مجله اسپانیا

کوردوبا | لیست جاذبه‌های دیدنی کوردوبا در اسپانیا

کوردوبا به‌عنوان یکی از برترین جاذبه‌های دیدنی و تاریخی کشور اسپانیا به شمار می‌آید. این شهر بعد از شهرهای سویا و گرانادا یکی از سه شهر پربازدید اندلس شناخته می‌شود. بازدید از جاذبه‌های دیدنی کوردوبا، کشف یکی از زیباترین شهرهای قدیمی اندلس و همچنین بناهای تاریخی معتبری مانند کلیسای جامع کوردوبا یا آلکازار است. همچنین، مقصدی مناسب برای سفری یک‌روزه از سویا می باشد و در فاصله 20کیلومتری از این شهر قرار دارد. با شرکت در تور اسپانیا، می‌توانید از این شهر بازدید کنید.

معرفی جاذبه‌های دیدنی کوردوبا در اسپانیا

برای اینکه به شما در برنامه‌ریزی سفرتان کمک کنیم، سعی کردیم بهترین و پربازدیدترین جاذبه‌های دیدنی کوردوبا را در این مقاله به شرح زیر معرفی کنیم.

از جاذبه‌های پنهان بارسلون خبر دارید؟

محله “لا جودریا” واقع در قلب کوردوبا

برای ورود به مرکز تاریخی کوردوبا، از دروازه Almodovar که توسط دیوارهای بلند و استحکامات نظامی کنگره‌دار احاطه شده است، عبور خواهید کرد. این مکان ورودی محله لا جودریا در منطقه قدیمی یهودیان را نشان می‌دهد. در خیابان‌های اندلسی نماهای سفیدکاری شده ساختمان‌ها که دارای بالکن‌های گل‌دار هستند، زیبایی چشم نوازی را به گردشگران القا می‌کند. معروف‌ترین کوچه کوردوبا که به منظره زیبایی از کلیسای جامع کوردوبا منتهی می‌شود، لا فلورس نام دارد. این محله جزء میراث جهانی یونسکو است و اکثر آثار تاریخی برای بازدید در کوردوبا را شامل می‌شود.

جاذبه های دیدنی کوردوبا

مسجد جامع کوردوبا

مسجد جامع کوردوبا که گاهی اوقات “مزکیتا” نیز نامیده می‌شود، یادبود نمادین شهر و مطمئناً چشمگیرترین آن است. این مسجد که در سال 785 توسط یک امیر مسلمان بر روی ویرانه‌های یک کلیسا بنا نهاده شد، در طی چندین قرن بارها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. مسجد جامع کوردوبا امروزه یکی از زیباترین نمونه‌های هنر اسلامی در اسپانیا به شمار می‌رود. پس از فتح مسیحیان، کلیسای جامعی در مرکز آن ساخته شد که ترکیبی منحصربه‌فرد از معماری را ایجاد کرد. در داخل می‌توانید ستون‌ها و طاق‌های بی‌پایان قرمز و سفید را ملاحظه کنید که با نورپردازی زیبا برجسته‌تر شده‌اند. صرف ساعاتی برای عکاسی از ستون‌های این مجموعه از هر زاویه‌ای آرزوی هر عکاسی است که برای دیدن جاذبه‌های دیدنی کوردوبا به این شهر سفر کرده است.

برج کالاهورا

در انتهای پل رومی، برج دفاعی مربوط به دوران مسلمانان را خواهید دید که برج کالاهورا نام دارد. این بنا به‌عنوان یک اثر تاریخی ملی اعلام شده است. برج کالاهورا پس از اینکه درگذشته به‌عنوان مدرسه و زندان استفاده می‌شد، اکنون موزه اندلس را در خود جای‌داده است. این موزه درباره همزیستی یهودیان، مسلمانان و مسیحیان است. همچنین می‌توانید از تراس اصلی این برج از منظره پل و رودخانه لذت ببرید.

جاذبه های دیدنی کوردوبا

معبد رومی کوردوبا

ازآنجایی‌که این بنا فاصله چندانی با میدان دلاس تاندیلاس ندارد، حتماً باید به معبد رومی این شهر نگاهی بیندازید. این معبد که در مقابل تالار شهر واقع شده است، با ابعاد عظیم خود، شما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. هیچ‌گونه راهنمای گردشگری در این مکان در دسترس نیست. شما فقط می‌توانید ستون‌ها را از خیابان ببینید. اما ازآنجایی‌که در بین دو میدان معروف کوردوبا قرار دارد، ارزش یک بازدید کوتاه را دارد.

کاخ ویانا

کاخ ویانا حدود ده دقیقه پیاده‌روی تا میدان کوردرا فاصله دارد. سفر خود را با توقفی در کاخ ویانا “Palacio de Viana” ادامه دهید. نکات برجسته این بازدید مطمئناً 12 صحن و باغ باشکوه است. علاقه‌مندان به هنر همچنین از مجموعه چشمگیر نقاشی‌ها، ظروف باستانی و ملیله‌هایی که در ساختمان‌های بیرونی متعدد کاخ یافت می‌شوند، شگفت‌زده خواهند شد.

جاذبه های دیدنی کوردوبا

مجموعة “لازادلاکوردرا”

میدان کوردرا، معروف‌ترین میدان این شهر شناخته می‌شود و شکل مستطیلی با طاق‌های بلند آن یادآور «پلازا مایور» کلاسیک کاستیا است. مجموعه “دلازادلاکوردرا” در این محل واقع شده و تنها میدانی است که چنین ویژگی‌هایی در اندلس دارد. این میدان قرن‌هاست که محل تجمع مهمانی‌ها، بازارها، گاوبازی‌ها و حتی اعدام‌ها بوده است. بازاری هم وجود دارد که می‌توانید محصولات تازه از آنجا بخرید.

جاذبه های دیدنی کوردوبا

جمع‌بندی

بازدید از جاذبه‌های دیدنی کوردوبا در یک روز کاملاً امکان‌پذیر است. بدون عجله می‌توانید تمام جاذبه‌های مهم شهر را ببینید. با بازدید از محله یهودیان و خیابان‌های پر گل آن شروع کنید. سپس به کلیسای جامع قرطبه، مکانی منحصربه‌فرد در اندلس بروید. در طول مسیر می‌توانید معبد رومی کوردوبا را ببینید. در امتداد خیابان گوادالکیویر قدم بزنید تا به دروازه پل و پل رومی کوردوبا برسید. از پل عبور کرده و به برج کالاهورا برسید. در نهایت، روز خود را در شهر با بازدید از آلکازار کوردوبا و باغ‌های باشکوه آن به پایان برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.