فرانسه شهری برای همه سلیقه ها!

اگر از توریست‌ها بپرسید که چرا تور فرانسه را به عنوان مقصد تور اروپا‌ خود انتخاب می کنند، تقریبا با پاسخ‌های مشابهی مواجه می‌شوید. پاریس شهری برای همه سلیقه‌ها است زیرا تمام جاذبه‌های هنری، تاریخی، تفریحی، مد، تجارت و… در دل خود جا داده است. شما در هر سن و هر موقعیتی که باشید حتما آرزوی یک بار سفر به پاریس را برای دیدن برج ایفل، دارید. دیدن عکس‌هایی از برج ایفل شوق دیدن آن را از نزدیک در دل هر کسی زنده می‌کند. پاریس با داشتن معماری بی‌نظیرش، آثار هنری ناتمامش، خیابان‌های معروفش و … از به یادماندنی ترین مقاصد گردشگری در اروپای غربی است. پاریس در هر فصلی زیبایی‌های خاص خود را دارد. حال و هوای پاریس در هر فصلی خاص خود آن فصل بوده و این شما هستید که انتخاب خواهید کرد کدام فصل به پاریس سفر کنید.

لذت سفر به فرانسه با ژیوار

تور فرانسه تجربه وصف ناپذیری از بازدید از کاخ ورسای، کلیسای نوتردام، موزه لوور، خیابان شانزه‌لیزه، پارک لوگزامبورگ، خانه ویکتور هوگو، محله مونتمارتر، پارک دیزنی لند و … به همراه دارد. مسلما تجربه سفر گروهی آن هم با آژانس ژیوار لذتی دوچندان خواهد داشت. تجربه خوردن قهوه و کروسان در کافه‌های معروف پاریس، قدم زدن در شب‌های نورانی آن و کشتی سواری روی رودخانه سن با همسفران ژیواری را هرگز فراموش نخواهید کرد. پاریس شهر عشاق آنقدر جاذبه به همراه دارد که شاید یک ماه زمان هم، برای دیدن آن کم باشد. فستیوال‌های معروف پاریس هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود اختصاص می‌دهد. ما سعی داریم که بهترین تور فرانسه را در در مدت زمان اقامت شما در پاریس اجرا نماییم. گروه ژیوار سعی دارد یکی از لذت بخش‌ترین سفرها را، در دفترچه خاطرات شما ثبت کند. شما در پایان تور فرانسه حتما تجربه خوبی به همراه همسفران ژیواری خود خواهید داشت.

برنامه سفر تور فرانسه

حتما قبل از رفتن به تور فرانسه برای تعداد روزهایی که در پاریس اقامت دارید برنامه ریزی کنید. بسته به مدت اقامتتان تعداد بازدید های شما از مراکز تاریخی و تفریحی قطعا متفاوت خواهد بود. بدیهی است که حتی در یک شب اقامت در شهر پاریس (عروس اروپا) نمی توان از دیدن کلیسای نوتردام که در وسط رودخانه سن قرار دارد، خیابان ریوولی مسیری که شما را به موزه لوور میرساند، پارک تویلری و میدان کنکورد، خیابان شانزه‌لیزه، میدان شارل دوگل و دروازه پیروزی صرف نظر کرد. هرچه تعداد روزهای اقامتتان بیشتر باشد لذت بردن از سفر بیشتر خواهد بود. مگر می شود به شهری سفر کرد و از طعم غذاهای محلی آن هم پاریس با غذاهای بلند آوازه اش نظیر رتتویی، سوپ پیاز، شاتوبریان و… و دسرهای خوشمزه اش مانند سوفله شکلات، کرم بروله و.. . برای کافه گردی می توانید محله مونت مارتر را انتخاب نمایید. اگر هم مدت اقامتتان در پاریس زیاد باشد و از دوستداران فوتبال باشید می توانید از استادیوم پاریس سن ژرمن نیز بازدید نمایید.

اگر تور فرانسه اولین سفر اروپایی شماست

اگر شما تاکنون تجربه سفر به اروپا را نداشته‌اید و به اصطلاح سفر اولی هستید و همچنین تمایل دارید اولین مقصد اروپایی شما پاریس باشد چنانچه شما قصد داشته باشید با تور اقدام به سفر کنید و نه به صورت انفرادی، جایی برای نگرانی نیست. درست است که سفارت فرانسه یکی از سخت‌گیرترین سفارت‌ها در خصوص کسانی است که تا به‌ حال ویزای شنگن نداشته‌اند اما این مسئله سبب نمی‌شود که شما از شرکت در تور فرانسه صرف‌نظر کنید.

تور فرانسه

تور فرانسه را چه موقع بخریم؟

سفرهای اروپایی نیازمند به دریافت ویزای شنگن هستند. فرانسه نیز از این قاعده مستثنا نیست. از آنجایی که برای دریافت ویزا شما باید مدارکتان را ترجمه کنید، از بانک گردش حساب بگیرید، در تاریخی که برای شما تعیین می‌شود به دفتر انگشت‌نگاری مراجعه کنید و موارد دیگر پس بهتر است از 3-2 ماه پیش از تاریخ تور فرانسه برای خرید تور اقدام نمایید تا از سفر جانمانید. برای سفر با تور فرانسه تمام موارد را رعایت نمایید تا در روند اخذ ویزا مشکلی پیش نیاید.

دانستنی های لازم برای سفر به فرانسه

 • برای اخذ ویزای توریستی فرانسه شما باید حدود 2 ماه قبل از سفرتان برای ویزا اقدام کنید. ویزای فرانسه مصاحبه ندارد.

 • به طور کلی تخمین هزینه برای هر فرد متفاوت است. بسته به فصلی که سفر می‌کنید نیز میزان هزینه‌های شما تفاوت خواهد داشت. پس نمی‌توان مبلغ مشخصی را در نظر گرفت.

 • در سفرتان به همراه داشتن کوله پشتی یا ساک دستی، نقشه و یا اپلیکیشن مناسب، کفش مخصوص پیاده‌روی، عینک، لباس مناسب فصل، چتر و… را فراموش نکنید.

 • برای گشتن شهر می‌توانید از مترو استفاده کنید. بسته به برنامه سفرتان بلیت مترو تهیه کنید.

 • برای بازدید از کاخ‌ها و موزهای می‌توانید از Paris Museum Pass استفاده کنید تا در هزینه‌هایتان صرفه جویی شود.

 • پاریس کم کم دارد به شهری دارای اینترنت رایگان در همه جا تبدیل می‌شود. بیشتر رستوران‌ها و کافه‌ها اینترنت رایگان نیز دارند. البته که اکثر هتل ها نیز وای فای رایگان در اختیار مسافران قرار می دهند. از این بابت نگران نباشید.
safar

اگر فکر میکنید نکات بیشتری باید در خصوص سفر به پاریس بدانید پس حتما راهنمای سفر به فرانسه را مطالعه کنید.

فاصله هوایی تهران تا فرانسه چقدر است؟

بسته به اینکه شما پرواز مستقیم به فرانسه داشته باشید یا غیر مستقیم این زمان متفاوت است. حتی بسته به شهر مقصد نیز مدت زمان متفاوتی در مسیر خواهید بود. اما به طور تقریبی با پرواز مستقیم مدت زمان پرواز از تهران به هریک از شهرهای فرانسه به شرح زیر است:

تهران تا پاریس (پایتخت): 5 ساعت و 30 دقیقه

تهران تا مارسی: 5 ساعت و 10 دقیقه

تهران تا نیس: 5 ساعت

تهران تا لیون: 5 ساعت و 15 دقیقه

تهران تا تولوز: 5 ساعت و 35 دقیقه

تهران تا استراسبورگ: 5 ساعت

تهران تا لیل: 5 ساعت و 25 دقیقه

البته به جز پاریس برای دیگر شهرهای فرانسه پرواز مستقیم از تهران وجود ندارد. شما می توانید اول به پاریس عزیمت کنید و سپس به شهرهای دیگر سفر داشته باشید یا اینکه با دیگر ایرلاین هایی که به شهر مد نظر شما پرواز دارند پرواز داشته باشید.

خدمات آژانس ژیوار برای تور فرانسه

 • بلیط رفت و برگشت

 • ترانسفر فرودگاهی

 • اقامت در هتل همراه با صبحانه

 • راهنمای فارسی زبان

 • اخذ ویزای شنگن

 • بیمه مسافرتی (برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه بیمه مسافرتی را بخوانید)

شرایط اخذ ویزای فرانسه

📋 حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 12 سال) جهت انگشت‌نگاری در مرکز انگشت‌نگاری VFS الزامی است.

📋 تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

📋 اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر نزد آژانس ژیوار باقی می‌ماند.

📋 چک رمزدار یا ضمانت‌نامه بانکی حداقل به مبلغ 100.000.000 تومان در وجه آژانس هواپیمایی ژیوار جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات ضروری است که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت نامه با مبالغ بیشتر متعاقبا اعلام می‌گردد.

📋 لازم به ذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر درخواست گردد که تهیه و ارائه آن‌ جهت اخذ ویزا الزامی است.

📋 کلیه مدارک نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارند بدون نیاز به تاییدیه دادگستری و امور خارجه.

📋 نرخ ورودی سفارت فرانسه:

 • 2 – 6 سال: 50 یورو
 • 6 – 12 سال: 85 یورو
 • 12 سال به بالا: 105 یورو

مدارک لازم جهت اخذ ویزای فرانسه

📑 اصل گذرنامه با امضا، با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار از زمان برگشت تور به همراه گذرنامه‌های قبلی و کپی از ویزاهای شنگن، کانادا، آمریکا و انگلیس موجود در آن‌ها

📑 2 قطعه عکس 4.5* 3.5 رنگی، تمام رخ، زمینه سفید، کاملا از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملا مشخص باشد. 70 تا 80 درصد چهره فرد باشد و حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

📑 اصل و ترجمه تمام صفحات شناسنامه متقاضی و همراهان

📑 اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی. (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

 • حساب‌های جاری: کارکرد سه ماهه اخیر به زبان انگلیسی.

 • گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌های بانکی به همراه گردش حساب سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر شعبه و امضا بانک

 • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 700.000.000 ریال باشد.

📑 اصل و ترجمه سند مالکیت

📑 اصل و ترجمه مدارک شغلی

 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی، به همراه سه فیش آخر حقوقی از محل کار. پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، در صورت دارا بودن سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.

 • وکلا: پروانه وکالت.

 • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی. سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، سه فیش آخر حقوق

 • مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، قرارداد کاری.

 • بازنشستگان: ارائه حکم بازنشستگی ، کارت بازنشستگی، سه فیش آخر حقوقی.

 • خویش‌فرمایان: جواز کسب، فیش آخرین پرداخت مالیات، آخرین آگهی تغییرات، معرفی‌نامه از اتحادیه.

 • معلمان و اساتید و اعضا هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار. به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، کارت پرسنلی.

 • دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل.

توجه: جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند علاوه برنامه اشتغال به تحصیل ارائه‌ اصل و ترجمه رضایت‌نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

📑 برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می‌کنند. رضایت‌نامه محضری الزامی است. همچنین نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی با تاییدیه دادگستری و امور خارجه دارد.

📑 اصل و کپی مدارک شغلی همسر برای خانم‌های خانه ‌دار

اطلاعات لازم در خصوص سفارت فرانسه در ایران

آدرس سفارت: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 66-64

تلفن: 64094000

سایت سفارت: ir.ambafrance.org

شما می توانید برای دریافت اطلاعات، آماده سازی پرونده و یا پیگیری تقاضا، به سایت France-visas که سایت رسمی تقاضای ویزای فرانسه است، مراجعه کنید. در این سایت تمام مراحل لازم جهت اخذ ویزا شرح داده شده است. حتما باید درخواستتون رو به صورت آنلاین ثبت کنید. پس از آماده سازی مدارک و گرفتن وقت باید جهت انگشت نگاری به دفتر vfs واقع در هروی سنتر مراجعه نمایید.

نویسنده: آیسان حقیقی خوشخو

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
22 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sheybani
10 days ago

ghara nist sefarat baz beshe? cheghadr dg bayad sabr konim???

صبا 99
10 days ago

سلام.
آدرس هروی سنتر رو میشه لطف کنید بگید؟

سیما سلیمانی
10 days ago

چقدر دلم برای روزهای قبل کرونا تنگ شده. روزهایی که بدون دغدغه برنامه سفر می چیدیم. کاش زودتر اوضاع درست بشه. من دلم برای قهوه خوردن تو پاریس تنگ شده.

[…] تور فرانسه […]

م. غ
1 month ago

این کرونا تا کی قرار طول بکشه؟ یعنی تابستون نمیتونیم بریم سفر؟

خیرابی
1 month ago

سلام. خسته نباشید. برای تور پاریس چند ماه قبل میتونیم ثبت نام کنیم؟

مژده الهی
2 months ago

هتل Crowne Plaza Paris République واقعا از بهترین هتل ها در پاریس هست. من واقعا مچکرم از شما که همچین هتل خوبی رو برای مسافراتون انتخاب میکنین.

[…] تور فرانسه […]

غایب
3 months ago

من شنیدم با داشتن یک ویزای شنگن میتونم برای کانادا اقدام کنم آیا این مسئله صحت داره؟

k.l
3 months ago

امکانش هست ورودی سفارت رو به ریال پرداخت کنم؟

شهاب . ع
4 months ago

سلام.
چقدر زمان داریم مدارکون رو تحویل آژانس بدیم؟

مینا نوروزی
4 months ago

من پاریس رو برای اولین بار با گروه ژیوار تجربه کردم که بسیار برام خاطره انگیز بود. تقریبا با کمک تور لیدر خوبمون تونستیم بیشتر جاذبه های پاریس را از نزدیک ببینیم. همه برنامه سفر اجرا شد. امیدوارم بتونم در تورهای دیگه ژیوار شرکت کنم.

دریافت آفرهای تور اروپا

برای دریافت آخرین آفرهای ویژه تور اروپا شماره تماستان را ثبت کنید

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
54795000 021