمگیر به نمایش گذاشته شده‌اند و مجموعه تاریخ دانمارک شامل ارابه خورشید (شیئی فرقه‌ای به شکل گاری) با قدمت بیش از 2000 سال ، لوازم کلیسای رومانسک و گوتیک ، ظروف چینی و نقره دانمارک و مجموعه آثار باستانی در این موزه خودنمایی می‌کند.

کاخ کریستین بورگ

گالری ملی دانمارک (موزه استاتنس برای کنست)

گالری ملی دانمارک بزرگترین مجموعه هنر دانمارکی از دهه 1700 تا به امروز و همچنین آثار چشمگیر از سراسر جهان را به نمایش می‌گذارد.

از جمله دیدنی های برجسته این نمایشگاه می توان به نمایشگاه هنر دانمارک و اسکاندیناوی، که 150 سال قدمت دارد، و همچنین نقاشی استادان هلند، ادوارد مونک و پیکاسو در میان دیگران اشاره کرد.

برج گرد

در Købmagergade برج گرد (Rundetårn) قرار دارد ، سازه ای به ارتفاع 36 متر که به عنوان رصدخانه در سال 1642 ساخته شده است.

در حال حاضر همچنین مجموعه کوچکی در ارتباط با ستاره شناس معروف دانمارکی Tycho Brahe در آن قرار دارد.  از بالا مناظر پانوراما و باشکوهی از سطح شهر وجود دارد.

جاذبه جدید  آن کف شیشه ای است که 25 متر از سطح زمین معلق است و می توانید از آنجا به مرکز قلعه نگاه کنید.

برج گرد

قلعه آمالیانبورگ

در کمتر از یک و نیم کیلومتری روزنبورگ در محله Frederiksstaden ، کاخ خواهر روزنبورگ، آمالینبورگ، به همراه باغ هایی زیبا را در  کنار ساحل پیدا خواهید کرد.

چهار کاخ رو به میدان در ابتدا به عنوان خانه ای برای اشراف ساخته شده بود، اما پس از آتش سوزی در کریستینس بورگ در سال 1794 توسط خانواده سلطنتی تصرف شد.

کاخ روزنبورگ

در کمتر از ده دقیقه پیاده روی از برج گرد و در حال حاضر محل بزرگترین گنجینه های فرهنگی دانمارک، این قلعه در ابتدا توسط مسیحی چهارم به عنوان یک کاخ تفریحی ساخته شد.

قلعه و محتویات آن تا سال 1720 توسط خانواده سلطنتی ساکن بودند و پس از آن در سال 1838 به موزه تبدیل شد. در زیرزمین جواهرات تاج دانمارک و جواهرات سلطنتی قرار دارد.

کاخ روزنبورگ

معرفی کپنهاگ

کاستلت و پری دریایی کوچک

بیایید این واقعیت را بپذیریم: شما بدون دیدن عروس دریایی کوچک  کپنهاگ نمی توانیدآن را ترک کنید ، بنابراین در امتداد ساحل آب از Nyhavn به Kastellet (کمتر از دو کیلومتر) بروید و مجسمه و محیط اطراف را به تماشا بنشینید.

Kastellet ارگ سابق فردریک شاون است که قدیمی ترین قسمت های آن مربوط به سال 1625 است. ساختمانهای ارگ به خوبی نگهداری می شوند و ارزش دیدن را دارند.

پری دریایی کوچک (Den lille Havfrue) ، که از ساحل خواهید دید، نشان رسمی کپنهاگ است.

میدان تالار شهر

این میدان تحت سلطه تالار شهر کپنهاگ (بین سالهای 1892 و 1905 ساخته شده است)، که بر اساس ترکیبی از رنسانس ایتالیا و معماری قرون وسطایی دانمارک بنا شده است.

برای دیدن مناظر شگفت انگیز می توانید از برج بالا بروید. با 106 متر ارتفاع ، بلندترین تالار شهر است.  این بنا خود بسیار غنی از مجسمه و نقاشی است.

در بالای ورودی اصلی، نقاشی از اسقف آبسالون با مس طلاکاری شده وجود دارد و در تالار بزرگ، نیم تنه هایی از افراد مشهور دانمارکی مانند مارتین نیروپ (1921-1849) ، معماری که ساختمان را طراحی کرده است، مجسمه ساز برتل توروالدسن (1840-1770)، هانس کریستین آندرسن (76- 1805) و نیلز بور فیزیکدان (1962-1985) قرار دارد.

میدان تالار شهر

میدان تالار شهر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.