اگر قصد دارید برای ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید و یا قصد دارید که از نحوه تحصیل در آن اطلاع داشته باشید، این مقاله مخصوص شماست.

درباره کشور هلند

هلند یکی از شادترین کشورهای جهان، دارای مناظر زیبا، سیستم حمل و نقل راحت، معماری زیبا و کیفیت بالای زندگی می‌باشد به همین جهت به دروازه اروپا شهرت دارد. پایتخت آن آمستردام و زبان رسمی آن هلندی است، واحد پول آن یورو و جمعیت آن حدود 1650000 نفر می باشد. این کشور دارای نظام آموزشی با کیفیتی است.

کیفیت تحصیل در هلند چگونه است؟

دانشجویان در این کشور دارای حمل و نقل رایگان یا تخفیف دار هستند، هلند کشور دوچرخه است و دارای آب و هوای بسیار پاک می‌باشد، همچنین کشوری پیشرفته در بخش آموزش و پرورش است.

این کشور در بخش صدور ویزا و اجازه اقامت دانشجویان بسیار خوب عمل می‌کند و سرمایه زیادی از این طریق برای هلند فراهم می شود.

ویزای تحصیلی هلند منجر به اخذ کارت اقامت موقت و سپس دائم این کشور خواهد شد.

اخذ ویزای تحصیلی هلند در مدارس هلند به چه صورتی است؟

ویزای تحصیلی هلند در مقطع مدرسه نیز اعطا می شود. دانش آموزان در صورت داشتن معدل خوب و گرفتن پذیرش از مدرسه مورد نظر می‌توانند برای ویزای تحصیلی اقدام کنند.

در هلند آموزش برای کودکان از سن 5-16 سال اجباری است، با این حال بیشتر کودکان، تحصیلات خود را از 4 سالگی شروع می‌کنند، در هلند دبستان‌ها دارای 8 مقطع هستند که با نام Groepen شناخته می‌شوند، این مراحل از پایه یک یا Groep 1 برای افراد 4 ساله تا پایه 8  (افراد 12 ساله) متغیر است.

دبیرستان‌های هلند به سه مرحله تقسیم می شوند: یکی آماده سازی دانش آموزان برای آموزش حرفه‌ای، دومی آماده سازی دانش آموزان برای دانشگاه و سومین مرحله آماده سازی دانش آموزان برای تحصیل در دانشگاه‌های علوم کاربردی.

ویزای تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی چگونه است؟

متقاضی ویزای تحصیلی می‌تواند در مقطع کارشناسی، که معمولاً 3 سال طول می کشد از رشته‌های مختلف دانشگاه‌های هلند مثل علوم انسانی و اجتماعی، اقتصاد، زبان و فرهنگ، مهندسی، علوم سیاسی و … تحصیل کند.

محتوای دوره‌های تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی چیست؟

محتوای دوره‌ها، متفاوت است، در تمامی رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی، متقاضیان باید یک دوره روش تحقیق و پایان نامه را بگذرانند.

تمرکز برنامه‌ها جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند بر فراهم کردن مهارت‌های لازم برای شغل در یک زمینه خاص نیست. دانشجویان بعد از گرفتن مدرک لیسانس می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کنند و یا در رشته‌های تحصیلی خود شروع به کارکنند.

ویزای تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی ارشد

دوره‌های کارشناسی ارشد معمولا یکساله است و آیلتس 5/6 می‌خواهد، هلند دارای یک سیستم آموزشی عالی تاریخی است، دانشگاه‌های هلند در تمامی رشته‌های اصلی دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند، اما رشته‌هایی مانند مهندسی، اقتصاد و مدیریت بازرگانی برای متقاضیان بسیار محبوب است.

ویزای تحصیلی هلند در مقطع دکترا چه شرایطی دارد؟

ویزای تحصیلی هلند در مقطع دکترا به معنای گذراندن حداقل 4 سال برای انجام تحقیقات اصلی و نوشتن پایان نامه است. در طول این مدت به دانشجویان در این مقطع با یافتن سوپروایزر، تحت نظارت او کار می‌کنند.

متقاضی تحصیل در مقطع دکترا باید حداقل ایلتس 5/6 را داشته باشد. دانشجویان در این مقطع معمولاً در دانشکده‌ها یا مراکز تحقیقاتی مشغول به تحقیق می‌شوند.

این مقطع طرفداران زیادی دارد پس از تایید پایان نامه دانشجو در جلسه دفاع از پژوهش خود شرکت می‌کند و پس از آن به او مدرک دکترا اهدا می‌شود.

ویزای تحصیلی هلند به همراه بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی هلند براساس ملیت متقاضیان متفاوت است. برای دانشجویان هلندی و سایر کشورهای اتحادیه اروپا بیشتر هزینه تحصیل توسط دولت تامین می شود. این دانشجوبان سالیانه حدود 2000 یورو برای پرداخت شهریه می‎‌پردازند.

برای دانشجویان سایر کشورها مبلغ آن بستگی به مدرک، نوع اجازه اقامت و موسسه دارد و معمولا بین 16000 تا 36000 یورو برای دانشجویان است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چگونه برای ویزای تحصیلی هلند اقدام کنم؟

اگر به دنبال راهی برای مشاوره و اخذ مشاوره در زمینه ویزای تحصیلی هلند هستید، با افتخار تیم حرفه‌ای و با سابقه ژیوار در خدمت شما عزیزان خواهد بود، با تماس از طریق شماره درج شده در پایین صفحه، با کارشناسان ما در ارتباط خواهید بود و بهترین مشاوره و راهنمایی‌ها را به شما ارائه خواهیم داد.