مجله ایتالیا

جاذبه‌های برتر میلان در سفر به ایتالیا که باید دید

5 جاذبه برتر میلان

۵ جاذبه برتر میلان را بشناسید

شهر میلان احتمالا جزو اولین شهرهایی است که گردشگران در سفر خود به ایتالیا انتخاب می کنند. این شهر با دارا بودن میراث فرهنگی و جاذبه های گردشگری زیاد به عنوان مرکز پول و تجارت ایتالیا شناخته می شود.

وجود مراکز خرید چشمگیر و خانه طراحانی همچون آرمانی، ورساچه و پرادا باعث شده است که میلان پس از رم و ونیز، سومین شهر پربازدید ایتالیا باشد. در این مقاله قصد داریم با پنج جاذبه گردشگری برتر میلان آشنا شویم.

کلیسای جامع میلان Duomo

‌کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته، پنجمین کلیسای بزرگ جهان است که مردم میلان آن را با نام “ایل دوومو” می شناسند. نمای بیرونی کلیسای جامع میلان با ۲۲۴۵ مجسمه مرمری تزیین شده است و سقف آن ۱۳۵ قلعه سنگی ظریف و زیبا دارد.

این مکان دیدنی جزو کلیساهای جامع گوتیک اروپا است که در مرکز این شهر قرار گرفته و متعلق به قرن چهاردهم میلادی است. در ساخت این بنای تاریخی از پنجره های شیشه ای رنگی استفاده شده که در جنگ جهانی دوم برای محافظت از قلعه به کار برده شد.

ساختمان کلیسای جامع یک اثر هنری است که آثار هنری کوچکتری را در برگرفته است. حدود ۳۱۵۹ مجسمه در این کلیسا وجود دارد که عدد بسیار بالایی در برابر سایر کلیساها می باشد. فضای داخلی کلیسا بزرگ و تاریک است و پنج شبستان دارد که بر پنجاه و دو ستون تقسیم می گردد.

سفر به میلان | بهترین زمان سفر + سوغات + اطلاعات کامل + جاذبه‌های گردشگری + بازارهای معروف

5 جاذبه برتر میلان

لااسکالا

خانه اپرای لااسکالا یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری میلان است که بسیاری آن را معتبرترین خانه اپرا در جهان نیز می نامند. بسیاری از آهنگسازان و خوانندگان معروف دنیا در این مکان اجرا داشتند.

معمولا اجراهای لااسکالا از اوایل دسامبر شروع می شود و تا ماه مه ادامه دارد البته تهیه بلیط برای حضور در این خانه اپرا بسیار دشوار است.

قسمتی از داخل لااسکالا به عنوان موزه درست شده است که مجموعه ای از لباس ها و یادگاری های تاریخی اشخاص بزرگ و اجراهای برگزیده مثل اجرای وردی و روسینی در آن قرار گرفته است.

 تابلوی شام آخر لئوناردو داوینچی

ساخت کلیسای گوتیک سانتا ماریا دل گرازی در سال ۱۴۶۵ شروع شد و طراحی گنبند شش ضلعی آن توسط یکی از بزرگترین معماران رنسانس ایتالیا به نام برامانته صورت گرفت.

دلیل شهرت این کلیسا بیشتر وجود نقاشی شام آخر اثر لئوناردو داوینچی در قرن پانزدهم است که با به تصویر کشیدن آخرین وعده غذایی مسیح و شاگردانش صحنه ای دراماتیک را رقم زده است. تابلوی شام آخر بر روی دیوار سالن غذاخوری کلیسای سانتا ماریا قرار گرفته است.

این اثر در طول سال ها با وجود آسیب های زیاد به دلیل داشتن هنرمندی شگفتانه هنوز هم بسیار محبوب است و بازدیدکنندگان زیادی دارد.

 قلعه اسفورزسکو

قلعه اسفورزسکو در دوران رنسانس ایتالیا در قرن چهاردهم توسط ویسکانتی و خانواده اش ساخته شد. در داخل قلعه مجموعه ای از موزه ها قرار دارند که آخرین شاهکار میکل آنژ به نام Pietà Rondanini را نیز در خود جای داده است.

در موزه های دیگر مجموعه ای از آثار باستانی مصر، تاریخ موسیقی، سلاح ها و زره های قرون وسطایی به نمایش گذاشته شده اند. در گالری تصاویر قلعه اسفورزسکو، نقاشی های کورجیو، فوپا، لوتا، مانتگنا و بلینی به چشم می خورد.

گالری ویتوریو امانوئله ۲

گالری ویتوریو امانوئله در اواخر دهه ۱۸۰۰ در نزدیکی کلیسای جامع میلان ساخته شد. این بازار یکی از قدیمی ترین مراکز خرید محصور در دنیا است که معماری آن با سقف های طاقدار شیشه ای آبی، گنبد مرکزی بلند و کفپوش موزائیک بسیار شگفت انگیز است.

در این مرکز خرید طاقدار شیشه ای، مغازه های لوکس زیادی ساخته شده اند و معماری آن بسیار دیدنی است. گالری ویتوریو یک مکان پر جنب و جوش و زیبا برای گذراندن وقت، صرف ناهار و نوشیدن قهوه در کافه های آن می باشد.

تور میلان ژیوار را از دست ندهید.

5 جاذبه برتر میلان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.