9874
بستن

تور میلان رم 20 شهریور

بستن

تور رم میلان 10 شهریور

معرفی شهر میلان

ما در این مقاله قصد داریم به معرفی شهر میلان بپردازیم. میلان یک شهر در شمال کشور ایتالیا است. میلان پایتخت لمباردی است. میلان دومین شهر پرجمعیت در کشور ایتالیا است. میلان زمانی پایتخت امپراطوری روم غربی بود. جمعیت این شهر به 4/1 میلیون می رسد. میلان یکی از برگزار کننده های نمایشگاه مد و مبلمان است. میلان جزو چهار پایتخت مد در جهان است.

آب و هوا در تور میلان

آب و هوای کشور ایتالیا مدیترانه ای است. زمستان های این شهر معتدل است. دمای هوای میلان در زمستان از صفر تا هشت درجه است. تابستان های شهر میلان، بسیار مرطوب است. دمای میلان در فصل تابستان از 14 تا 29 درجه است. دمای این شهر از ماه اکتبر تا نوامبر به 17 درجه سانتی گراد می رسد.

پیشینه میلان

شهر میلان در چهار صد سال پیش از میلاد مسیح توسط رومی ها فتح شد. رومی ها این شهر را در سال 222 میلادی فتح کردند. میلان از آن پس جزوی از امپراطوری رم شد. امپراطور رم در سال 286 میلادی، پایتخت رم غربی را تغییر داد. پایتخت رم به مدیولانوم منتقل شد. دیوکلتیان، امپراطور رم در نیکومدیا اقامت داشت. مدیریت رم را به همکار خود، ماکسیمیان واگذار کرد.

جاذبه‌های تور میلان

ماکسیمیان که همکار امپراطور بود، توانست بناهای تاریخی بسیاری را در میلان بسازد. سیرک بزرگی که ماکسیمیان ساخت، دارای 470485 متر مساحت است. حمام هرکول و کاخ های شاهنشاهی هم به دستور ماکسیمیان ساخته شد. ماکسیمیان توانست منطقه شهر میلان را به 375 هکتار افزایش دهد. منطقه شهر میلان دارای برج هایی دوقلو بود.

نحوه چیدمان میلان

ساختار شهر میلان نمایانگر پیشرفت، تاریخ و بحران است. میلان ساختاری ارگانیک دارد. هسته اصلی میلان برای هزاران سال در کنار کلیسای جامع فعلی که Duomo نام دارد، واقع شده است. میلان به شکل مستطیل است. چهار درب این شهر مدیولانوم و دروازه های این شهر به اطراف راه دارد. دفاع بیرونی این شهر نامنظم است.

دولت منطقه میلان

منطقه لومباردی که شهر میلان در آن قرار دارد، جزو بیست منطقه کشور ایتالیا است. منطقه لومباردی دارای ده میلیون سکنه است. لومباردی تقریبا یک ششم از جمعیت کل کشور ایتالیا است. لومباردی جزو مناطق پرجمعیت ایتالیا است. منطقه لومباردی توسط یک هیئت 80 نفره مدیریت می شود. اعضای این هیئت هر پنج سال یکبار انتخاب می شوند.

کلیسای جامع در تور میلان

ساختمان ها و موزه های زیادی در میلان وجود دارد. یکی از کلیساهای مهم این شهر، کلیسای جامع است. کلیسای جامع میلان جزو سه کلیسای بزرگ جهان است. کلیسای جامع از سنگ مرمر ساخته شده است. کلیسا دارای ستون ها، طاق و مجسمه هایی عظیم جثه است. کلیسای جامع در سال 1466 تا 1490 میلادی ساخته شد. بازسازی این کلیسا توسط برامانت انجام شد.

 آشنایی با اقتصاد میلان قبل از تور میلان 

قرن بیستم میلادی بود که صنعت مکانیکی در شهر میلان رشد چشمگیری داشت. نیمی از مردم میلان در شرکت های ساخت خودرو، متور سیکلت، لوازم برقی و مواد راه آهن فعالیت دارند. کارخانه های لاستیک سازی عظیم میلان رشد اقتصادی زیادی را در قرن بیستم داشته اند. کارخانه مواد شیمیایی میلان دور از شهر ساخته شده است. کشاورزان میلانی محصولاتی مثل پنبه، کنف و ابریشم را به بازار عرضه می کنند.