ژیوارنامه

استادیوم سانتیاگو برنابئو | افتتاح این ورزشگاه در اسپانیا

رئال مادرید

استادیوم سانتیاگو برنابئو در اسپانیا

استادیوم سانتیاگو برنابئو یک ورزشگاه فوتبال در مادرید اسپانیا است. ظرفیت فعلی این استادیوم چیزی برابر 81،044  صندلی است.

همچنین استادیوم سانتیاگو برنابئو از زمان تکمیل آن در سال 1947، استادیوم خانگی رئال مادرید بوده است. این دومین استادیوم بزرگ اسپانیا و بزرگترین استادیوم در جامعه مادرید است.

اگر علاقمند سفر به این کشور زیبا هستید، از تور اسپانیا ژیوار دیدن کنید.

اتفاقات جالب در  ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در اسپانیا

استادیوم سانتیاگو برنابئو یکی از مشهورترین مکان‌های مسابقات فوتبال جهان است. این استادیوم، چهار بار میزبان فینال جام اروپا / لیگ قهرمانان یوفا در سالهای 1957 ، 1969 ، 1980  و 2010  بوده است.

مسابقات نهایی جام ملت های اروپا 1964 و جام جهانی فیفا 1982 نیز در برنابئو برگزار شد و این اولین استادیوم در اروپا است که هم میزبان فینال یورو یوفا، هم فیفا و هم  فینال جام جهانی است.

این استادیوم دارای  امکاناتی از جمله رختکن، اتاق غنائم و … است و  بازدید از آنها برای عموم آزاد است.

بعد از پروژه های مختلف بازسازی  استادیوم سانتیاگو برنابئو امروزه به عنوان یک استادیوم نخبه طبقه بندی می شود و بالاترین امتیاز پنج ستاره یوفا را دارد.

سانتیاگو بربانئو

تاریخچه استادیوم سانتیاگو برنابئو

در اوایل قرن بیست، رئال مادرید برای اولین بار در Campo De O’Donnell بازی کرد. استادیوم سانتیاگو برنابئو در همان مکان Campo de Chamartín  ساخته شده است.

ساخت و ساز این استادیوم در سال 1945 آغاز شد. در 14 دسامبر 1947 استادیوم به طور رسمی افتتاح شد.

اولین بازی در این استادیوم برابر پرتغال C.F بود.  این استادیوم در ابتدا Nuevo Estadio Chamartin نامیده می شد. هشت سال بعد نام رئیس باشگاه را دریافت کرد.

در آن زمان، استادیوم سانتیاگو برنابئو از دو طبقه بدون پوشش تشکیل شده بود که می توانست بیش از 75000 تماشاگر را در خود جای دهد. در سال 1954،  ظرفیت آن به  بیشتر از 125،000 افزایش یافت.

این استادیوم  بین سال های 2001 و 2006 بیشتر مورد بازسازی و ارتقا قرار گرفت و بیشتر از همه در بهبود امکانات شرکت متمرکز شد. ساخت و ساز در سال 2006 با ساخت سقف بر روی یک پایه بدون پوشش به پایان رسید.

در سال 2013 ، رئیس باشگاه فلورنتینو پرز اعلام کرد رئال به دنبال فروش حق نامگذاری برای ورزشگاه خود است. قرار بود یک پروژه نوسازی 525 میلیون یورویی در تابستان 2017 آغاز شود، اما تا سال 2019 به تأخیر افتاد.

ظرفیت 81000 صندلی باقی خواهد ماند، اما ارتفاع ده متر افزایش می یابد و سقف اضافه می شود. انتظار می رود این باشگاه حق نامگذاری استادیوم نوسازی شده را بفروشد. پیش بینی می شود که این کار سه سال و نیم (2019-2023) به طول انجامد.

سانتیاگو

هدف، واقعگرایانه ساخت استادیوم

هدف اصلی آن ترویج ارزشهای ذاتی ورزش در اسپانیا و خارج از آن و نقش دومی به عنوان یک ابزار آموزشی است که می تواند به توسعه همه جانبه شخصیت افرادی که آن را تمرین می کنند کمک کند.

علاوه بر این، به عنوان وسیله‌ای است، برای ادغام اجتماعی کسانی که خود را از هر نوع حاشیه نشینی رنج می دهند و همچنین همه جنبه های فرهنگی مرتبط با ورزش را ترویج و منتشر می کنند. برای سفر به اروپا، شما به ویزای شینگن نیاز دارید.

استادیوم سانتیاگو برنایئو

جاذبه‌های استادیوم سانتیاگو برنابئو

جالب است بدانید که شما می توانید به راحتی از استادیوم سانتیاگو برنابئو بازدید کنید. بازدید از استادیوم شامل دسترسی به اتاق جام رئال مادرید، جایگاه ریاست جمهوری و فرصتی برای گشت و گذار در منطقه فنی و دیدن رختکن تیم میهمان است.

این استادیوم همچنین دارای رستوران های مختلف، یک فروشگاه بزرگ، کلوپ و یک منطقه خرید است.این استادیوم دارای 245 جایگاه  VIP نیز  می باشد.

تور برنابئو بازدیدکنندگان را در اطراف نمادین ترین نقاط کلوپ می برد و از بالکن ریاست جمهوری استادیوم را همانگونه که مقامات مشاهده می کنند به آنها نشان می دهد.

مسیر تور شامل رختکن بازیکنان است که در آن تعداد کمی می توانند در برابر عکس گرفتن در کنار قفسه بازیکن مورد علاقه خود مقاومت کنند.

تور برنابئو در نمایشگاه تروفی ها، تاریخچه رئال مادرید را که مجموعه یادگاری های  این باشگاه را به همراه هزاران موردی که بخشی از میراث آن هستند، از جمله پیراهن ، توپ ، عکس و اسناد، بازبینی می کند.

علاوه بر نمایشگاه عظیم لوازم ، صفحات تعاملی وجود دارد که محتوای دیداری و شنیداری جذابی نمایش می دهد، که این راهی هیجان انگیز برای زنده کردن تاریخ تیم است.

برنائبو مادرید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.