مجله فرانسه

تور شرق فرانسه | جاذبه‌های دیدنی شرق فرانسه

تور شرق فرانسه

تور شرق فرانسه

از میان پاریس شلوغ، ناحیه بریتانی در شمال غربی فرانسه و سواحل آزور در جنوب؛ در شرق فرانسه مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های شگفت‌انگیز وجود دارد که تا مدت‌ها پیش موردتوجه گردشگران قرار نمی‌گرفت.

باغ‌های انگور فراوان، روستاهای کلاسیک و غذاهای دلچسب شرق فرانسه، جاذبه‌هایی هستند که در این زمان مسافران زیادی را به تور شرق فرانسه جذب می‌کنند. شرق فرانسه قرن‌ها در مرکز استراتژیک امپراتوری‌ها بوده است و ازاین‌رو تمدن غنی و آثار تاریخی بی‌شماری در آن وجود دارد.

از طرفی به دلیل وقوع جنگ‌های متعدد در این ناحیه، گردشگران می‌توانند سبک‌های سنتی فرانسوی را در کنار تأثیرات متمایز آلمانی مشاهده کنند.

تور شرق فرانسه

مکان‌های دیدنی در تور شرق فرانسه

  1. شهر استراسبورگ: این شهر واقع در شمال شرقی فرانسه و مرکز ایالت آلزاس می‌باشد. این شهر ترکیبی شگفت‌انگیز از منظره‌های افسانه‌ای، شراب محلی خوشمزه و اشتراک جذاب فرهنگ فرانسه و آلمان را به مسافران ارائه می‌دهد.
  2. شهر گرنوبل: این شهر در جنوب شرقی فرانسه واقع‌شده و به‌عنوان یک مقصد استثنایی خاص در تور شرق فرانسه گردشگران را مجذوب خود کرده است. در این شهر دامنه کوه‌های آلپ قرار دارد. در داخل شهر به دلیل ترکیب مست‌کننده تاریخ، معماری و فرهنگ قدیم و جدید با هم یک جو زیبا و منحصربه‌فرد به وجود می‌آورد.
  3. شهر دیژان: این شهر محل زندگی دوک‌های بورگوندی بوده و مشخصه آن تولید شراب است. گردشگران با بازدید از شهر دیژان در تور شرق فرانسه هنرهای زیبا، معماری خیره‌کننده و کوچه‌های قرون‌وسطایی، میراث فرهنگی غنی و تجربه‌های جالب آشپزی را کشف می‌کنند.
  4. شهر لیون : لیون سومین شهر بزرگ فرانسه و پایتخت غذا در این کشور است که دارای مکان‌های فرهنگی و تاریخی فراوانی برای بازدید می‌باشد. این شهر در محل تلاقی دو رودخانه واقع‌شده و حاشیه آن با هر دو رودخانه پوشیده است. این موقعیت استراتژیک به این معنی است که لیون قرن‌ها قطب تجارت در سراسر اروپا بوده است.
  5. شهر کلمار: این یک شهر ایده‌آل در تور شرق فرانسه و واقع در استان آلزاس-لورین می‌باشد. کلمار سرزمینی است که فرانسه و آلمان قرن‌ها بر سر آن جنگیده‌اند.

به همین دلیل معماری و آشپزی هر دو کشور در یک ترکیب منحصربه‌فرد در این شهر گنجانده‌شده است که در هیچ کجای دنیا یافت نمی‌شود. کلمار در دره راین، درست در جنوب کوه‌های ووژ قرار دارد. این شهر برای تولید انگور و تولید شراب عالی بوده و قلب تولید شراب آلزاتیک است.

این شهر همچنین به خاطر بافت قدیمی جذاب، خانه‌های رنگارنگ نیمه چوبی و خیابان‌های سنگفرش شناخته‌شده است.

تور شرق فرانسه
  • ناحیه شامونی: یک منطقه کوهستانی زیبا بوده که در نزدیکی مرز ایتالیا واقع‌شده و یکی از مقاصد شناخته‌شده زمستانی در تور شرق فرانسه برای اسکی و اسنوبرد است. اما در تابستان، این شهر جایی مناسب برای کوهنوردی می‌باشد.

فعالیت‌های تور شرق فرانسه

به دلیل وجود باغ‌های انگور در اغلب شهرهای شرق فرانسه، کارخانه‌های شراب سازی وجود دارد. این کارخانه‌ها به گردشگران اجازه می‌دهند که در هنگام تور شرق فرانسه از آن بازدید کنند. در این تور آن‌ها می‌توانند نحوه تولید شراب را از نزدیک تماشا کنند.

همچنین وجود کوه‌های آلپ در شرق فرانسه باعث شده است که اسکی و دیگر بازی‌های برفی به‌عنوان فعالیت‌های مهم این تور در فصل زمستان در نظر گرفته شوند.

از دیگر فعالیت‌های سرگرم‌کننده در تور شرق فرانسه می‌توان به بازدید از مکان‌های تاریخی همچون کاخ دوکال، کلیسای جامع استراسبورگ و موزه هنرهای زیبا، پیاده‌روی در پارک پل میسترال و دوچرخه‌سواری در کنار دریاچه آنسی اشاره کرد.

چرا باید در تور شرق فرانسه شرکت کرد

ازنظر تاریخی، شرق فرانسه از مناطق متمایز تشکیل‌شده است. گرچه این مناطق در زمان‌های مختلف تحت تأثیر امپراتوری‌ها و جنگ‌های مختلف قرارگرفته‌اند، اما هر منطقه تا حدودی احساس متمایز فرهنگی و تاریخی خود را حفظ کرده است.

علاوه بر این شرق فرانسه مملو از سبک‌های مختلف معماری و مواد غذایی منحصربه‌فرد است. یکی از بهترین دلایل تور شرق فرانسه بازدید از مناطق آلزاس، شامپاین-آردن، لورین، رود راین و کوه‌های آلپ است.

در شرق فرانسه برای همه سلیقه‌ها چیزهای دیدنی و جذاب وجود دارد، به‌عنوان‌مثال هیچ شرابی در جهان به‌اندازه شراب قرمز معروف بورگوندی وجود ندارد.

فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.