ژیوارنامه

اروپا و کرونا | بررسی وضعیت کشورهای اروپایی در کرونا

سفر در کرونا

اروپا دیر‌ زمانی است که مرکز توجه گردشگران برای سیاحت و گذراندن اوقات فراغتشان می‌باشد.

این سرزمین سبز در میان ایرانیان نیز از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار بوده است، از ناصرالدین شاه و مظفرالدین قاجار گرفته تا هنرمندان و نویسندگانی همچون کمال الملک و صادق هدایت، همواره کشورهای اروپایی را مقصد سفر خویش قرار داده‌اند.

با شروع پاندمی کرونا و قرنطینه دنیا جهت حفظ سلامت انسان‌ها، گردشگری نیز رونق خود را از دست داد و جهانگردان و سیاحان از حرکت باز ایستادند. بسیاری از افراد انتظار شروع دوباره رفت‌وآمد‌ها را می‌کشند، مسافر ایرانی نیز از این قاعده مستثنا نیست و چشم انتظار شروع سفرهای توریستی است.

از آنجایی که منابع فارسی زبان برای عزیزان هم‌وطن بسیار محدود است و خبرهای مربوط به مسافرت کمتر پوشش داده می‌شود، تصمیم گرفتیم در این مقاله منابع صحیح و جامع پیگیری اخبار مرزهای اتحادیه اروپا را برایتان عنوان نماییم.

یکی از بهترین منابع برای پیگیری، سایت سفارت‌ کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا می‌باشد که به زبان فارسی و انگلیسی فعال هستند و می‌توانید برای کسب اطلاعات مناسب به آنها مراجعه نمایید.

آگاهی از وضعیت کشورهای اروپایی

سفر در کرونایکی دیگر از منابع بسیار معتبر، سایت اتحادیه اروپاست که شما می توانید با مراجعه به لینک زیر:

https://reopen.europa.eu/en

وضعیت کامل هر کشور را در مورد پاندمی و اوضاع شیوع کرونا بررسی نمایید.

در سایت اتحادیه اروپا ابزاری فراهم گشته است تا شما بتوانید به راحتی با وارد کردن نام کشورها از وضعیت آن‌ها اطلاعات کسب نمایید.

ویروس کرونا در سراسر اتحادیه اروپا شیوع پیدا کرده است و از بسیاری جهات بر زندگی ما تأثیرگذاشته است. دولت‌ها اقدامات محدود كننده گوناگونی را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و محافظت از زندگی افراد انجام داده‌اند.

وضعیت به سرعت در حال تغییر است و همچنین واکنش کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز تغییر می‌کند.

این ابزار بر اساس داده‌های مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری (ECDC) ، نمای کلی از وضعیت سلامت در کشورهای اروپایی را ارائه می‌دهد. اطلاعات به طور مرتب به روز می‌شوند و به 24 زبان در دسترس هستند. این قابلیت شما را قادر می سازد تا روند ویروس کرونا را در کشورهای اروپایی و فراتر از آن دنبال کنید.این سایت همچنین اطلاعاتی راجع به محدودیت های مختلف موجود ، از جمله در مورد قرنطینه و شرایط آزمایش برای مسافران و همچنین قوانین مربوط به بازگشایی مرزها را ارائه می‌کند.

این امر می تواند ضمن داشتن ایمنی و سلامت، به شما در برنامه ریزی سفر خود در اروپا کمک کند.

کشورهای اتحادیه اروپا در مورد رویکرد هماهنگ برای محدودیت حرکت آزاد در پاسخ به شیوع ویروس کرونا توافق کرده اند. این شامل یک کد رنگ برای طبقه بندی مناطق سبز ، نارنجی ، زرد و خاکستری بر اساس وضعیت اپیدمیولوژیک در آنجا است.

آنها همچنین توافق کرده‌اند در مورد معیارهای مشترکی که باید به هنگام تصمیم گیری در مورد ایجاد محدودیت سفر از مناطق قرمز به دیگر مناطق، دارای یک رویکرد مشترک برای مسافران باشند و همچنین در ارائه اطلاعات واضح و به موقع به مردم، کوشا باشند.

با شروع روند واکسیناسیون امید آن است که به زودی مرزهای کشورها به حالت عادی بازگردند. شما مسافر عزیز نیز می‌توانید با بررسی این سایت از اولین افراد مطلع از شرایط باشید.

تیم خبری ژیوار نیز مفتخر است اعلام نماید که تمام تلاش خود را می‌کند تا در اطلاع رسانی در مورد اخبار این روزها ساعی و کوشا باشد، تا شما مخاطب فارسی زبان به راحتی به اطلاعات صحیح دسترسی داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.