استکهلم، پایتخت سوئد، که اغلب به دلیل آبراه‌ها و دریاچه‌هایش «ونیز شمال» نامیده می‌شود، جذابیت محیط خود را مدیون در آمیختگی زمین و آب است. اسکله‌های حاشیه ساحل، صخره‌های بلند شده از دریا، الگوی پیچیده راه‌های آبی که شهر را در بر می‌گیرند همراه موزه‌ها، گالری‌ها، و آثار باشکوه در انتظار گردشگران هستند. مردم محلی، با افتخار این شهر را “شهر زنده” می‌نامند. زیرا بخش بزرگی از جمعیت جهان هنوز در مناطق مرکزی شهر زندگی می‌کنند. این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد بسیاری از جاذبه های استکهلم در اختیار علاقه‌مندان به مکان‌های دیدنی و فرهنگی قرار می‌دهد.

شهر قدیمی استکهلم Gamla Stan

منطقه Gamla Stan قدیمی‌ترین منطقه در شهر استکهلم است. قدمت آن به قرن 1200 می‌رسد و مملو از مناظر، جاذبه‌ها، کافه‌ها، رستوران‌های معتبر و بوتیک‌ها می‌باشد. این منطقه در نوع خود یک موزه زنده و یکی از نفس‌گیرترین جاذبه های استکهلم است.

موزه واسا

موزه درخشان واسا در استکهلم، کشتی جنگی باورنکردنی Vasa را به نمایش گذاشته است. قرار بود این کشتی افتخار ناوگان امپراتوری سوئد باشد. با این حال، می‌توانید گذشته دریانوردی سوئد را در این موزه زنده کنید. این موزه یکی از پربازدیدترین جاذبه های استکهلم است و بیش از یک میلیون نفر در سال به اینجا می‌آیند تا از نمایشگاه‌های مختلف لذت ببرند و فیلم تاریخ کشتی را تماشا کنند.

موزه فضای باز اسکانسن

قدیمی‌ترین موزه روباز جهان، اسکانسن در سال 1891 در جزیره جورگاردن افتتاح شد. این موزه یکی از فوق‌العاده‌ترین جاذبه ‌های استکهلم برای خانواده‌ها، به‌ویژه آن‌هایی که فرزندان خردسال دارند، به شمار می‌رود.

جزیره جورگاردن

جزیره جورگاردن یک واحه آرام در قلب استکهلم و یکی از دیگر جاذبه ‌های استکهلم است. این جزیره انبوهی از گردشگران و مردم محلی را به‌ویژه در ماه‌های تابستانی که روزهای طولانی و شب‌های کوتاه دارند، به خود جذب می‌کند.

کاخ سلطنتی (Sveriges Kungahus)

بازدید از این کاخ سلطنتی می‌تواند به‌خودی‌خود یک روز طول بکشد. کاخ سلطنتی استکهلم در لبه آب در حاشیه Gamla Stan واقع‌شده و اقامتگاه رسمی پادشاه سوئد می‌باشد. جالب اینجا است که اقامتگاه ملکه در جای دیگری قرار دارد. این کاخ یکی از جاذبه های استکهلم است که طعمی غنی از امپراتوری قدرتمند سوئد دارد.

موزه عکس‌برداری Fotografiska

Fotografiska موزه عکاسی معاصر استکهلم و میزبان مجموعه‌ای از نمایشگاه‌ها در طول سال است. این مجموعه شامل یک کافه، رستوران، فروشگاه و گالری است و از طبقه آخر آن، می‌توانید یکی از شگفت‌انگیزترین مناظر شهر را تماشا کنید.

تالار شهر (Stadshuset)

تالار شهر Stadshuset که در لبه آب واقع‌شده است، سه تاج طلایی در بالای آن قرار دارد. این تالار یکی از ساختمان‌های نمادین و جاذبه های استکهلم است. تالار شهر در سال 1923، یک شب در اواسط تابستان سوئدی افتتاح شد. اتاق‌های اجتماعات، دفاتر، آثار هنری و ماشین‌آلات دموکراسی مدنی در داخل آن قرار دارند. ضیافت‌های سالانه معتبر نوبل در اینجا برگزار می‌شود.